Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első önálló vezetés?

Első önálló vezetés?

Figyelt kérdés

Fél éve van jogosítványom. Amióta megvan csak időnként vezettem, de akkor is úgy, hogy a férjem mellettem ült. Nyáron autóval mentünk haza Magyarországra, (Franciaországból) oda és vissza úton is a fele távot én vezettem le az autópályán. De a kisvároskában ha vezettem is csakis úgy, hogy a férjem is ott volt. Holnap viszont egyedül ülnék a volán mögé. Muszáj kocsival mennem, de valamiért kicsit félek is tőle. Nem a vezetéstől félek, hanem attól, hogy elrontok valamit, és bepánikolok. Valamikor csak el kell kezdenem, hogy egyedül vezessek. Hogy győzzem le az alaptalan félelmemet? Ti hogy győztétek le?

A félelmem nem is vezetés miatt van, hanem a parkolás miatt. Mi van ha nem parkolok rendesen? Mi van ha parkolásnál elrontok valamit?

Kaphatnék tanácsot, hogy mit tegyek? Vagy ti hogy mertetek egyedül vezetni először?


2018. ápr. 26. 20:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát ehhez úgy a legjobb talán hozzáállni, hogy "lesz,ami lesz", mert valójában tényleg ez a helyzet. Nme tudod úgyse előre kiszámítani, hogy út közben milyen szituációk lesznek. A legtöbb, amit megtehetsz, hogy kipihened magad, és fejben ténylegesen a vezetésre koncentrálsz, és ekkor menni fog. Előbb utóbb ezen túl kell esned,most jött el az ideje. Ne misztifikáld túl, és ne érezd azt, hogy a férjed nélkül nem vagy teljes ember, mert az vagy, csak néha jobban szereti az ember, ha megoldnaak helyette bizonyos dolgokat vagy segítenek neki, de hidd el, ha rá leszel igazán utalva (például holnap) akkor menni fog minden. Parkolásnál javaslom azt, hogy (mégha nem is holnap) de szépen lassan felejtsd el az oktatáson tanult, erőltetett, mesterséges "szabályokat" és hagyatkozz az érzékszerveidre, érzéseidre, ahelyett, hogy az oktatáson mondottakat próbálod meg szóról szóra felideézni, és aszerint manőverezni.


Sok sikert, menni fog! ;)

2018. ápr. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Akkor elmesélem, megjött a jogsim 2 hét után, örültem, mondtam családnak aki akar tartson velem, Apu nem jött Ő nem szeret más mellett ülni csak volt kollégája és taxis mellé ül be ( vicces lenne ha Ő vezetné a taxit ) nos, Anyu és tesóm jött, mentem egy kört a városba és konkrétan foftam, majd kérték, hogy menjünk haza mert ők is tartanak tőlem, haza vittem őket, és fogtam magam elmentem egyedül a városba ,elkerülőre 0 tapasztalattal este rossz lámpával ( foncsos volt, azaz nem világított messze a lámpika ) elhiheted, hogy milyen volt, de élveztem, aztán rá 2 napra már iskolába is autóval mentem, első napot nem mertem bevállalni pont a forgalom és a parkolás miatt, aztán erőt vettem magamon és pont hétfőn a legeslegnagyobb forgalomba bemerészkedtem és ment minden, legalábbis szerintem mivel nem törtem össze senkit és senkit. Nekem a zene nagyon sokat segített, de mindenki más, van akinél beszélni sem lehet ha vezet mert zavarja.


És nem fogsz semmit holnap elrontani mert parkolni tudsz, párhuzamosan úgy kell ,hogy amikor a autód benzinbetöltő nyílása ( kivéve ha 2 ütemű Trabant, Porche ) egy vonalba van a másik autó hátsó kerekével akkor kormányzol majd amikor a tükörből csak a padkát és a mögötted dekkoló autó szélét látod akkor kormányzol vissza, ez úgy 10 másodperc, merőleges parkolásnál meg tolass, szerintem az úgy biztonságosabb.


Ennyi ezt még én is megértem és még csak most érettségizek ( ha sikerül ) :D de csak 2.5 éve művelem.


20/F

2018. ápr. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nyugi ahogy mondtad már vezettél (igaz ott ült melletted a férjed) ha akkor nem történt nagy katasztrófa akkor valószínű nem olyan borzalmasan vezetsz. Persze még nincs akkora tapasztalatod de elsősorban így fogsz majd tudni szerezni. Hidd el ha az elején még ha félni is fogsz a végére nagy valószínűséggel belejössz. Nálam is pontosan ugyan ez volt, sőt én amikor kezdtem még oktatóval vezetni akkor is alig mertem bármit tenni. Valószínű téged sem csak a pénzért engedtek át (vagy is remélem). Senki sem vezet tökéletesen ha valamit elrontasz gondolj arra hogy mással is előfordul. Lassan és biztosan menni fog az. :)
2018. ápr. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ha elba szod akkor nem gáz hátra tolatni és normálisan beállni de el foglalni 2 helyet az gáz
2018. ápr. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Sikerült úgy vezetnem, hogy sem én sem mások nem sérültek meg. Igaz ettől nem igazán aggódtam. Reggel szakadó esőben, de rendben beértem a munkahelyemre. Bár meglepett, hogy bent a melóhelyemen 10 percig még remegett a kezem. Hazafelé jövet a legnagyobb ijedtség az volt, hogy a szélvédőt telefosta egy sirály.:) hál istenek szakadt az eső így le is mosta rendesen. Hát a parkolással volt egy kis gondom. Végül is be tudtam tolatni ahová kell, nem foglaltam el 2 helyet (nem is tudtam volna mert két autó közé kellett tolatnom) de kicsit ferdén álltam be. Kicsit kellemetlen volt nekem, hogy míg mások max 2 perc és beparkolnak, nekem ez nagyjából 5-8 percig tartott.

Remélem ha újra egyedül vezetek, még bátrabb leszek..

Köszönöm a válaszokat még egyszer.

2018. ápr. 27. 17:25
 6/7 anonim ***** válasza:
Itt élsz Magyarországon? Sirály plusz eső a mai napon? Tutti nem itt laksz. Megmondtam, ügyes vagy. Virtuális pacsi!!
2018. ápr. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ma is esik az eső, és 9 fok van.. Angliában élek-
2018. ápr. 28. 13:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!