Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért van az, hogy a Peugeot...

Miért van az, hogy a Peugeot "egy fokkal" le van maradva?

Figyelt kérdés

Nézegettem a kisebb Peugeotokat.

Az 1.4-es benzines motorjuk tud 75 lovat, amíg mondjuk egy VW vagy Opel 1.2-es motorral tudja ezt.

Az 1.6-os Peugeot teljesítménye pedig mint az említett márkák 1.4-es motorjai.


Ez miért van ?

A franciák ennyire "le vannak maradva" a többiektől ?



2018. ápr. 22. 14:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekel.
2018. ápr. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne a 8 szelepes motorokat hasonlítsd össze a 16 szelepesekkel. Opelnél is régi 1,4 -es még csak 60 lóerős volt (C14NZ, X14NZ).

Peugeot 306-osban pedig az 1.6 (NFZ motorkód) 16 szelepes már 90 lóerős volt.

Szóval ha nem megfelelő a mintavételed, akkor rossz a következtetésed.

2018. ápr. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a nyugodt motorok teszik egyedülállóvá Afrika országaiban..

ezek ott a lehetetlen körülmények között, elképzelhetetlen hozzánemértés mellett is csak mennek...mennek..mennek.


a franciák tudnak autót gyártani..legfeljebb nem nekünk. mi nem vagyunk igazi felvevő piac.


én jártam a sivatagban pözsóval..nem izgultam, hogy valaha is lerohad. igaz nem volt táltos paripa..

2018. ápr. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Arról nem beszélve melyikben van központi injektor és melyikben hengerenkénti. Mert ez és ezeknek a beállítása is dob vagy 20 lóerős különbségeket.

Továbbá nagyon nem mindegy a leadott teljesítmény mekkora szakaszon elérhető és hol. Könnyen lehet, hogy a 8 szelepes 75 lovassal jobb autózni, mint a 90 lovas 16 szelepessel.

Én ezért nem szerettem soha a pici motorokat, mert gyenge és trükközni kell vele aztán meg a pislákolás van, hogy miért furcsa. Mindig is 2 literes szívó egyszerű autóim voltak, de ezek legalább nem okoznak csalódást.


Egyébként az Opel ugyanúgy "le van maradva" ott a híres elterjedt 1.6 Ecotec motorja 101 lóerővel, nos volt egy ritkaságszámba menő 1.6 régebbi 8 szelepes motorjuk ami szintén 100 lóerő körül volt, ehhez képest akkor az Ecotec az zéró fejlődés. Ezeknek a megalkotásánál nem csak a teljesítményt nézik, hanem a fogyasztást és károsanyag kibocsátást is.

A Renaultnak volt egy ezer éves 16 szelepes 98 lovas 1.4 motorja is. Nem a francia elmaradott, csupán máshogy tervezik a motort.

2018. ápr. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A Citroen cactus motorja 1199 köbcenti és 110 LE.

Vagy a Dacia 1598 köbcetis, 102 LE.

Inkább az utóbbit választanám, minden szempontból.

2018. ápr. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!