Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti benéznétek ezt a kanyarodó...

Ti benéznétek ezt a kanyarodó sávot?

Figyelt kérdés

Erre jártam hazafelé:

https://goo[ide tegyél be egy pontot]gl/maps/MGK2KbSXvLw


Kihajtott elém balról egy jármű a lidl-ből, be is kellett fékeznem, és bal oldalt maradtam félig a felező vonalnál. Közben jobbról nekiálltak előzni (már korábban is a seggemben volt míg jöttem be, viszketett neki).

Szinte észre se vettem, hogy honnan dudálnak, nyilván nem akartam balra elkanyarodni, nem is indexeltem.

Sajnos hibáztam, de eléggé sok dolog játszott közre. Eléggé idegesít.

A vicc, hogy másik is rendszeresen benézik ezt a részt. Mindig számítok is rá, hogy előttem balra fog valaki húzódni, most én jártam így.


2018. máj. 7. 19:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
63%
Nem hiszem, hogy benézném. Jobbra tartás van, úgyhogy nem is értem, mit kerestél az út közepén.
2018. máj. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Hát lehet...


totál nincs kitáblázva de még felfestve sincs terelővonal ami kiterelne jobbra.


Ha nekimész a kihajtott autónak akkor talán megúszod 50-50%-ban mert gondolom nem indexeltél, hogy be akarsz fordulni :D


ott laksz?

menj be az önkormányzathoz reklamálni, hogy egy terelővonal nem ártana!

2018. máj. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Tleg jobbra tarts van, de ha esetleg jobb oldalt van egy busz öböl ami nincs vonallal elválasztva, akkor kimész bele?

Egyébként eddig minden ismerősöm benézte aki elsőnek járt erre.

Persze nem vitatom, hogy hibáztam, de azért szerintem a felfestések se segítik az embert.

2018. máj. 7. 19:49
 4/21 A kérdező kommentje:

Az a vicc, hogy az a felfestés max 1 liter festék lenne szerintem, tehát minimális befektetés.


Egyelőre írtam a polgi hivatalnak emailt, annak az osztálynak aki elvileg ezzel is foglalkozik.


Legutóbb sikerült egy rossz lámpát 1 hónap alatt javítaniuk így, talán itt is így lesz :)


Tuti nem csak nekem gáz ez, mert elviekben rendszeresen kihúzódom jobbra és többször is összejött, hogy valaki előttem balra húzódva megy egyenesen. Most megzavart az elém kikanyarodó autó, az volt a fő gond.

2018. máj. 7. 19:52
 5/21 anonim ***** válasza:

hát én semmi felfestést nem látok, pont ez a gond :D


vagyis a legvégén 2 nyíl pffff

ha helyi vagy akkor menj be az önkormányzathoz és reklamálni kell nekik!


jobbratartás faluhelyen ahol minden második faluban buszöböl van felfestés meg buszmegálló meg tábla nélkül? :D

meg csak úgy random kiszélesedik az út jobbra aztán eltűnik..


nem úgy van az csak, kéne minimum felfestés ha tábla még nincs is kirakva

2018. máj. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Ha én helyi lennék akkor személyesen mennék be a hivatalba, szinte minden nap :D


előbb utóbb rám unnának és megcsinálnák!

na meg kiállnék oda a sarokra egy kamerával és levideóznám az autósokat, hogy hányan mennek tovább a lekanyarodósávból és ezt is megmutatnám nekik és elmondanám, hogy kijöttek elém miközben nem is indexeltem stb stb...

hogy balesetveszélyes ez a "kereszteződés"

2018. máj. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 Beviz Elek ***** válasza:

Nincs kizárva...


1. Nincs egy darab tábla sem

2. Ha középen nyílik egy sáv, akkor szokás előtte egy kis darabon forgalomtól elzárt területet csinálni, de ha azt még nem is, minimum felfesteni hogy mi az ábra.


Ha nem ismerem a környéket, simán hihetném hogy a jobboldali utcában nagy a forgalom és ahhoz van egy lassító és gyorsítósáv.


#1

Könnyű a KRESZ-re hivatkozni, de a km-ek során a szokások is rögzülnek, tehát nem kifejezetten a paragrafusok hanem a tapasztalatok alapján vezetünk. Ilyen pl a körforgalom, sosem nézem hogy behajtásnál van-e macisajt, hanem automatikusan elsőbbséget adok, pedig csak akkor kellene ha macisajt is van (amit balesetnél kicsaphattak és esetleg nem pótolták).

A másik hogy hiába tudja valaki az összes szabályt fejből, mindenkinek nagyon nehéz először átjutni egy magic roundabouton. Csak követni kell az egyszerű szabályokat, de "szűzként" nehéz összerakni fejben.


Tehát más egy ismerős és egy teljesen ismeretlen terepen járni.

2018. máj. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Belinkelnéd a rendes linket? Nekem ez sehogy nem nyílik meg pc-ről.
2018. máj. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Utolsó:

Sajnos a gyík-ra nem lehet google maps linket betenni mert egy algoritmus szétszabdalja mivel azt hiszi, hogy egy mondatot írtál (pl a pontot mondatvégnek veszi, stb)


Nem engedi a rövidített linkeket se. Ezért írtam be azt amit , ott a [ide tegyél be egy pontot] helyett egy pont kell, tehát a zárójeleket is törölnöd kell. (goo.gl lesz belőle)

2018. máj. 7. 20:55
 10/21 A kérdező kommentje:

# 7/9:


Elvileg úgy kéne, hogy a kanyarodóba besoroláshoz át kellene lépnem egy felezővonalat.


Itt most pont a rutintól eltérésem volt a gond amúgy, mert rendszeresen úgy megyek, hogy nagy ívnem kihúzódom a jobb oldalra, ez most kimaradt sajnos.

2018. máj. 7. 20:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!