Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nincs arra valami jelzés a...

Nincs arra valami jelzés a mögöttem haladónak, hogy tartsa rendesen a távolságot?

Figyelt kérdés

Elakadásjelzővel, vagy fényszóróval jelzett gesztusokra gondolok.


Ha azt akarom jelezni a mögöttem haladónak, hogy lehetőleg ne 20 cm-re kövessen?



2018. ápr. 23. 12:54
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
féklámpa
2018. ápr. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

Féklámpa villogtatása. Persze nem szeretik és leszarják legtöbben és csak még jobban a seggedbe mennek.

Ha szándékodba áll sávot váltani, csak nincs lehetőséged, akkor irányjelzővel lehet a mögötted jövőnek jelezni, hogy látod, hogy siet és el is engeded, amint lehet.

Nem érdemes arcoskodni, a baleset sokba kerül. Sajnos aki beáll a másik seggébe az elfelejti, hogy ő maga hiába érzi az autóját, ha a másik fékezi kényszerül, ő belecsattan.

2018. ápr. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
10%

előre kell bámulni, nem hátra.


aki mögötted jön, annak vajon mi lehet a véleménye az előtte bénázóról? a jármű mozgása mindent elárul a vezetőjéről.

2018. ápr. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
94%
Kodlampa felkapcsolas es hosszas gyakori ablakmosas. Mellekutkrol lassu jarmuvek udvarias beengedese ami meg nagyon bevalt nalam, a guta meguti a mogottem haladot lilul a fejuk szepen :D
2018. ápr. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

Á, ha magától nem tartja, valószínűleg reménytelen az eset. Részvétem, én is rühellem az ilyet, persze a fordítottja se az igazi, amikor mindegy, milyen nagy távolságot tartok, hirtelen fékez le a semmi közepén és lassan lekanyarodik balra... Persze index vagy lassítás vagy valami véletlenül sincs előtte, sőt, MEGELŐZ, majd megy kicsit és erős fék (a lekanyarodást már nem csinálja olyan dinamikusan, ha azt tenné, nem lenne semmi gond). Ez egy hipermilernek különösen rosszul esik. De a tapadás még ijesztő is, egyszer egy kamion jött rám brutálisan s az azért parásabb volt, mint amikor egy kisteherautó tette ugyanazt, az csak zavart (s nem előzött meg, pedig direkt lelassítottam 35-re s nem jöttek szembe).

Reménytelenek, én azt mondom.

2018. ápr. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

Egyes szint: apró fékezgetések, épp csak kigyulladjon a féklámpa.

Kettes szint: ablakmosás, de lehetőleg úgy, hogy minél több menjen a mögöttem lévőre.

Ennyi elég szokott lenni.

2018. ápr. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Büntetőfék. Csak ne kamionnal add elő.
2018. ápr. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Egy hatalmas nagy T betű!! A múltkor tesóm autójával mentem amin ott vigyorog, hamar felfedeztem,hogy nem tapadnak annyira rám...sőt van egy jó emelkedős rész aminek a tetején körforgalom és csúcsforgalomnál ott sor. Az én autómmal mindig a fenekembe tapadtak ott is, viszont amikor a t betűs autóval voltam mindig hagytak majdnem 1 autónyi részt :D
2018. ápr. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 Beviz Elek ***** válasza:

Hagyd rá, ne idegeskedj miatta. A hátsó sem akarja összetörni a kocsiját attól függetlenül hogy nem normális. Ha fékezgetsz mint ahogy az okosok mondják, akkor maximum felhúzod és még veszélyesebb dolgokba fog belemenni.

Ha ilyen jött mögöttem akkor jobban odafigyeltem hogy ne kelljen fékbe ugorjak, de mást nem tehetsz.

2018. ápr. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

Köszi a sok választ! Szerintem találjunk ki rá egy gesztust! :D


Amúgy kitettem a T betűt és még kinnt van, de van akinek pont ez a felhívás keringőre... :) nyilván nem lehet minden szitura előre készülni.

2018. ápr. 24. 08:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!