Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik nyàri gumi a jobb ezek...

Melyik nyàri gumi a jobb ezek közül?

Figyelt kérdés

Rapid 609 vagy a Kormoran, Riken,Sebring, Taurus - Michelin almárkàk UHP gumija lesz jobb?

Most egy teljesen felkeményedett/ kopott téli garnitúra van kb. 6-7 éves. Tavaly ezzel se volt gondom nyáron. Fékút nagyobb volt és bizonytalanabb volt az úttartàs, de ennyi csak méretvàltàs és a biztonság miatt gondolkodok új gumin és ezeken a gumikon. A kevés éves futás miatt kb. 1 nyàr alatt 2-3.000 km kerülne csak a nyári szettbe a télibe 5-6000 ìgy abból valamelyest jobbat akarok majd.

Úgy tudom ezek a gumik se rosszak csak hamarabb kopnak el. Ebből mi igaz?



2018. máj. 4. 11:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A felkeményedett téli guminál mindegyik jobb lesz. Bátor vagy, hogy azzal jártál eddig, akár télen is. A fékút az olcsó gumikkal is nagyobb lesz, mint egy rendes középkategóriás nyári gumival, akár 20-30 százalékkal is. Esőben szintén. Vagy rosszabb tapadással, vagy gyorsabb kopással számolhatsz leginkább. A helyedben megkérdeznék egy gumist, mondjuk akinél veszed, hogy melyikkel mi a tapasztalata.
2018. máj. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Kormoranról hallottam eddig hogy tapadàs ok, csak gyorsan kopik, de mivel nálam közel 4-5 év alatt menne bele kb 15-18.000 km ìgy az még jó is lehet.
2018. máj. 4. 12:32
 3/11 anonim ***** válasza:
De Kormoranból is van többféle. Én múltkor órákat szántam rá, hogy megfelelő nyári gumit találjak, de nem éreztem okosabbnak magam a végére, annyiféle gumi van egy márkán belül is. Teljesen átfogó teszt, ahol minden gumi szerepelne, pedig nincs. Sőt, láttam olyat is, hogy egyik oldalon ugyanaz a gumi B-s minősítést kapott tapadásra, a másikon meg D-t. Ezután kérdeztem meg a gumis haveromat, aki ajánlott egyet. Viszont te olcsó gumit keresel, így ebben én nem tudok segíteni, velük nincs tapasztalatom.
2018. máj. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
UHP szériàt néztem, arról hallottam, de majd még külföldi fórumokat is megnézem.
2018. máj. 4. 13:15
 5/11 anonim ***** válasza:

Igen a kormorán tapad, csak egy szezon alatt képes elkopni, amennyiben igénybevétel alatt van...

Az eddigiekre alapozva, hogy gyér lesz a gumi kihasználtsága tökéletes választás a gazdaságos széria, és bár én nem ismerem ezeket, bármelyik jó lehet erre a célra.

Ami engem illet, biztos hogy nem vennék magamnak ezekből, ugyanis én évi 35 ezret megyek, úgyhogy alaphangon minőségivel megyek (falken)

2018. máj. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mindegyik elég hulladék. Olcsó UHP gumiból állítólag a Sava Intensa UHP-2 egész jó. Drágább, de ár értékben a Falken Azenis FK510-ről nagyon jókat hallani.
2018. máj. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Csak Taurust ne! Nekem még harmadikban is kapar a kocsi
2018. máj. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Lehet egy kicsit feljebb megyek àrban...
2018. máj. 4. 23:55
 9/11 A kérdező kommentje:
Nexen N'Fera SU1 lett végül...
2018. máj. 8. 13:01
 10/11 anonim ***** válasza:
Ez egy jobb választás. A Nexenről újabban hallani jókat.
2018. máj. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!