Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nincs arra valami jelzés a...

Nincs arra valami jelzés a mögöttem haladónak, hogy tartsa rendesen a távolságot?

Figyelt kérdés

Elakadásjelzővel, vagy fényszóróval jelzett gesztusokra gondolok.


Ha azt akarom jelezni a mögöttem haladónak, hogy lehetőleg ne 20 cm-re kövessen?



2018. ápr. 23. 12:54
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem a T betű a tanuló autóra való.

Ha már van jogosítványod, akkor csak valamiféle álságos magyarázkodást jelenthet egy ilyen matrica.


A kérdésedre:

Ne azzal foglalkozz, hogyan tudsz hátrafelé jelezni, hanem az okot szüntesd meg. Vagy adj gázt, vagy indexelj jobbra, és állj ki a forgalomból.

Gondolkozz!

Ha gyakran megtörténik veled az, hogy nem tartanak mögötted "rendes" távolságot, az csak azt jelentheti, hogy gyakran feltartod a forgalmat.

2018. ápr. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Igen, a T betűt mindenki igyekszik maga mögött tudni. Mi a jobb, ha a **gedben vannak, vagy ha lenyomnak az útról előzés közben?
2018. ápr. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
#21: a megengedett sebességgel haladtam. ;) De látom te is egyből a lassúságra asszociálsz, ha látod a T betűt. Ez itt a nagy baj.
2018. ápr. 24. 10:48
 24/26 anonim ***** válasza:

#21:


A lassúság relatív. Autópályán GPS-szel mért 130-133 közé teszem a tempomatot. Egybefüggő kamionsor elhagyása közben a tipikus német prémiumautós és egyéb SUV-os társadalom az, aki nem bír magával. Villognak már messziről, pláne a románok az M5-ösön.


Igazán megszólalhatna itt egy nótórius far-túró, hogy miért kell 130 felett rámenni a másikra? Talán menjek gyorsabban, akár 150-el, 160-al a kamionok mellett, hogy neki ne kelljen fékeznie? Vagy satuzzak 90-ig és álljak be két kamion közé?

2018. ápr. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Nem asszociálok semmire, és nem gyártok katasztrófa elméleteket sem. ;)

Csupán abból indulok ki, hogy nem hordok T betűt, és hogy nincsenek gondjaim a mögöttem közlekedő távolságtartásával.

Ha esetleg mégis ilyen helyzetbe kerülök, akkor sem mástól várom a segítséget, megoldom magam.

2018. ápr. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 Beviz Elek ***** válasza:

Azért van abban valami amit #25-ös mond. Engem sem szoktak letolni és sosem jöttem ide segítséget kérni a gonosz autósok miatt.

Igen, valóban vannak akik letolnak az autópályákon, de általában azokat akiknek lenne ideje kimenni a külsőbe elengedni a gyorsabbat, de nem teszi hiszen hamarosan utoléri a másik kamiont. Ami nekem szellős és elengedek 1-2 autót, az sok autósnak egybefüggő sor és bebetonozza magát a belsőbe.

Egyébként óra szerinti 120 környékén pályázom, ha valóban egybefüggő kamionsor van, akkor kicsit odalépek hogy ne tartsam fel a többieket a belsőben, majd a külsőben újra felveszem a papatempót.


Engem nem szoktak letolni az útról...

2018. ápr. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!