Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért ilyen magas a kalkulált...

Miért ilyen magas a kalkulált kötelező biztosítás?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok, 5 éve rendelkezem jogosítvánnyal, még nem okoztam kárt. Első autóm készülök megvásárolni, ehhez szeretném megtudni a kötelező biztosítás körülbelüli értékét. A kalkulációban egy 10 éves, 106 lóerős Renault Mégane-t néztem, és mindegyik díjkalkulátor 100.000 Ft feletti éves összeget hozott ki. Mitől lehet ennyire drága a kötelező? A korommal, jogosítványommal, vagy az autóval van a baj?

2018. ápr. 13. 16:20
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a korod és lakhelyed miatt magas.


De a 100 feletti az tényleg marha drága. Szerintem valamit benéztél.

2018. ápr. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

szerintem is sok a 100 ezer


van annál tuti olcsóbb ajánlat is.


olyan kalkulátort használj ami minden biztosító ajánlatát kiszámolja


netrisk például


szerintem találsz 40-50 ezres évi ajánlatut is.

2018. ápr. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nagyon sok körülmény alakíthatja a tarifát.

106 lóerős Megane a Netrisk szerint nincs. 120-szal végig nyomtam budapesti lakcímmel, benzin motor, 60 ezer km belföld, 0-5000 külföld, egy vezető stb.

Átugrottam az összes olyan kérdést, ami alapján kedvezményt kaphatnál. Nekem is 100 feletti eredményt adott, de 400 ezres is volt a listában.

2018. ápr. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Most néztem, nincs. Ha minden adatot pontosan tudnánk, s a kedvezményeket is, akkor valamivel olcsóbb kijönne, de alig hiszem, hogy 50 alatt.
2018. ápr. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

22 éves vagyok, 5 éve rendelkezem jogosítvánnyal, még nem okoztam kárt. Első autóm készülök megvásárolni,


Tehát még nem volt biztosítás a neveden. Így aztán hiába van öt éves jogsi, kár nélkül, A0 bol indulsz. Melyik kalkulátor dobott ennyit.

2018. ápr. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!


Több kalkulátort is néztem, Netrisk, CLB, Biztosítás.hu, stb., és mindenhol ugyanaz jött ki kb. (100e fölött). Konkrét autó még nincs, kb. 10 éves 100 le körüliekkel próbálgattam. Lakhely pedig Pécs volt.


Mivel nem volt még saját autóm, ezért egyáltalán nem vagyok képben a kötelező működésével, elképzelhető hogy ahogy az utolsó válaszoló írta, épp emiatt ilyen magas a díj.

2018. ápr. 13. 17:01
 7/9 anonim ***** válasza:

Amikor majd arra kerül a sor, akkor a kötelező adatokat ad meg pontosan, de ne ugord át azokat az oldalakat, amelyek utána következnek, s különböző társaságok kedvezményeiről kérdeznek.

Nyilván, ha az kérdezik posta dolgozó vagy-e (ha van ilyen), akkor azt a szakaszt átugorhatod.

De van, ahol nagy családosknak adnak kedvezményt. Máshol közalkalmazottaknak, vagy olyanoknak, akiknek már más biztosításuk van náluk (mondjuk lakásra) stb.

Lehet, találsz olyant, ami rád vonatkozik.

2018. ápr. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Fiatal, városi, friss jogsi, nagy autó.
2018. ápr. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem kevés ez a díj, de szerintem nem is kirívóan sok.


Összehasonlításul, szintén pécsi vagyok, 35 éves, 18 éve vezetek, kárt soha életemben nem okoztam.

Idén vettem egy autót, de a régi is a nevemen van még (egyre valószínűbb hogy ez a jövőben is így lesz, és a régi járgány marad második autónak).

Így szintén A00 kategóriába vagyok sorolva a párhuzamos üzemeltetés miatt. Azaz hiába van mögöttem fél millió balesetmentesen levezetett km, a biztosító szempontjából ugyan olyan kockázatot jelentek, mint egy 17 éves friss jogsis.

A lényeg a legolcsóbb helyen kötöttem meg a biztosítást, ami éves díjlehívásos fizetési móddal 62.000Ft. De volt nekem is kb 200.000-es ajánlatom is.

Ez van.

2018. ápr. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!