Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Meddig érdemes megtartani 1...

Meddig érdemes megtartani 1 autót?

Figyelt kérdés
Az ismerőseim közül valaki már több mint 10 éve 1 autóval jár,valaki meg évente másikat vesz. Én most akarok venni 600000ftért amit kb 5 évig meg szeretnék tartani.
2017. nov. 18. 15:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Addig tartod meg, amíg neked megfelelő. Kit érdekel más? Nem értem mitől kérdés ez...
2017. nov. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Az előzőt 2 évig használtam, kényszerből. Nagyon gyenge volt, ez volt a legnagyobb baj vele.

A mostani fél éve van meg, úgy tervezem hogy legalább 5 évig megtartom, de lehet hogy tovább.

Igazából elég jól megy, kényelmes, szinte minden extra benne van, amit kérni lehetett bele új korában. Ja és nagyon jó állapotban van, a kasztni nem rozsdásodik, a motor nem eszi az olajat, a futómű is rendben. Nem mellesleg ezt még fenn lehet tartani, hiába egy öreg prémium. Az utódjai már zsebbe nyúlósak. Szóval nincs okom lecserélni.

2017. nov. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Furcsa kérdés ez. Nekem 14 éves autóm van 110 ezer van benne, hát nem fogom rosszabbra lecserélni.
2017. nov. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%

16-17 éves autót kapsz hatkilóért.

Eladod 5 évmúlva 2-3ért. Vagy eladod egy év múlva ugyan annyiért mint amennyiért vetted.

2017. nov. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A jó édes ***** válasza:
100%
Ameddig számodra gazdaságos az üzemeltetése. Nyilván, ha nem egy céges autóról beszélünk, ami effektíve "pénzt termel", akkor ez kicsit nehezen értelmezhető - de magánhasználatra szánt személygépjárműveknél talán úgy lehet ezt megfogalmazni, hogy addig, amíg egy piacon levő fiatalabb típus vásárlásával jobban nem járnál. A mai autóknál ez vagy a gazdasági totálkár esetén vagy olyan 15-20 éves kor között jön el (ha valaki jól megóvja talán 25-ig is mehet). Ekkor ha szerencséd van megveszi egy hülye, aki néhány év alatt többet költ rá, mint amennyit maga az autó ér.
2017. nov. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
38%
Ha értelmes áron akarsz továbbadni rajta, akkor olyan 4 évig. De ez úgy értendő, hogy újonnan veszed.
2017. nov. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
47%
Én szerintem értem mire gondol a kérdező de ez mindenkinél egyedi. Pl egy fiatal 18-20 évesen vesz magának egy swiftet, de nem valószínű hogy 40 évesen is azzal jár, sőt lehet 5 év múlva már lesz annyi a fizetése hogy vegyen egy Superb-t
2017. nov. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ameddig akarod. Egy 600ezres autóra már kell költeni ha megveszed érdemes lehasznalni. Én 1 évesen 20e km alatt veszek autót amikor eléri a 100ezret eladom. Elkopik addigra a fék, a 2. Gumigarnitura a téli gumi is oreg lesz , gyújtógyertya csere is aktuális valtoolaj csere is ha tiptop állapotot akarok fenntartani ekkor válik esedékessé egy fél milliós kiadás alsó hangon ekkor eladom. Az éveket nem nézem feleségem autója most lesz 10 éves és 98e km van benne, az enyém 3 éves 56e km el. Ha sikerül jó áron venni kis ertekvesztesu autót akkor elég jól ki lehet jönni nejem autójan úgy néz ki 9 év és 90e km alatt max 1.5ot bukok mert 4.5ert vettem 3 ért 1 nap alatt elviszik. A másik autóm meg most többet ér mint 2 éve amikor vettem így ott is kb ez a ráta várható és max 1 téligumi garniturat vettem meg 1-2x fékbetét csere meg olajcsere azt ennyi.
2017. nov. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ízlés kérdése, az előző autóm 16 évesen vettem, beletettem 2 év alatt 140.000 km-t, azért adtam el, mert kb 100.000 Ft lett volna a klíma javítása, és fikarcnyival sem ért volna többet utána. Így is bőven átlag feletti árat kaptam érte és elvitték egy hét alatt. A mostani teljesen más játszóház. Szinte full extra, minden működik, egyedi autó, ezt nem tervezem eladni jó pár évig.
2017. nov. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én majdnem minden évben, max 2 évente cserélem. Sajnos beteg vagyok, egyszerűen nem bírom ki egy autóval több ideig, pedig mindig a legjobbat próbálom venni. Aztán közben számolgattam is, hogy nem olyan hülyeség ez, mert egy használtautónak 2 év alatt minimális az értékvesztése, és arra is kisebb az esély, hogy valami bedögöljön rajta, majd egy vagyont kelljen költsek rá. Szóval rájöttem, hogy nem is annyira költséges ez a szenvedély betegségem.
2017. nov. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!