Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót ajánlanátok...

Milyen autót ajánlanátok esetemben? 4-5 millió ft a maximum.

Figyelt kérdés

Heti 2 napot használom az autót, 90%-ban autópályán (150km/h tempomat), M6-on, ahol fékezni sosem kell, mert üres a pálya mindig.

Havi 2.000km, ebből városon belül 30-50 km kb hetente.


Jelenleg egy BMW E46-om van, 2.000 dízel 150le.

Mindig is úgy éreztem, hogy nincs szükségem jobb autóra, egyetemista leszek 14 hónap múlva, keresetem nem lesz 4-5 éven át, csak amit megspórolok ezidő alatt.

Szerencsére jól keresek, félre tudok tenni havi 200 ezret átlagosan, de kezdem nagyon megutálni az autómat, mivel minden hónapban beszarik rajta valami...

Túlzás nélkül írom, hogy 17 hónapja van meg az autó és 1,8 millió ft-ot költöttem csak szervízre ezalatt.

Most is kellene hátső felfüggesztést cserélnem (160 ezer) illetve fényeztetnem a rozsdás kerékívet (60-70 ezer).


Meguntam...

Illetve 14 hónap múlva nem tudom megengedni magamnak, hogy fenntartsak egy ennyire szervízigényes autót!


Szeretném lecserélni egy olyanra, amivel pályán el lehet menni 6-7 literrel, fiatal (kb 4-5 éves max), és szeretnék bele legalább 140 le-t, de jobban örülnék a 165-190 körülinek, hamár ennyiért veszek autót.


Igazából az fontos számomra, hogy az egyetemi éveim alatt ne legyen váratlan hatalmas kiadásom, mert magamat tartom el, és ha beütne több ilyen, nem tudnám megjavíttatni.


Szeretem az autómatát, de manuális 6-tal is elvagyok.


Autómániás vagyok, szeretem a nagy benzineseket, sport autókat, stb..

De a célom jelenleg az, hogy pályán csendesen eljussak 150-nel bárhova, és ne kelljen százezres szervízelre költenem havonta.


Egyedül utazom, nem kell nagy autó.

Újabb autómata 8-9 sebességes benzinesek valóban elmennek pályán ilyen tempónál 6-7 literrel? Jelenlegi autóm is ennyit fogyaszt, pedig dízel.


2018. máj. 3. 20:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell ehhez 8 sebesség meg anyámkínja... Az én 16 éves autóm is elment 8 literrel 140 környékén 1.4-es motorral.

Nekem jelenleg J Astrám van 1.6T benzines, 7,5-et eszik a gép szerint pályán 130-150 között (M1).

Valami Skoda lenne neked jó 2.0 TDI esetleg.

2018. máj. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Direkt nem akartam márkát írni, de az astra j gtc, ami nagyon tetszik. Ezt az 1.6t automatát néztem, illetve a 2.0cdti-t.

Sportos is, és opel, gondolom kevésbé drága fenntartani, a bmw-hez képest. 3,5-4 millió között találni már, 100 ezer km alattikat is.


Mesélnél kérlek többet az 1.6 t-ről ?

Mennyit fogyaszt mondjuk városban, illetve akkor, ha sietősen, sportosan közlekedsz vele?

Illetve volt eddig valami nagyobb hibája az autónak? Megbízható?

2018. máj. 3. 20:41
 3/7 anonim ***** válasza:

Városban átlag 9 liter normál vezetéssel, sportosan 10-11 liter. Nem kell csodát várni, nehéz az autó.

Eddig csak olajcserére kellett költeni, de az otthon megoldható. Amúgy teljesen átlagos megbízhatósága van, nem rosszabb és nem is jobb mint a konkurensek, viszont sokkal szebb.

Arra készülj ha itt meglátják leírva hogy Opel, már vérszemet kapnak... Pedig jó autókat gyártanak szerintem.

2018. máj. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ennyiért vennék egy 1-2 éves hyundai i30-at, azon 7 év gari van, ergo amíg egyetemre jársz valsz nem lesz túl sok nagy kiadás.
2018. máj. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nézz egy használt Hondát. Csak arra figyelj hogy ne legyen széthajtva (pl ha a tulaj egy hülyegyerek vagy dicsekszik azzal milyen jól megy akkor valószínű hogy ölte az autót).
2018. máj. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
"keresetem nem lesz 4-5 éven át, csak amit megspórolok ezidő alatt." Pénzügyi tanácsadást nem vállalsz? Nekem van átlag feletti keresetem, de spórolni nem tudok.
2018. máj. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
68%

Kedves Troll! Aki birtokolt automatát, soha nem fog manuálisat venni. "Szeretem az autómatát, de manuális 6-tal is elvagyok." Akinek van önindítója nem akar kurblisat.

"17 hónapja van meg az autó és 1,8 millió ft-ot költöttem csak szervízre ezalatt" Ismerős az érzés. Kevesett futott megkímélt európai prémiumból. Azután vettem több ugyanilyet újonnan. Az ipari hulladák érzés megmaradt. Automata swift 4-5 misiért?

2018. máj. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!