Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért hihetetlen sok embernek...

Miért hihetetlen sok embernek a 4liter alatti fogyasztás országúton?

Figyelt kérdés

úgy tesz sok ember mintha nemlennének tisztába azzal, hogy ez könnyen lehetséges hosszútávon. Mintha a fogyasztási minimum megállna 4 és fél liternél egyes emberek gondolataiban.

(buszke vagyok a kis fogyasztású dízelemre)


2018. máj. 6. 14:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
45%

persze 5. fokozatban 60-nál hosszú távon.

Én 5,3 alá nem tudom bevinni az autót, ez nekem autópálya 100-110 tempomat. Inkább verem neki mert ha kitaposom a belét se eszik 6-nál többet és legalább haladok.

2018. máj. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
55%
Na jó, de miből, motorolajból?
2018. máj. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

80-90-es tempóval 6.-ban kamion mögött szélárnyékban, vagy erős hátszéllel, sík úton simán lehet.

Az autóm gyári városon kívüli fogyasztási adata 3,1 l/100km. És ez nem hibrid, csak egy dízel. Nyilván életszerű használatnál nem ez a jellemző, de vannak olyan körülmények, aminél tesztpályán ezt el tudták érni. Mért ne lehetne reprodukálni?

Csakhogy a valós életben nem csak hátszél van. Van emelkedő is. Vannak lakott területek, ahol fékezni, majd gyorsítani kell. Néha előzgetni kell másokat. De a 3,8-4,0 így is simán tartható. Autópályán 130-140-nel azért benyeli az 5,5 litert. Nem mintha ez olyan marha sok lenne. :)

2018. máj. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem hihetetlen egyáltalán. Én egyszer próbáltam ki, hogy minden szabályt betartva, vagy ahol semmi forgalom nem volt, ott lassabban haladva mennyit fogaszt az autó. 4.6 liter jött ki, de az annyira életszerűtlen használat, hogy inkább tolom neki és dinamikusan vezetek. Még télen sem ment 5.9 fölé a fogyasztás, pedig akkor volt hogy 10-15 percekig ketyegett egyhelyben. Most 1 liter plusz fogyasztás nekem megér annyit, hogy ne tökörésszek. Ja igen, ez egy közepes kombi. Ilyen kis VW Lupo, meg Citroen Saxo méretű autókkal abszolút reális a 4 liter alatti fogyi.
2018. máj. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem hihetetlen csak egy kicsit életszerűtlen. Egy A2-es audival kamion mögött 70-80-al simán hozható 3,5l fogyasztás. Viszont ennyi erővel majdnem buszon is utazhatsz.
2018. máj. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

végre értelmes válaszok és ismertetők

köszönöm szépen a hasznos információkat és tapasztalatokat

2018. máj. 6. 17:31
 7/14 anonim ***** válasza:

Ez a jó a dízelben, hogy ha az ember mégis tapossa, ugyan nem hozza a katalógus adatokat, de nem is növekszik drasztikusan a fogyasztás.

Amúgy gondolom mindenki teletanktól teletankig számolt adatokat írogat. Mert amit a BC kiír, tapasztalatom szerint az autók 90%-ában köze nincs a válós fogyasztáshoz.

2018. máj. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
2018. máj. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem az én 5 liter alá bemegyek a 2.5 benzinessel is. Bács Kiskun megye és mindig a megengedett alatt nem előzve.
2018. máj. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A hitetlenek azért hitetlenek, mert személyesen nem tapasztalták.

Az előző dízelem és a mostani is tud produkálni 4 liter alatti fogyasztást: autópálya, tempomat, 90 km/h-nál. Persze nem így megyek, hanem valós 130-cal, tempomattal, majd ráfizetve a gatyám a téli 5,8-as, nyári 5,1-es átlagfogyasztásra :-P

2018. máj. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!