Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nincs arra valami jelzés a...

Nincs arra valami jelzés a mögöttem haladónak, hogy tartsa rendesen a távolságot?

Figyelt kérdés

Elakadásjelzővel, vagy fényszóróval jelzett gesztusokra gondolok.


Ha azt akarom jelezni a mögöttem haladónak, hogy lehetőleg ne 20 cm-re kövessen?



2018. ápr. 23. 12:54
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
20%
A satufek lehet mondjuk ilyen, hisz a feklampak felvillannak.
2018. ápr. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 crudy ***** válasza:
100%
Parszor rafekezel es rajon h veszelyes vagy. Lehet anyazni fog de nyilvan nem jogosan, viszont lemarad.
2018. ápr. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
96%
Vannak különböző jelzések az ablakon kidugott középső ujjtól kezdve a fékezésig, sajnos egyik sem igazán megfelelő.
2018. ápr. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

De nincs erre bármi jelzés?


Hát elég elkeserítő...

2018. ápr. 23. 13:02
 5/26 anonim ***** válasza:
98%

Az ilyennek sehogy. Engem is idegesítenek, szoktam figyelni a viselkedésüket. Megy a sor, tartom a forgalom tempóját. Beesik mögém, követ fél méterre. Én jobban lemaradok az előttem jövőtől, hogy ha hirtelen megállna a sor, legalább tudjak finoman fékezni, ne szálljon belém a hülyéje. Ha tudom, elengedem, hadd menjen, vagy megelőz magától, adandó alkalommal. Ha megelőz, az előttem haladóval csinálja ugyanezt. Öt másodpercenként lép a fékpedálra, mert kritikusra csökkent a távolság, de nem fogja fel, hogy előtte megy még 50 másik autó, akiket ha sikerül 40 perc alatt megelőznie, akkor is csak száz méterrel lesz előrébb, mint ha nyugton maradna és menne a forgalom tempójában.

Az ilyen emberek annyira ostobák, hogy szerintem ha szóval elmondanád neki, hogy mi a probléma, neki állna feljebb.

2018. ápr. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

#5: Ez szóról szóra így van, ahogy leírtad. A kérdésemből is kiderül gondolom, nem olyan régóta vezetek a forgalomban, Budapesten. De még mielőtt bárki azt hinné, leszögezem, hogy abszolút nem megyek lassabban, felveszem a ritmust.


Tegnap volt egy kritikus esetem. A jó előre kitett index és fokozatos lassítás sem volt elég, hogy normálisan tudjak lekanyarodni. Tudom sajnos, hogy hülyék mindig is lesznek, csak gondoltam hátha erre is van egy íratlan törvény, mint jelzés.

2018. ápr. 23. 13:13
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Nekem előre világít a fényszóróm, azzal hogyan jeleznél a mögötted lévőnek?

Létezik olyan lézerfény, ami a kocsi mögé, az úttestre vetít egy vörös foltot, mutatva, hogy ott már veszélyes. Nálunk nem használható. Tetvek ellen meg semmi sem véd meg.

Ha csak annyira nyomod a fékpedált, hogy ne lassulj, de a lámpa kigyulladjon, akkor észbe kaphat az, aki csak bamba.

Minden egyéb kísérlet veszélyes, vagy elmérgesíti a helyzetet. Megelőzz, bevág eléd, s satuzik egyet.

Jobb esetben csak a frászt hozza rád (ez a célja), rosszabb esetben belerohansz, s meghalsz. Vagy nem lesz bajod, de bizonyítsd be, hogy a ráfutásban nem vagy hibás.

2018. ápr. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nincs. Ez egy agresszív és veszélyes soförtípus, van belöle rengeteg és tudom, hogy nagyon zavaró. De csak ignorálni lehet.

Bármi történik egyébként, ö lesz a hibás. Sajnos az ilyenekre nem vadásznak a rendörök, csak akkor lesz megbüntetve, ha megtörténik a baj.

2018. ápr. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim válasza:
Az ilyeneknek mereszd égnek a középső ujjad. Ez nekik egy biztos "jel"!
2018. ápr. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
„Sajnos az ilyenekre nem vadásznak a rendőrök” - pedig lehetne. Tapasztalatom nincs, de olvasom, hogy az osztrákok időkülönbséget mérve büntetnek. 50-es helyen azt hiszem 0,8 másodperc alatt bírságolnak.
2018. ápr. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!