Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki Swift 98 immobiliser?

Suzuki Swift 98 immobiliser?

Figyelt kérdés

Sziasztok


Honnan tudnám megállapítani hogy az autómban van-e immobiliser? Szeretnék egy pótkulcsot csináltatni, mert csak 1 gyári van. A riasztó már ki lett régebben köttetve mert elromlott és szívta az akksit. Az indítókulcs az az újabb fajta, lehet hogy chippes... Indításnál nem vettem észre semmit, gyújtás, benzinpumpa szív, motor könnyen indul minden kialszik, immora utaló fényt nem látok a műszerfalban.


Egyszerűbb lenne mégis csak ezer forintért lemásoltatni azt a kulcsot mint a márkaszervízzel vesződni. :)


Köszi előre is!



2018. ápr. 2. 19:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Az ilyen kulcs immobilizeres: [link]

A kijelzésre láttam már példát, valamint benne van a kézikönyvben is, de nem írtak évjáratot. Sok esetben nem jelzi ki, rendes kulcs esetén nem venni észre semmit. Másolt kulcs esetén az önindító teker, de nem indul be a motor, ha csak nincs az érzékelő közelében a rendes kulcsból a chip. Nekem a fenti kulcsom van, egyszer megnézték és valóban van benne chip, mondtak valami 12.000 forintot a másolásra, így ezt kihagytam.

2018. ápr. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Nagyon egyszerű, kinyitod az ajtót a gyújtáskapcsolóban hagyott kulccsal és ha csipog van benne imo, ha nem nincs
2018. ápr. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az összes Swift szaggatottan sípol ilyenkor, ez a ne hagyd benne a kulcsot jelzés, nem az immo. Sípol, ha jó a csipogó illetve a bal első ajtókapcsoló.
2018. ápr. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!