Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha meglehetősen sok helyen...

Ha meglehetősen sok helyen lepattog a kőtől, bogaraktól a festék, akkor érdemesebb újrafényezni az elemet, vagy pöttyözés?

Figyelt kérdés
2018. máj. 6. 01:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Érdemes lesz@rni az egészet. Feltéve, ha nem kiállítási tárgyról, hanem használati eszközről van szó.
2018. máj. 6. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

:d


4 millió forintos autó, de engem nagyon irritál, hogy minden mosás után egyre több pattog le az előzőekből...

2018. máj. 6. 01:41
 3/13 A kérdező kommentje:
és nem. nem gépi mosóban van mosva
2018. máj. 6. 01:42
 4/13 anonim ***** válasza:

Ja, hogy még mosod is... :D

Nyugi, a Superbemről ugyanúgy jön le a festék mint a C Vectrákról, de a Corolla is olyan volt mit Voyager űrszonda amikor átment a kisbolygó övezeten. A Daewoo Racerről, a Samarákról és Trabantokról nem is beszélve. Igaz, mindegyikbe ment szépen kilométer, a Superb most tart 330e-nél. Szóval ez egy teljesen természetes jelenség, majd megszokod.

2018. máj. 6. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
47%

A négy millás kocsi csak alsó-kőzépkategóriás.

Fényeztesd újra, minnél többször.

A végén többet ér a sok fényezés, mint maga a kocsi.

2018. máj. 6. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Festékjavító stiftet vegyél.
2018. máj. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én gyári javítóstifttel korrigáltam, de idővel az is lejött. Szintén Skoda. Ezért is olcsóbb VW/Audinál. Fater 6 évvel öregebb Jettájának fetése sokkal időtállóbb.
2018. máj. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

AZ én autóm eleje is tele van pöttyökkel sajnos. Világ életében autópályás autó volt, így a motorháztető + az első lökhárító olyan mint az ementáli.

Alapból nem látszik, csak ha az ember közelről nézi a fényezést, akkor tűnik fel a sok kis felverődés.

Nem igazán tudsz vele mit csinálni. Eleinte engem is zavart, de használati tárgy, "kopik" el kell fogadni.

Szükségmegoldásból és is gyári javítóstifttel pöttyözöm. De nyomtalanul ezzel a módszerrel nem tudod eltüntetni.

Az újrafényezés sem megoldás szerintem. Mert az első útig lesz csak makulátlan. Utána megint kezdődik a pöttyöződés.

Esetleg több százezerért le lehet fóliáztatni felverődés ellen. Nálam is tervben volt. De a lökhárítóra + motorháztetőre + 2 tükörburkolatra, negyed millás árajánlatokat kaptam. Nekem ennyit nem ért. Ennyiből többször is újra lehet fényezni az elemeket. Na meg állítólag a fólia sem ad 100%-os védelmet a nagyobb kavicsok ellen.

2018. máj. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
színes fóliázással picit előrébb vagy. Akkor majd a szélvédőd kapja a kavicsot, mint nekem.
2018. máj. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
ahogy az első írta le kell szarni az autó használati eszköz! vagy ha nem akkor csak napfényes pucolt utakon járj vele, tök bírom ismerőseim leszólják a suzuki swiftem hogy milyen szar (ecsetesfetékkel festett felni stb.) én meg sírok a röhögéstől mikkor lemossák a szarjukat és pöttyös lesz kicsit aztán veszik a szarvasbőrt meg minden szart és azzal dörgőlik 2 hétig :D utána másnap meg lesz eső aztán nem merik kihozni a garázsból :'D
2018. máj. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!