Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tavaly vett a nagypapám egy...

Tavaly vett a nagypapám egy Suzukit, amire biztosítást kötött DE most derült ki h "elfelejtette" átirat i -. - mit tegyünk? Nagyon megfogjak büntetni?

Figyelt kérdés
2018. máj. 12. 07:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Milyen Suzuki? Autó vagy motor?

Ha autó, akkor kicsit furcsa a dolog. Én két éve próbáltam az akkori általam használt, de nem a nevem lévő autóra biztosítást kötni (pontosabban átmenni egy másik biztosítóhoz) és nem tudtam. 2 biztosító is elküldött azzal az indokkal, hogy a tulajnak kell ezt megtennie.


Megbüntetni nem fognak érte, hisz ha ez így nem lenne legális, akkor vélhetően ki sem tudta volna ezt vitelezni. A legnagyobb baj az lehet, hogy úgy használja a járművet, hogy nincs a nevén és gondolom kölcsönadási szerződés se lett kötve.

2018. máj. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
40%

ha az előző tulaj nem fizette, akkor a nagypapa fogja utólag..megbüntetni a biztosító nem fogja, mert semmi nem bizonyítja, hogy az autó elhagyta az udvart. Ott állt, és gyönyörködött benne. Most aztán kimenne, ezért eljött a pillanat, hogy átíratja.


egyszerűen átíratjátok a családban valakire(mondjuk nem értem, hogy nem voltatok a kormányablaknál)..ők viszont büntetnek is...a mértékét nem tudom..


de nem fognak megenni senkit, mert nem ti vagytok az egyedüliek..ez mindennapos történet, hogy nem lett átíratva.


Néhány tízezer forintot vigyen magával a nagypapa.

2018. máj. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Érdemes alaposan odafigyelni a BM rendeletre, miszerint a gépjármű átíratására 15 naptári nap áll mindenki rendelkezésére. Aki ezt a határidőt elmulasztja, annak a következményekkel számolnia kell. Fontos tudni, hogy a késve beadott kérelmeket ugyan úgy végrehajtják, tehát bejegyzik az új tulajdonost, kiadják az új forgalmi engedélyt, megkérik az új törzskönyvet, de ezzel egy időben mindent jeleznek az illetékhivatal felé is.


A folyamatban az illetékhivatal megvizsgálja a mulasztás tényleges okát, és határozatban értesíti az üzembentartót a büntetés mértékéről. Ennek összege a jelenlegi szabályozás szerint 10-30,000 forint. A vizsgálat folyamán figyelembe veszik a körülményeket, az adózó jogellenes vétségeinek előéletét, illetve az adózótól elvárható körültekintést. Nagyon fontos ma már minden határidő betartása, mert egy elmulasztott befizetési kötelezettség lehet hogy többe kerül mint az eredeti illeték. Érdemes az autó megvásárlása előtt alaposan megnézni a legfontosabb teendőket és előre megtervezni, hogy melyik nap mit intéz el az ember a határidők figyelembe vételével.

2018. máj. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!