Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Meg fog ez állni, vagy mindig...

Meg fog ez állni, vagy mindig ilyen sokat kell költeni erre az autóra?

Figyelt kérdés
1 éve vettem egy 1,6-os Astra G kombit 2000es évjárat 450000ftért. Nem nézettem meg szerelővel mielőtt elhoztam. Utána 2 hónappal nézettem át szerelővel és a következőket kellett kicserélni: Két első féktárcsa,betétek, 4kormányösszekötő gömfej.Ok ez volt 46000,vettem bele rádiót mert nem működött 15000ért. rá 2 hónapra meghalt a klíma 35000. 1 hónap meghalt az ablakemelő 16000. Rá 2 hónap gumicsere mind a 4 kopott volt.Jó állapotú használt 30000. Elmúlt a tél lemosom az alját nézem tenyérnyi luk. Hegesztés 16000 és mondja a szaki,hogy törve volt több helyen az autó. 2hete féltengelycsukló,középső kipufogódob csere 23000. Kicsit sokallom az egészet,pedig egy egész élhető tágas és fürge autó a sok hibáját leszámítva tetszik. Van aki aztmondta rosszat fogtam ki sok km plusz törött volt és eladná. Van aki azt mondja ha már ennyi mindent megcsináltattam rajta akkor meg kell tartani. Mondjuk motorikusan jó nem eszi az olajat van benne erő, váltó szépen jár.Az autó eddig 680ba van összesen. Mit tennétek a helyembe? Ha eladnám(500-nál többet nem kapnék érte) is sokkal többér nem tudnák venni másikat.
2018. máj. 17. 08:50
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Ha tényleg át volt rohadva az alja akkor eladnám és legközelebb nem hagynám magam átverni. Ez a kocsi már sajnos mindenhogyan bukta lesz, én kiszállnék belőle mielőbb. 450.000-ért Astra G azért elég véleményes eleve.
2018. máj. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Vehettel volna normális autót annyiból amennyit raköltöttél már
2018. máj. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
230ért normális autót??? :D
2018. máj. 17. 09:05
 4/9 D. Brasco ***** válasza:
61%
Az eseted iskola példája annak a kifejezésnek higy tanulópénz.........es ahogy az 1-es irja,minél hamarabb kerítenék egy hasonló madarat mint amilyen te voltál,hátha rárepül azt megszabadít ettől a roncstól!
2018. máj. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

450ezerért olyan autót adnak, amire költeni kell.

Azzal semm gond nem lenne, hogy a kopó alkatrészeket kell cserélni, az természetes, de rohadó karosszériával megvenni nagyon nem ajánlott.

Az se mindegy mennyire, és hol volt törve, javitva.

A rohadás és a törés milyenségét felmérve kell eldönteni mi legyen a sorsa, az, hogy fékeket, gömbcsuklót, gumit kellett cserélni, szinte természetes, és az sem rendkívüli, hogy elromlik még ez-az egy öreg autón, ha lecseréled, a másikra is kell költeni, leggeljebb az nem lesz rozsda-rágta, törött...

A felsorolásból kimaradt a vezérés csere - használt autó vásárlása után szinte kötelező (mivel nem tudhatod mikor volt cserélve)

2018. máj. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Arra gondoltak, hogy a vételár + amit ráköltötték, annyiért kellett volna autót nézni.

AZ adott típusból és évjáratból mindig az árak tetején vannak azok a darabok, amikre viszonylag keveset kell költeni. Ez egy ilyen játék. Minél korosabb egy autó, annál többet kér. Az olcsón veszem, fillérekből fenntartom, majd drágábban eladom című történetet nagyon sokan szeretnék, de ez csak a mesében van.

A valóság inkább az, hogy a legdrágább felső egyharmadból választok, viszonylag egyben van, és eleinte csak a kötelező karbantartásokat kérni, közepesen olcsón fenntartható.

Ha a keret adott, akkor a típusból kell lejjebb adni. Ha Astra nincs annyiért, akkor lesz a megnevezhetetlen "nemautó" mi autónkból. Persze az meg ciki, meg szar.

Akkor marad a pénzköltés a presztizs látszatára.

2018. máj. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A küszöb elején volt a tenyérnyi folt ,ott 50cm es darabbal ki le javítva,máshol nincs ilyen probléma 1 2 helyen vannak apró hólyagosodások. A szélvédő cserés,a jobb oldalán több helyen gittelés nyomai és a motortér is fújva lett. Az úttartása jó nem érezni hibát. A vezérműszíjra rá lett nézve és azt mondta a szerelő jó állapotúnak tűnik, nem muszály azonnal cserélni de azért sokat ne várjak a cseréjével,max 1 éven belül cseréljem,tehát még vissza van.
2018. máj. 17. 10:34
 8/9 anonim ***** válasza:

Mondom a példám:

BMW E39 2.8L

740e. a vételár, 3 éve.

Az össz kiadás az autóval kapcsolatban ez idő alatt, mindent beleszámolva, szerszámok (500e.), alkatrészek, ritkán szerviz, mert magam csinálok szinte mindent, kivéve hegesztés, kasztni: 3195910.-huf (direkt összeadtam most)

Nem vagyok filléreskedő, de szeretem tudni a bukás mértékét.

És még nincs vége: hengerfejtömítés, vezérműlánc feszítők, hosszbordás szíjak+feszítők, összes olaj, víz, szűrők cseréje, hátsó két ablakemelő restaurálás... ezek jönnek mostanában.

Ez van sajnos a jelenlegi Magyar használt autó piacon, minden típusnál ami 15 év felett van!

Le vannak lakva, csak egy palimadárra vár a kiadásokat nem vállaló tulaj.


Nem éri meg eladni már.

Amennyit kapnál érte, abból pont ugyanilyen állapotút tudnál venni és kezdenéd előröl.

Csináld meg rendesen, ha tetszik az autó és lesz egy jó drága, de normális állapotú kocsid.

Ez az én véleményem. Én is azért vettem olyat ami tetszik, mert így nem fáj annyira a kiadások súlya. Bár néha a végét járja a türelmem. Alapvetően már meg is bántam, de a kiadások mocsarában ragadtam, ebből nem lehet jól kiszállni.


Ezt az autó tulajdonlási dolgot csak az csinálja jól, aki viszonylag fiatal kocsit tud venni,ami 10 évnél fiatalabb, jobb állapotban, egy fillért nem költ rá az átíráson kívül és 1-2 évente cseréli.

Ő is bukik, de nem annyit, mint a 15-20 éves gépek tulajai a rengeteg szerviz és alkatrészcsere miatt.

2018. máj. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne akard eladni, hanem használd, és próbálj meg örülni neki.

de a legfontosabb, hogy ne dühöngj. Nincs értelme.


kijavítottad egy tizenhat éve használt autó hibáit, és most már ismered a kicsike minden porcikáját...ez már olyan, mintha régi házasok lennétek.



úgyhogy élj vele boldogan, és használd..

2018. máj. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!