Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit kell tudni a sport motorok...

Mit kell tudni a sport motorokról?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Új vagyok a témában főleg a sport motorok témájában de nagyon érdekelnek. Egyáltalán nem fogott meg egy fajta motor sem kivéve ezen fajtájuk. Gondolkodtam egy vásárláson ami lehet Yamaha R6, Honda CBR 600 (azért 600 köbcentiben gondolkodom mert bőven elég ez is nem ,hogy még az 1000 köbcentis) mit érdemes tudni az ilyen fajta motorokról ? Mindenféle alap adat érdekelne akár az is hogy mennyit fogyasztanak. Legfőképp viszont arra lennék kíváncsi,hogy mennyire problémásak illetve nem horror árú a fent tartásuk? Mire kell figyelni velük kapcsolatban? Bocs ha értetlen vagyok de eddig csak autóim voltak.


2018. ápr. 22. 10:00
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Sokat fogyasztanak. Ha rendesen tekergeted pályán ( nem autópályán ) akkor simán 12-18L között kajálnak. Nincs nagy különbség fogyasztás tekintetében a 600-750-1000 kategóriában


Átlagosan 6000 km-ként van szerviz ( van 10 000-res is). Alap az olajszűrő, olaj, légszűrő csere. Nem horror ár. Egy jól karbantartott gép nem itt eszi meg a pénztárcád. Nyilván amikor szelephézagolókat kell cserélni/ellenőrizni, injektort szinkronizálni ( ez kb minden 24e km-nél illik ) az drágább. 12ezrenként gyertyacsere is van, ami picit megdobja az árat.

A láncot fújkálni kell, ha nem vagy fakezű akkor 32ezret is elfut egy lánc egy sportgépen, de láttam olyan scotoileres sportmotoros kombót is aki 40e felett is ment még. A lánccsere nem ördöngösség,de azért nem is olcsó dolog egy jobb D.I.D vagy RK lánc szett fogaskerekkel.

Persze olyat is láttam aki 8e km alatt leamortizálta a láncot.

Fékbetét, féktárcsa megint csak vezetés függő, csakúgy mint a gumi. Ez az a tétel ( gumi) ami drága és még óvatos vezetés mellett is viszonylag gyakran kell cserélni.


Kényelmetlenek ha magas vagy. Ezeket a gépeket kb 175cm magas hölgyeknek, uraknak tervezték. Én is magasabb vagyok és ifjú titán koromban még bevállaltam akár mindennapi használatra is a gépet. Ha a terveid között az szerepel, hogy körbemotorozod a golyóbist, vagy lefutsz a térképről - akkor nem ez a helyes választás.


Ha kezdő vagy, ne vegyél sportmotort. Nem a LErők száma miatt, szerintem nem az jelenti a nehézséget egy kezdő számára. A csutkakormány, a szoktalan üléspozíció miatt a legfőbb gondja egy kezdőnek az irányítással lesz. Kell hozzá rutin, hogy élvezd a kanyargást egy ilyen géppel. Persze ha valaki úgy gondolja, hogy a motorozás alfa és omegája az, hogy nyílegyenes úton leszabályzásig húzatás akkor hajrá, rövid idő alatt elsajátítható ez a "tudás".

2018. ápr. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!