Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mások szerint is bénák az...

Mások szerint is bénák az elektromos autók?

Figyelt kérdés
Volt szerencsém ülni egyben,de nem tudom.Lehet mondani hogy környezetvédelem,de én még ilyen béna verdában nem ültem.Vezetési élmény nullát súrolja.Nincs az a hangja mint egy régi benzin temetőnek vagy egy 15-20 éves autónak.Másoknak se tetszenek az elektromos autók ? Most az elektromos áráért egy régi 8000köbös amerikai verdát is vehetne az ember,ami bár zabálná a benzint,de vezetés egyből élvezetes lenne.
2018. máj. 18. 15:43
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Van amelyik béna, de vannak olyan elektromosak, amelyeket bármikor elfogadnék (csak a hatótáv és az ára miatt nem teszem): bármelyik Tesla, BMW i3 (külsőre nem tetszik de amúgy kiváló autó), VW e-Golf. Ezekből egyik sem béna.
2018. máj. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
63%

Nem. Sajnos most még ha akarnál vehetnél 8 literes benzintemetőt, de remélhetőleg két évtizeden belül nem lesz más választásod: vagy elektromos autó, vagy elektromos tömegközlekedés.

A közlekedés nem arról szól, hogy te a kis egyszemélyes világodban jól érezd magad közlekedés közben, hanem hogy a lehető leggazdaságosabban eljuss A-ból B-be, a gazdaságosságon belül azért a lehet legkényelmesebben. Ez pedig valószínűleg az önvezető közösségi autó megosztás-alapú használata lesz.


Most még kib...tt drágák, de egy évtizeden belül meglesz a villanyautók "Suzuki Altoja" is, amit városi szaladgálásra egy átlagember is meg tud majd venni.

A 8 literes örömatuók pedig megamaradnak a kiállításokra, pályanapokra.

2018. máj. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Én akkor is benzin temetővel fogok járni,ökoterroristákat,zsarukat egyéb hatóságokat pedig mint mindig le fogom tojni :D
2018. máj. 18. 15:54
 4/23 anonim ***** válasza:
96%

Nem tudom milyet próbáltál, de egy gyengébb is úgy húz nulláról mint egy nagyon erős turbódízel.

Egy tesláról meg ne is beszéljünk, voltam élményvezetésen, a hátsó ülésen érzed magad, annyira beleprésel. Mindezt nulla hanggal. Nagyobb élmény volt mint egy nagy dög lomha 8000 ccm-es 50 liter fogyasztású benzines.

2018. máj. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
74%

Ha neked a vezetési élmény azt jelenti, hogy úgy hallod a motorhangot, mint egy 15-20 éves autóban, akkor elhiszem, hogy csalódás. De akkor ennyi erővel szinte bármelyik új autót csalódásként értékelheted.

És a régi 8000 köbcentis amerikai autó milyen vezetési élményt nyújt neked? Megint a hangról beszélsz? Mert azok a legrettenetesebben vezethető autók.

2018. máj. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
71%

"Én akkor is benzin temetővel fogok járni,ökoterroristákat,zsarukat egyéb hatóságokat pedig mint mindig le fogom tojni :D"


Ehem. Nézzük csak azt az időt!

Tárárám, táttá, megyek a *** kútra tankolni a harminc éves autómba. Hoppá, itt benzinkút volt. Hova lett?

Mik ezek a konnektorok? He? Hogy oda dugjam be? Mimet? És a rendőr bácsi miért mondja, hogy 100 fityfirittyre büntet, mert nincs forgalmija a kocsimnak?

2018. máj. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
66%
Részben én értem miről beszél a kérdező, és habár igen, a nagy amerikai dögök sosem a szlalomról voltak híresek, de ha élményről lenne szó, gondolkozás nélkül én is azt választanám egy elektromos játék helyett. És hogy miért mondom ezt? Mert aki az élményt keresi az autózásban, az érezni akarja az autót, hallani a V8 hörgését, érezni a kormányon hogy történik valami menet közben, nem arra vágyik hogy némaságban nézzen ki a fejéből miközben mindenféle segédberendezés elveszi tőle azt a "munkát" amiért szeret autóba ülni. Lehet itt Teslázni (ami kb itthon később is max 100 embernek lesz), de a villanymotor sípolása SOHA nem fog felérni egy benzines belsőégésű sportos motor hangjához, legyen az V8, sornégy, boxer vagy felőlem csillagmotor :) Nem beszélve a régi autók anyagairól, a régi bőrülések illatáról, a fakormányokról stb. Az elektromos autó jó lesz a munkábajárásra meg a kényszerközlekedésre, de ha élvezetről van szó, akkor a régi benzinesek az abszolút nyerők (még akkor is ha nincs annyi nyomaték benne mint egy villanyban). De ezt úgyis csak azok értik, akik hobbiként és élvezetként tekintenek az autózásra. Én pusztán csak abban reménykedem, hogy meghagynak a magamfajtáknak egy kis nyers élvezhető szegmenst pár modell keretében (mint pl az új Mustang). De ha már itt tartunk én személyszerint rohadtul bosszantónak tartom, hogy a sport és hobbiautózásra is ráhúzzák ezt a károsanyagkibocsátási maszlagot, miközben 15 literes turbódízel kamionok ezrei hányják a ganajt a levegőbe, a buszokról meg vonatokról még nem is beszélve. Az új RS5-ös Audiban 3 liter V6 turbó van a V8 helyett? Mennyit fog ez befolyásolni ha 1000 autóra jut 1 RS5 kb? :D Röhej
2018. máj. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
74%
A hangok miatt nem kell aggódni, ha kerestek egy kicsit, láthatjátok, hogy jön az elektromos gépekhez a hanggeneráló egység. Kötelező lesz, ha igaz. Innen már nem kell nagy fantázia, hogy meglássuk a modul jövőjét. Lesznek különböző hangsémák, lesz ami a váltást is hangba ötvözi... V8, V12, Sor6, AMG, stb... Mindez letölthető és audió rendszerrel aktualizálható lesz. Amolyan tuning cucc. A piaca pedig biztos meglesz, mint az idétlen spoilereknek manapság.
2018. máj. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
44%
A hanggenerátor épp úgy el fog tűnni, mint eleinte a "Lónélküli ördögszekér" előtt kötelezően futó zászlós ember, aki az automobil közeledésére figyelmeztette az embereket.
2018. máj. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Szerintem is gagyik, az i3 külsőre simám benevezhetne a világ legrondább autója versenyre, tuti döntős lenne!


Nekem ezer éves dízel mercim van és imádom amikor havernál vagyok és beindítom a panelek közötti parkolóban, zakatol az egész panelsor, ráz a kocsi mint a barom..... orgazmus közeli állapot :D imádom!!!!


Na elektromosban még nem ültem de vezettem már jó pár újabb autót és nagyon rossz élmény volt nekem...

pirosnál majdnem ráindítottam a járó motornál mert egyszerűen semmi hangja nem volt lehúzott ablaknál a kocsin meg még nanorezgések sem voltak!

Úgy megszoktam az öreg csörgőgépet, hogy csak na :D


szépen lassan restaurálgatom és remélhetőleg még minimum 10 évet de jó lenne 20 évet kihúzni vele.

Elektromos autó ingyen sem kéne!!!!


Olyan meg nem lesz az elkövetkezendő 20-30 évben, hogy eltűnnek a belsőégésű motorral szerelt autók, az kizárt!


Lehet, hogy alaposan meg fog csappanni a számuk de az nekem csak jó, mert olcsóbb lesz az üzemanyag :)

Nem mintha az a 6-7 literes fogyasztás földhöz verne egy 2500ccm-es motornál de azért jó lenne ha nem 400+ ért kellene tankolni :D

2018. máj. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!