Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megéri újonnan megvenni a...

Megéri újonnan megvenni a Dacia vagy Lada típusú autókat, vagy inkább használtat érdemes venni?

Figyelt kérdés
A használt alatt nyilván más márkára gondolok. Nem vagyok márkafüggő, bőven elég ha egyik helyről a másikra elvisz az autó, főképp városban vagy rövidtávon lenne használva. Egy 18 éves Peugeot 206ost szeretnék lecserélni.

2018. máj. 17. 11:07
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

Új autót nem érdemes venni, mert 1 év alatt legalább a felére csökken az értéke.

Tesztautót már inkább érdemes venni mivel az új alapmodel árából van egy full extrás max 1-2e km-es.

2018. máj. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Ha kell a garancia és a megbízhatóság, illetve a kényelem a legutolsó szempont akkor megéri. Mégis csak új autó, baja egy darabig nem lesz. Én nem vagyok türelmes típus, így a használt nekem szóba sem jöhetne.
2018. máj. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

1-2 éves használtat bátran lehet venni, azok jellemzően szalon állapotúak. Persze ne számíts arra, hogy egy Dacia árából megveszek 2 éves Audit.

Új Lada esetén, kb csak a Vesta játszik (a többi modelljük elavult). Ott az SW a nyerő. Na, láttam róla részletes felvételeket, ahol látszódik, hogy 0km-esen is már rozsdásodik az alja, volt ahol rohadt is. Szóval, ha ilyet veszel, kezeltessed le az alját, utána jó lesz.

Daciáról sok rosszat hallottam már, a Duster jól sikerült, de a többi típusról csak panaszkodnak. Lehet rossz forrásaim vannak és valójában csodás autók, de kétlem.

2018. máj. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Eddig nagyon tetszenek a válaszok. Hosszútávra vennék autót, tehát ha új autót vennék akkor mindenképpen, minimum 10 év, az értékvesztés nem nagyon érdekel, mert nem az lesz a célom, hogy rövid időn belül eladjam. Én amúgy a Dacia Sandero és a Lada Kalina között gondolkodom újba. Használtba esetleg egy Peugeot 207, Ford Fiesta. A használtnál nagyon félek, hogy néhány hónap után már jönnének a gondok. Mert az autó rövidtávon ugyan, de napi szinten lenne használva.
2018. máj. 17. 11:53
 5/9 anonim ***** válasza:
63%

Az új autó előnye, hogy nem fog alattad elromlani, biztosan nem volt törve. Tesztautót nem szabad venni, mert biztosan nem járatták be, nem vigyáztak rá.

A két márka közül én a Daciat választanám, mert nem hallottam róluk rosszat, a Ladákat még nem vették annyian, hogy kialakuljon róla egy kép.

Egy 18 éves Peugeot után biztosan fejlődés lesz kényelemben.

Használtan japán vagy koreai autókat keresnék, mint pl. Toyota Yaris, Corolla, Kia Rio, Ceed.

2018. máj. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 D. Brasco ***** válasza:
100%
A ladát,főleg a kalinát felejtsd el....ahhoz képest még egy rossz sandero is egy megtestesült rolls royce!
2018. máj. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
17%

Én is biztos újat vennék, nem kell senki lelakott röhögő lavorja.

Ez ha egy kicsit is vigyázol rá , meg nincs valami oltári nagy gyári hibája , akkor 10 évnél többet ki fog birni komolyabb javitás nélkül.

Már pedig a használt autót nem azért adják mert , HŰDE jó.

2018. máj. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen, én is úgy gondolom, az újjal jobban jár az ember. Megerősítettetek szerintem is az új autó mellett fogok dönteni. a 10 év az a minimum idő, ha tényleg beválik akkor lehet 15 vagy még hosszabb is.
2018. máj. 17. 19:20
 9/9 anonim ***** válasza:
51%

Annyira imádom ezeket a "kihozod a szalonból és már a felét éri" meg amit az első írt hogy 1 év alatt a LEGALÁBB a felére csökken az értéke :D

Nézzük a teljesen átlagos, alsó-középkategóriás autókat, mint a Focus vagy Astra. A Focus 4.3-ért elhozható, az Astra 3.9-ért. És mennyi egy 2 éves ezekből? Astrából 3.5-3.8, Focus 3.8 körül de van 4 millió felett is, ugyan olyan felszereltséggel.

Aki addig használ egy autót (mint én is) amíg már nem gazdaságos a fenntartása annak hót mindegy az értékvesztés, viszont a garancia és a tény hogy 0 km-től én tartom karban és vigyázok rá az nem elhanyagolható dolog.

A másik kedvencem a "vegyél pár éves használtautót jobb mint az új" na ilyen gyakorlatilag nem létezik a fentebb említett dolog miatt.

Jelen esetet néztem, drágább autóknál előfordul nagyobb értékvesztés.

2018. máj. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!