Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ki az a személy, aki a gyanútl...

Ki az a személy, aki a gyanútlan, laikus autótulajdonosokat védi meg attól, hogy az autószerelésnél, -javításnál ne legyenek átvágva nagyon magas javítási, karbantartási összegekkel?

Figyelt kérdés

Hallottam olyanról, aki ilyesmivel foglalkozik: tehát azzal, hogy azoknak segít, akiknek nem ez a szakmájuk, nem értenek hozzá.

Pl. a tulaj elviszi a kocsiját olajcserére egy autószerelőhöz, aki miután elvégezte az olajcserét, még azt is elmondja, hogy cserélnie kellett a fékbetéteket, az alvázat meg a karburátort, különben szegény tulaj nem sokáig jutott volna a kocsijával. Fizetendő: 150e Ft, amit a laikus, hozzá nem értő tulaj ki is fizet, hiszen, ha a fék nem fog, az mindenkinek rossz lenne, nem igaz?


A példa kicsit eltúlzott, de szerintem értitek a lényeget. Ki az, aki megvéd az ilyen jellegű autószerelőktől?

Az biztos, hogy van ilyen személy Budapesten, csak nem tudom, ki ő.

Ki ez a személy, mi a weboldala?



2018. máj. 24. 16:42
 1/5 anonim ***** válasza:
32%
Ennél van egyszerűbb megoldás: barát/rokon által ajánlott helyre kell menni.
2018. máj. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Lefutottam a kört: sajnos barát/rokon se ismer ilyen személyt. Illetve akit ismernek, az "sima" autószerelő. Az a legszebb, amikor a barátodnak hitt autószerelő cimbi ver át éveken keresztül úgy, hogy nem is tudsz róla. Ez nem egy velem megtörtént eset, csupán előre gondolkodom és megelőzöm a bajt.
2018. máj. 24. 16:59
 3/5 anonim ***** válasza:

így van, úgy hívják ezt, hogy becsületes autószerelő és kevesen, de léteznek.


nyilván aki nem ért hozzá, mert nem ez a szakmája, az nem fogja neked 100%-ra megmondani, hogy mi a gáz az autóddal...maximum tippel, de ha szét kell szedni, és ő nem szedi szét, akkor nem fog belelátni. ha viszont utána a szerelő szétszedi, és azt mondja, hogy bocs, de ez meg ez is hibás, akkor te azt mondod, hogy kamu, mert a ránézéses szakértőm azt mondta, hogy belül semmi gáz nincs?

2018. máj. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

3-as: nem arról van szó, hogy szétszedi-e vagy sem, vagy hogy mit mond az én haverom. Egyáltalán: hozzá nem értő haveromnak egy szavát se hinném el, csak azért, mert ő a haverom és ő mondja!


De maradjunk a témánál: Ki az a személy (mi a weboldala?), aki a kapzsi autószerelőktől óvja és védi meg az autótulajdonosokat?

Az eddigi válaszok nem erre a kérdésre adtak választ.

2018. máj. 25. 08:10
 5/5 pandamanci válasza:

Marha jó a felvetés, de szerintem nincs ilyen, én a Pajzs lopásgátló odlalán böngészgettem, amikor ott pl. azt olvastam, h egyre több az olyan eset, ahol SZAKszervízben lopásra készítik elő a kocsit:O


Szóval ez még annál is durvább, mint mikor átbasz a szerelő...nekem a másik félelmem az, h elviszem, h megcsináltassak rajta valamit és közben pl. látják, h jó a motorom és kicserélik egy szarabbra, aki laikus és nem annyira ért hozzá, az ellenőrizni sem tud ilyet.


Nekem is szervízben volt másért, de felhívtak, h a fékpofákat cserélni kell 38 ezer csak az anyagdíj+ ezen felül a munkadíj 10 rugós órabérben...


Szerinted egy fékre mit mond az ember lánya, azt, h hagyják??? Hát persze, h mondtam, h csinják meg és ki tudja megcsinálták-e újart raktak-e bele stb...


Szóval, ha megtalálod az embered én is kérem az elérhetőségeit, mert nekem is szükségem lenne rá.

2018. júl. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!