Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik autót választanátok és...

Melyik autót választanátok és miért?

Figyelt kérdés

1. Ford Mustang GT 2018

2. BMW M4


Indokoljátok is meg, ha lehet, köszönöm!


2018. máj. 1. 22:43
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
Egyiket sem. Nem tetszik, nem az én műfajom.
2018. máj. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mustang GT


Miért:

- Amerikai V8, van erő, ezek forognak is rendesen és isteni a hangjuk

- Kidobták alóla már az előző generációnál a merev hátsóhidas futóművet, így mostmár jó lett a kanyarokban is

- Összeségében egy ősztinte, maga módján nyers játszósautó, de eléggé modern és kiforrott technika is egyben

- Fele annyiba kerül mint az M4

- Egy olyan autós irányzatot/csoportot képvisel számomra az az autó, ami nagyon durván kihalófélben van... újan sajnos nem tehetem meg jelenleg, de ha úgy alakul az életem, pár év múlva számításba is fogom venni ezt az autó használtan.


Ellenben nem tartom rossznak az M4-et sem, de valahol nálam elveszett az érdeklődés az E92 M3 után a BMW-k felé.

2018. máj. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha a hangulat a lényeg akkor a Mustangot, ha hétköznap is kéne használni akkor az M4.
2018. máj. 2. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

BMW, egyértelműen.

Miért nem Mustangot: Európában pofátlanul túláraztak. Ár/érték arányban és minőségben meg sem közelíti a BMW-t. Ez nem csoda, hiszen ez egy 6,5 milliós kocsi. Olcsó és erős, ezért veszik meg odaát. Mire viszont hozzánk elér, a prémium kategóriára árazzák, de mást nem változtatnak rajta. További hátrány a szánalmas töréstesztje. Ha ezek nem érdekelnek, ott van még az a tény, hogy Európában ilyen böhöm amerikai autó nagyon nem praktikus. Minden mélygarázst megemleget, aki oda behajt vele. Végül, ciki. Az amerikai nagyzás lesüt róla, pedig nincs mögötte sok jó.


Miért a BMW-t: árnak megfelelő minőség. Ismert típus, jó szervizhálózattal. Komoly autó, meg lehet vele jelenni. Nem rendelkezik a ford hátrányaival.

2018. máj. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Értem. A Mustang a 13-15 milliójával túlárazott, de a BMW a 25 milliótól a csillagos égig árával korrekt. És hasonló teljesitményt tudnak :) haha :D Ismert szervizhálózat? Ja szükség is lesz rá, amilyen minősithetetlen alkatrészekkel dolgozik ma a BMW. Elég csak a biciklilánc minőségű/vastagságú vezérműláncaira nézni :) És akkor nem beszéltünk a direkt befecskendezésről, meg az agyonturbózott downsized motorjaikról... Röhej. Nem tudom milyen hátrányokról beszélsz a Fordot illetően, lehet nem annyira csili vili, de nagyon jó autókat gyártanak. (nézz utána az új Mustang futóművének, elég modern cucc ;)) Egy szivo V8 pedig örök darab és hangban verhetetlen. A Ford (és még jópár gyártó) már akkor autókat gyártott amikor a BMW még repülőkbe csinált motort :) Ciki megjelenni vele... ja ha ostoba diszkós csajokat akarsz hazavinni, akkor biztos, de ismét azt tudom mondani, hogy egy Amerikai fastback coupé örök forma, és a Ford a Mustangot illetően legalább hű saját magához. Az emberek 90%-a nem tudná megmondani a különbséget az új BMW-k közt, annyira egyformák és jellemtelenek. Ezt is bizonyitja hogy feláras extraként kérhető hogy NE legyen modell/motortipus felirat az autón, hogy ha veszel egy 5-öst, az emberek javarésze nyugodtan keverje össze egy 7-essel, te pedig ne érezd magad szégyenben hogy "csak" 5-ösre tellett :D És még mindig az egyik legkisebb amerikai izomautóról beszélünk, nem hiába pony car a beceneve, akkor milyen problémás közlekedésről beszélsz? Nagyzolás... na ez pont a BMW-t jellemzi, mint ez a "meg lehet vele jelenni" duma is. De mondok valamit: ha meg akarnék valahol jelenni, előbb szállnék ki egy E/S osztályból, mint egy BMWből. Na az komolyságot és eleganciát tükröz :)

25+ millióból meg már lehet venni C7 corvettet, Dodge Challangert, Nissan GT-R-t, C-63 AMG-t (ami 510LE) Aston Martin V8 Vantage S-t, Audi RS5 coupét, TTRS-t stb. Mert ugye ez az M4 kategóriája, nem a 15 milliós Mustang ;)


Ja, és ha már itt tartunk, meg lehet nézni ki ad 15-16 millió alatt 400+ lóerős coupét, talán a Camaro. Hű de tényleg pofátlanul túl lett árazva :) És akkor még ott van a Shelby által tuningolt GT350 vagy GT500, ha mélyebb a nadrágzseb, az meg már nem egy M4 kategória ;)

2018. máj. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Utolsó, nagyon jól, részletesen leírtad, nekem is a Mustang a favorit, nem szeretem a BMW-ket, de olyan sok BMW-s szarozza a Mustangot, gondoltam rákérdezek :)

2018. máj. 2. 23:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!