Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem megy a vezetés?

Miért nem megy a vezetés?

Figyelt kérdés

Első problémám:nem tudok hozzá szokni a manuális váltohoz egyszerűen utálom (bonyolult számomra)

Ezért is szeretnék automata váltos kocsit.

2.Félek vezetni , félek az utakon.(inkább nappal van ez, este jobban szeretek vezetni mikor kicsi a forgalom)

3.Sokszor előfordul hogy nem tudok figyelni egyszerre a vezetésre ,táblákra meg a lámpákra is...

1 hónapja van jogsim de egyszerűen nem tudok hozzászokni a vezetéshez

Amikor parkolok akkor is inkább üres helyet keresek arrébb megyek akár több száz méterrel minthogy beálljak 2 kocsi közé.

Most tudom jönnek majd a kérdések hogy kaphattam meg a jogsit,kreszt tudtam tökéletesen vezetés negyedszerre sikerült de már kezdem ugy érezni hogy szerencsém volt csak.

Csalodás számomra mert automániás vagyok már évek ota... Tanácsok? 20/F



2018. ápr. 10. 18:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás! Ha kell, akkor plusz óra megfelelő oktató mellett, és addig vezetni, amíg magabiztos nem leszel!
2018. ápr. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Így van az előttem szóló nagyon jól mondja hogy vezess sokat gyakorolj és majd belejössz főleg ha szereted az autókat. Azt szabad kérdezni milyen autót vezetsz?
2018. ápr. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak azt tudom mondani, hogy gyakorolj és próbáld meg élvezni a vezetést, én is azt teszem. :D Kérd meg szüleidet / tapasztaltabb jogsis embert hogy üljenek be melléd ha vezetsz. Vagy az oktatódtól vegyél még pótórát, szerintem saját kocsival is lehet, az gondolom olcsóbb.

A parkolásnál pedig nyilván én is még előnyben részesítem a üres helyet mint a két kocsi közét, főleg párhuzamos parkolásnál, a három hónapos jogsimmal :D 18L vagyok.

2018. ápr. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanúgy akartam kezdeni mint az első válaszoló.

Szóval gyakorlás,és mégtöbb gyakorlás,legyen kis bátorságod,ha kell szereltess be egy radart hogy biztosabb legyél magadban.

Erőszakold rá magad arra hogy elmenj és vezess egy 50-100km-t egyszerre hetente leg. 1-szer,bele fogsz jönni,én sem úgy kezdtem hogy rögtön szállítót játszottam a kocsimmal.

2018. ápr. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Vezess, gyakorolj, és majd egy év múlva emlékezz vissza ezekre, amit most írtál.

Az természetes, és úgy is a helyes, hogy fölösleges kockázatot nem csinálsz, miért akarnál két autó közé beállni, ha van szabad hely?

Amikor nincs természetes, hogy izgulsz, hogy ne legyen semmi gond, de beállsz két autó közé... néhány hónap múlva már ezen nem izgulsz, de akkor is egyszerűbb parkolni, ha szabad a placc.

Figyelést csak gyakorlással lehet tanulni, nem az oktató mellett, a forgalmi vizsgára lesz olyan szinten a tanuló, hogy képes órákon keresztül folyamatosan koncentrálni.

Mondjuk amíg nagyon bizonytalan vagy, nem biztos, hogy egy belvárosi csúcsforgalomban kell gyakorolni.

Az automata váltó egy lehetőség... vannak, akiknek nem okoz gondot a manuális váltó kezelése, mégis inkább automatát vezetnek. Akinek meg valóban nem megy a váltó kezelése, ezt a gondot megoldja az automata.

2018. ápr. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
18%

Szia!

1. Fura hogy ezt mondod,ha autó mániás vagy. Nem kötekedni akarok,csak fura. Nem nagy dolog megtanulni egyébként, szánj rá egy kis időt. Én is autó mániás vagyok, éppen ezért álmom egy kézi váltós, hátsókerekes, 300+ lovas verda, második autónak. Persze jobb az automata, van is egy F11es BMW-m, 8 fokozatú ZF váltó, fantasztikus.

2. Ez a fő probléma, szerintem. Első 3 alkalommal voltam így, még mikor tanultam. A stressz miatt rontasz, lazulj el. Elsőre átmentem a vizsgán, pedig rosszul kezdtem a vezetést, de mikor már nem féltem, hanem élveztem a vezetést, nagyon jól ment.

3. Ez megint egy egyszerű feladat pedig... Szerintem a gyakorlatlanság és a stressz miatt van. Exem volt így, mikor gyakoroltattam vezetni én is, hogy jól menjen neki.. Annyira stresszbe volt egy-egy váratlan helyzetbe, hogy kapkodott össze-vissza. Pedig mondtam neki ez csak egy kocsi, nem kell annyira rettegni. Sikerült is neki meghúzni:D :D

Parkoláshoz: nyugi, én is. Mindenki inkább a nagyobb helyeket keresi, mondjuk az én kocsim nagy is, meg rendszeresen rányitják az ajtókat (nem mintha egy tök üres helyen nel állhatnának mellém...).

Gyakorolj sokat és lazulj el. Próbáld meg élvezni amit csinálsz és meglátod sokkal jobban megy majd.

Azt is megpróbálhatod amit a harmadik válaszoló írt, valakinek önbizalmat ad, ha van valaki mellette, aki tapasztalt. Nekem mondjuk jobb volt egyedül a gyakorlás.

24F

2018. ápr. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem jól ment, de még így is kellett vagy két hónap mire már nem égett a pofámról a bőr mikor lefulladtam a kereszteződésben vagy félreváltottam vagy reccsent mert előbb emeltem fel a kuplungot véletlenül. Akinek nem megy jól lehet kelleni fog egy év is mire megszokja, de idővel menni fog.

Mindenki volt kezdő én is sokkal találkozom az utakon, mert a bénázásaikból jól látható, hogy friss jogsis, de kisegítem és megyek tovább. Legjobb segítség egyébként az mikor látja az ember, hogy van más is aki nála bénább, mert ez rengeteg önbizalmat ad és az erőt.

2018. ápr. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%
Lehet hogy túl keveset mentél még egy hónap alatt. Próbáld legyőzni a félelmed, és menj minél többet, motiváljon az, hogy szereted az autókat. És bele fogsz jönni. Valószinüleg nem tudsz olyan jól több dologgra figyelni egyszerre, ezt kell megtanulnod. Van, akinek ez ösztönszerűen megy, sajnos nem vagyunk egyformák. Kitartás.
2018. ápr. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Hovarju ***** válasza:

Gyakorolj, gyakorolj, gyakorolj.

Nekem azt mondta az oktatóm, hogy az első időkbe lehetőleg naponta menjek legalább 30km-t, hogy ne felejtsem el a tanultakat.

Keress magad mellé egy tapasztalt sofőrt, akiben megbízol és indulatok útnak.


Nekem egy nagyon jó barátunk segített ebben.

Egy szép reggelen elmentünk tankolni (azt mondta ezt is meg kell tanulni), aztán útra keltünk. ő mondta merre menjek, én megy igyekeztem arra menni :-)

Induláskor abban egyeztünk meg, hogy szóljak ha elfáradtam és akkor cserélünk.

Budapestről indultunk, autópályán Balatonaliga, onnan Veszprém,Zirc, sok-sok hegyi kanyargós út, város, autóút. Valahol Győr mellett álltunk meg egy benzinkútnál kávézni. Ekkora már kezdett sötétedni és el is fáradtam, kiderült, hogy kb230 km-t vezettem egyfolytában.

Nagyon élveztem. Aztán kb. fél éves jogsival befizettek az autóklub csúszós tesztpályájára. Nagy élmény volt :-)


Azóta eltelt 2,5 év és nagyon élvezem a vezetést (kb.17 ezer km-t vezettem ez idő alatt), most már a parkolás sem okoz gondot, de ha tehetem még mindig a szélesebb, nagyobb helyet választom a parkoláshoz.


Ja, a manuális váltóval én is küzdöttem, ezért automata autót vezetek.

2018. ápr. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
44%
Most nézem, miért kaptam 0%-ot? Valakik ezzel élik ki magukat, hogy lepontoznak vagy mi?
2018. ápr. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!