Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mire jó az automata váltó?

Mire jó az automata váltó?

Figyelt kérdés

Alapvetően milyen használathoz lett kifejlesztve? Meg úgy általánosságban miért tetszik az embereknek?

10 éve vezetek, de nem tudom ezekre a választ. Ültem több automataváltós autóban, mindegyik egy pokol volt számomra. Azt elfogadom, hogy valakinek tetszik, csak épp nem értem hogy miért. Eddig egy embertől kaptam olyan választ erre a kérdésre, amiben láttam az értelmet. Ő azt mondta, hogy szinte napi 24 órában csörög a mobilja, valamint folyamatosan autóban ül, ezért vezetés közben egyel kevesebb dologra kell koncentrálnia, ezért jó számára az ilyen váltó. De nem hiszem hogy mindenki hozzá hasonló lenne.

A versenycélú felhasználás is még érhető, van olyan váltó ami már gyorsabban tud váltani mint az emberek. De a többi? A sima utcai autókban lévők miért jók? Ennyire szeretnének elszakadni az emberek a vezetéstől? (Épp emiatt közeledünk ennyire az önvezető autók elterjedéséhez is?)



2018. máj. 20. 00:36
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
48%
Alapvetően kényelmi extraként lett kifejlesztve. Én vezetek ilyet is, olyat is és egyértelműen kényelmesebb az automata városban.
2018. máj. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
48%
Kényelmi funkciót lát el, ennyire egyszerű.
2018. máj. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Azért újabban azt is rá lehet már fogni, hogy valamelyest a fogyasztás csökkentésében is segít, főleg ugye a rengeteg fokozattal rendelkezők, amik esetében többet lehet ideális fordulaton használni a motort. De priritásban sosem volt ez elsődleges.
2018. máj. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!