Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikor lesz igazságos az...

Mikor lesz igazságos az ítélethozatal?

Figyelt kérdés

Már 30 éve vezetek autót, napi szinten. Elég sok balesetet láttam, párban nekem is volt részem. Egy konkrét esetet írnék le, amit pár hónapja láttam:

Tipikus gyorshajtásos baleset. 4 sávos főút. Egy srác túl gyorsan akart bevenni egy kanyart, átcsúszott a szembesávba, majd elkezdett satufékezni, mind a négy kerék blokkolt. Vele szembe a külső sávban egy másik autós jött, megengedett sebességgel. Mikor észrevette a vele nyíl egyenesen csúszó autóst annyit tett hogy beletaposott a fékbe. De már késő volt, összeütköztek. Személyi sérülés nem történt szerencsére. A vége az lett az ügynek (ismerősöm volt a "szabályosan közlekedő" így elmondta utána), hogy a gyorshajtó lett egyedül a hibás. Namármost, ez szerintem így nincs rendjén. Simán el lehetett volna kerülni az ütközést, hogy ha nem úgy reagálta volna le, hogy beletapos a fékbe, hanem mondjuk sávot vált.

Ez alatt nem arra gondolok, hogy a semmi rosszat sem tevőket is meg kellene büntetni, hanem ha valaki bizonyítottan rosszul cselekedik egy balesethelyzetben akkor annak lehetne következménye. Nagyon sok hasonló baleset szemtanúja voltam, amik simán elkerülhetőek lettek volna ha jobban cselekszik az "áldozat".


Mi erről a véleményetek?



2018. febr. 3. 21:39
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
0%

sok olyan vezet aki azthiszi "300 lovas mercim van enyém az egész út" aztán padlogázzal megy 180 at


ezek miatt is van sok baleset, meg az emberi fejedékenység amit még az önvezetö auto se tud kijavítani soha(mert ember irja a programját, azért elromolhat bármikor)


pár baleset van ami müszaki hiba milyatt történik



Stb......

2018. febr. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
84%
persze, belém jön a hülye és még én legyek a hibás, logikus...
2018. febr. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
85%

Az áldozatnak lehet nincs balesetapasztalata. Nem tudja mit csináljon.

És ezt nem rohatod fel neki, mert akkor olyan mintha azt mondanád"friss jogsis ne vezessen" de akkor meg nem lesz tapasztalata.


Mindenki máshogy reagálja le.

Gondolj bele nyugodtan autokázol és hirtelen felédmegy az autó.

Szerintem ugyan úgy belemennél.

Az áldozatot büntetnéd meg... gratulálok remélem átéled egyszer.


De ha olyan tapasztalt lennél, akkor nem kérdeznél ilyen baromságot.

2018. febr. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
86%
Ezzel a baromsággal felérő kérdéssel csak indulatokat szítasz, lehet ez is volt a célja, sőtt igencsak valószínű.
2018. febr. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
A kresz szerint ha tudod, meg kell akadályoznod a balesetet. Viszont akkora sokk vagy stresszhelyzetben szerintem ez lehetetlen.
2018. febr. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
92%
A Feleségemet elütötte egy gyorshajtó motoros a zebrán. A Feleségem szörnyethalt, pedig helyette átugorhatta/fellökhette volna a motorost. Vagy hason becsúszhatott volna alá, és akkor kisebb sérülésekkel megússza talán. CSAKHOGY EZEKRE NEM VOLT IDEJE. Remélem megértetted, hogy mekkora baromságot kérdeztél.
2018. febr. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem annó az oktató azt verte a fejembe, hogy nem, nem rántjuk félre a kormányt, nekimész, ütközöl, ennyi.


Nem tudhatod, hogy a félrerántással mit fogsz okozni, pl ráhajtasz a járdára és elcsapsz egy babakocsis anyukát, vagy egy másik autónak hajtasz, stb.


Nemrég letöltendőt kapott valaki, mert elvileg egy szarvas miatt rántotta el a kormányt és egy szembejövővel ütközött. Az utasa meghalt, nem maradt senki aki igazolhatta volna, hogy valóban volt ott szarvas.

2018. febr. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Kicsit lehet félreérhetően fogalmaztam meg. Nem azokra az esetekre gondolok, ahol tényleg nincs idő reagálni/elkerülni a balesetet. Másik példa (talán ez már jobb lesz):

Parkolóból tolatva kikanyarodott egy autós (legyen "A") vagy körülnézés nélkül vagy csak épp kitakarva a felé közeledő másik autóst (ő pedig legyen "B"). B annyit csinált, hogy ráfeküdt a dudára (ekkor 25-30 méter lehetett köztük a távolság), erre A lefékezett és megállt az út közepén, félig kikanyarodva a parkolóhelyről. Ez után B továbbra is dudált, majd úgy 50 km/h-s sebességgel fékezés nélkül belehajtott A-ba. A hibás egyedül A lett.

Erre is azt mondanátok, hogy tényleg csak ő volt a hibás? B azt mondta, hogy lesokkolt, ezért nem tudott megfelelően cselekedni (ez amúgy látszott is rajta, remegve szállt ki a kocsiból).

2018. febr. 3. 22:18
 9/20 anonim ***** válasza:
38%
Erre azt mondom hogy legalább felújítom az autót. Persze szegény ember autójával nem csinálnám meg, de egy gazdagabbal, simán.
2018. febr. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
55%

Értem, mire gondolsz!

Dudálásos eset.

Az nem vészhelyzet volt, hanem meg akart fegyelmezni egy másik autóst.


Egyesek nem is értem hogyan veszik a bátorságot, hogy reflektorozással meg dudálással akarják terrorizálni a másik autóst!

2018. febr. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!