Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért veszi be recsegve a...

Miért veszi be recsegve a hátramenetet az autóm?

Figyelt kérdés
Olvastam olyat hogy érdemes várni kuplung kinyomás után pár másodpercet és akkor nem lesz ilyen gond, de hiába várok én fél percet is akkor is recseg olyan mintha a kuplung nem lenne teljesen benyomva és nem old szét teljesen úgy tudom hogyha kopott lenne akkor pont az ellenkezőjét csinálná. A többi fokozatot tökéletesen veszi.

2018. ápr. 26. 10:22
 1/7 A kérdező kommentje:
Ford Fiesta 2006 1.4 16v
2018. ápr. 26. 10:23
 2/7 A kérdező kommentje:
A legjobb amit tudok csinálni, hogy pl. 3.-ból gyorsan átrakom rükvercbe mert akkor nincs ideje "felgyorsulni a "fogaskeréknek".
2018. ápr. 26. 10:32
 3/7 anonim ***** válasza:

Több eset is lehet:

1. mozdul valamerre a kocsi amikor beakarod rakni azt nem szereti

2. nagyobb az alapjárat a kelleténél néhány autótípusnál van ilyen

3. Kuplung kopás is lehetséges csak még előre nem jelezte

2018. ápr. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 D. Brasco ***** válasza:
Nincs a kuplungondnak semmi baja, a "probléma" csupán annyi hogy a legtöbb esetben a hátramenet nem szinkronizalt illetve egyenes fogazású fogaskerekeket kapcsolsz!Ezert is nehezebb berakni,illetve ezert recseg ha nem megfelelően csinalod!
2018. ápr. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem old ki teljesen a kuplung.

De előre nem veszed úgy észre mert szinkronizált, hátra meg nem az.

Úgy kell akkor hogy beteszed előre, majd hátra.

2018. ápr. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hidegen is csinálja vagy csak ha már mentél vele pár km-t?
2018. ápr. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nyomd be a kuplungot, rakd be egyesbe. Kuplung felengedése nélkül utána meg rakd be rükvercbe :) Vagy nem emel ki jól a kuplung.
2018. ápr. 30. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!