Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szervíz, ahol még aznap...

Szervíz, ahol még aznap elhozhatom a kocsim?

Figyelt kérdés

Sajnos nekem minden nap szükségem van a kocsira, tömegkozlekedes nem megoldható. Kuplung csere és valtóolaj csere kéne.

Van olyan hely, ahol időpontra kell menni és meg lehet várni? Márkaszervizek nem ilyenek?


2010es Suzuki Swift


2018. máj. 15. 12:15
 1/10 anonim ***** válasza:
65%
A kuplung csere nem 10 perces meló :D
2018. máj. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
43%
A kuplung szerviz az minimum 1-2 nap, nalunk az egyik szerviz a szereles időtartama alatt biztosit autot csak teli tankkal kell visszavinni ahogy elhoztad ennyi
2018. máj. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Pénz beszél...


Odamész megmondod, hogy sürgős, szerelőként adsz egy 20-as borravalót + megmondod, hogy a munkadíjon felül is fizetsz X összeget és tuti meglesz aznap! :D


Másképp esélytelen szerintem.

2018. máj. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
43%
Csak az álmok világában.
2018. máj. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Le kell egyeztetni előre az időpontot a szervizben. Reggel viszed, este mehetsz érte. Szerintem ez simán megoldható.

Úgy nyilván nem megy, hogy csak beesel az utcáról és megvárhatod. Márkaszervizben sem feltétlen gyorsabb, mint bármelyik normális szervizben. Egy napba bele kell, hogy férjen. Kérdés, hogy mikorra kapsz időpontot

2018. máj. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ezzel én is pontosan így vagyok. Hosszú távon járok, amit időben képtelenség tömegközlekedéssel megoldani. Az éves szabadságom jó részét arra kellett tartalékonom, hogy otthon tudjak maradni, ha esetleg napokra szervibe kényszerülök adni az autómat.

Pontosan ezért van két autóm. Nem öröm kétfelé fizetni a biztosítást és az autópálya díjat. De ha az egyik kocsi kiesik, csak átülök a másikba. Anyagilag biztos nem éri meg ha utánaszámolnék, de nekem megér ennyit hogy nem kell emiatt idegeskednem.

Mindkét autómat márkaszervizbe hordom. Az egyiknél most lesz aktuális az olajcsere. Fél órás művelet, 3 hét múlvára tudtak időpontot adni.

2018. máj. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Viccesemberek vannak itt, akik több napot emlegetnek egy kuplungozásra.


Vecsésen van egy csak Suzukira szakosodott szerviz.

Váltó csapágysor és szimmering csere volt, kinyomócsapágy csere is. Reggel vittem, és ha nem kértem volna lengéscsillapító és toronycsapágy cserét is, dél körül vihettem volna. Így délután lett kész, másnap reggel tudtam elhozni.


Keress rá a suzukiszaki-ra, és vidd oda.


Nincs tele a műhely megkezdett és félbehagyott autókkal, viszont pontos időpontra érkezés, és egy-két hetes várólista van.

2018. máj. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
59%
Hát én 2 autót nem tartok, ha nekem le kell tenni valami oknál fogva, akkor arra az 1-2 napra bérelni szoktam egy kisbuszt, ugyanis melósokat szállítok a kocsikkal, így nekem ha piros hó esik is, ott kell lennem értük. De inkább évente 2x legyen 20ezer bérleti díj,mint 2 kisbuszt tartsak fenn.
2018. máj. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mentek a kezek.

Picit meguntam a közeli szerelőt, mert megbeszéltük, hogy péntekre viszem telefonhívásra, hogy mikor áll neki (hétvégén is dolgoznak) odavittem, de hétfőre is úgy kellett kocsit kunyiznom egy ismerősömtől. :)

Meg régebben egy olakcsere is ugyan ilyen lebeszelessel másfél hétig tartott. :)

Esetleg azt a vecsési helyet leirnád, ha visszanezel ide, vagy suzuki néven ratalalok?


Veszhelyzetben tudok másik kocsit kérni kolcsonbe, de azt sose teszem szívesen :)

2018. máj. 15. 16:26
 10/10 anonim ***** válasza:

Kisbuszból én se tartanék kettőt. Nem is férne be a garázsba.

Szemlyautóból viszont elfér. Sok háznál látom, hogy nem csak egy autó van.

Éves szinten 50-60eFt-ba kerül hogy van még egy. Nyilván van akinek megér ennyit, van akinek nem.

Mivel hétvégén is van hogy útra kell kelnem munka miatt, arra azért kíváncsi lennék, hogy vasárnap este, vidéki településen honnan kerítenék azonnal egy másik bérelhető autót a közelben.

Nekem erre nincs lehetőségem. Ha olyan szerencsés helyzetben lennék mint te 8-as válaszoló, akkor számításba vettem volna ezt a lehetőséget is.

2018. máj. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!