Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi idő alatt tanulgatok...

Mennyi idő alatt tanulgatok meg vezetni? Többi lent.

Figyelt kérdés

B kategóriás jogsit szeretnék szerezni, eddig 4 órát vettem.

Az az igazság, hogy nagyon bénának érzem magam.

Azt gondoltam már egyből menni fog a vezetés. A lábaimmal nem tudok egyáltalán megfelelően dolgozni (index, váltás megy). Folyton leugrok a kuplungról, képtelen vagyok annyira lassan kezelni,ahogy kéne. A gázt, féket pedig túl erősen nyomom meg. Van amikor nem is találom hirtelen a pedálokat, ha váltok köztük vagy pl. félretettem. Úgy érzem alig érek a pedálhoz,de közben túl erős... a kuplungot sem tudom annyira lassan felengedni,ezért tök béna az elindulás.

Hogy fogok így megfelelően felkészülni? Nem tudok másra figyelni amíg a lábammal nem vagyok rendben. 😔

Másoknak is van/volt ilyen gondja?

Mikor fogom ezt megszokni? Hogy fogok így megtanulni rendesen vezetni? Az oktató szerint nem vagyok béna, de nekem már kedvem sincs hozzá..😏



2018. ápr. 24. 12:26
 1/10 Hovarju ***** válasza:
100%

Ha már 4 óra vezetés után semmi kedved hozzá, akkor nem neked való a vezetés.

Nagyon kevesen kezdik úgy a tanulást, hogy mindent tudnak.Sőt az emberek nagy részének a kötelező 30 óra is kevés.


Az elején sok embernek(van akinek még sok év vezetés után is), gondot okoz a pedálok kezelése a forgalom figyelése és a helyzetek gyors felismerése és megfelelő reagálása. Ezért vannak az autós iskolák és az oktatók, hogy megtanítsanak vezetni.


Gyakorolj, gyakorolj, gyakorolj. Másképp nem megy.

2018. ápr. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Márpedig a pedálokon kívül még ezer+1 dologra kell(ene) figyelni. Ez nem úgy megy hogy egy hétig a lábmunkára koncentrálok, aztán a kormány tekergetést gyakorlom, és majd csak a harmincadik óra után kezdek figyelni a táblákra.....

A gyalogosokra meg ne járkáljanak, mert őket csak a jövő hónapra tervezed? Ugye Te is belátod, hogy ez nem így működik?

Különben nem kötelező vezetni, nem kötelező jogosítványt szerezni. Ha nincs kedved, és az első 4 óra után feladod, akkor legyen úgy. A Te döntésed.

Van ismerős aki családi nyomásra tette le a jogosítványt kb. 10 éve.

A vizsga óta nem vezetett, és soha nem is fog. Élete legnagyobb kudarcának ítélte meg a tanfolyamot....

2018. ápr. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
4 órát vezettél...most az a bajod,hogy ennyi idő után nem vagy vér profi??? Ha 30 óra után is itt tartasz akkor az már annyira nem jó,de 4 óra után.....a GYAKORLAT teszi a mestert!
2018. ápr. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem fogom feladni, mert én szeretném megszerezni, a saját akaratomból, saját pénzemből.

A kérdést igazából azért tettem fel, mert kiváncsi lennék másnak hogy ment?

2018. ápr. 24. 13:36
 5/10 anonim ***** válasza:

Sosem fogod megtudni, mert nincs két egyforma ember. Senki nem tud a másik fejével gondolkodni, és senki sem tud a más sikeréből/kudarcából tapasztalatot szerezni.

Ezt a bulit neked kell végignyűglődni.

Fog az menni, csak ne légy türelmetlen!

2018. ápr. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Azért az okos ember mások tapasztalataiból is tanul :D

Csak láttam másokat vezetni, akik úgy kezdtek, hogy volt tapasztalatuk ezért elment az összes önbizalmam.

2018. ápr. 24. 14:00
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"..az okos a mások tapasztalatából tanul..." Aha!

Akkor tessék egy példa:

Béla bácsi tegnap azt tapasztalta, hogy az ezres suzukijával úgy indulhat el egy erős emelkedőn, ha a motort az ideális nyomaték leadásához szükséges fordulatig pörgeti, aztán amikor a kuplung már kezd fogni, akkor kiengedni a kéziféket. Ezután már tud dinamikusan gyorsulni.(mert ez ma olyan trendi kifejezés)

Gondolom ebből leszűrted, hogy miként kell egy 18%-os emelkedőn elindulni.


Vagy ha ebből nem tanultál, akkor már nem is vagy okos? ;)

2018. ápr. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én 6 órát vezettem, de teljesen el tud menni a kedvem a végére.


De szerintem ennek azért még nincs igazán köze a "valós" vezetéshez, bármennyire forgalomban megyünk. Még az alapokat tanulja az ember, hozzá kell szokni ezer dologhoz amire figyelni kell. Pedálkezelés, közben váltás, mikor kuplung, mikor nem, mikor lassítok, mikor nem. Mikor jobbkezes, mikor nem, megállni, elindulni, fekvőrendőr.


Én alapból olyan részen tanulok, ahol nagyjából 10 m-ként van egy kereszteződés, fekvőrendőr, gyalogosok flangálnak az úton, autók kanyarodnak össze-vissza. Plusz elvonja a figyelmem ezer dolog a madár csicsergéstől kezdve a templom harangjáig. Figyelni az autó alap működésére, belső információkra közben a külső jelekre, mint az útburkolatok, táblák, magának az autónak a helyzete, sebessége.


Engem például néha az is megkavar, hogy az oktató belenyúl/beleszól a vezetésbe. Persze ez a dolga, csak néha más a gondolatmenetem mint az övé. Például rám szól, hogy miért indulok meg a parkolósáv felé, én meg közben teljesen tudatosan végzem a "mozdulatot" mert olyan kátyút akarok kerülni, amiben kitörik a kerék nagyjából.


Na meg az baromi sokat segít, ha az embernek van valaki, aki ad egy kocsit gyakorolni, és kicsit nyomhatja, hajthatja belenyúlás nélkül. Én például járok hetente 2x vezetni, szinte elfelejtem azt amit előtte csináltam. Ezzel szemben, ha szülő-testvér beülne mellém, és egy hétvégét rászánnánk, akkor simán 10 órát össze lehetne hozni 2 nap alatt, 2-3 hétvége alatt plusz egy oktatási idő összejön.


Mondjuk én az élet minden területén ilyen lassú víz partot mos alapon tanultam. Kicsit olyan ez is, mint a tornaórán a gyakorlatok. Van akinek elsőre is megy, van akinek meg sok gyakorlás kell, hogy vállalható legyen. Míg egy profi sportoló tornász naponta 10+ órákat edz, hogy azt a pár perces mutatványt tökéletesen be tudja mutatni.

2018. ápr. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én konkrétan az első 26 órában azt tanultam meg, hogy kell elindulni. :D Addig orosz rulett volt minden lámpa, 10-ből 9 alkalommal lefulladtam. A gázt tövig nyomtam néha még ekkor is, sikerült pár satuféket is produkálnom. Azóta saját kocsim van. Az autó kezelése ma már megy, bár az indulások közt még mindig van rángatósabb, illetve a váltások sem mindig finomak. Ami egyébként teljesen normális, nem mindenki születik Michelisznek, de járni sem 2 nap alatt tanult meg szerintem senki sem.


4 óra után meg végképp általános, amit leírsz. Sőt azóta azt sem tartom kizártnak, hogy már ezek a tünetek is elmúltak.

2018. máj. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez normális, majd megszokod. Nekem fél évbe telt megszokni
2018. máj. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!