Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az olajszűrő tulajdonképpen...

Az olajszűrő tulajdonképpen miért kell?

Figyelt kérdés

Ha meggondoljuk, akkor az olaj egy zárt rendszerben áramlik a motor és a hűtő között, tehát elvi szinten az olajszűrőnek semmi jelentősége nincs, mert zárt rendszer lévén nem tud szennyeződés kerülni a folyadékba. Ha valahol lék van és mégis szennyeződik az olaj, a szűrő akkor is csak akkor ér valamit, ha ez a lék konkrétan a motor és a szűrő közötti vezetékben van, hiszen ha a szűrő után van a hiba forrása, akkor ugyanúgy szennyezett olaj áramlik vissza a motorba. Viszont ez esetben elfolyik az olaj és így is úgy is szerelni kell, tehát akkor tulajdonképpen mi szerepe van az olajszűrőnek, ha hiba esetén sem véd semmit?


Ad2: Autószerelő műhelyben dolgoztam, ahol rengeteg szűrőt cseréltünk ki és nem egyet szét is kaptam. Mindnél ugyanazt tapasztaltam: A szűrő tele volt olajjal, de amennyire én láttam a szűrő rétegen semmilyen kosz nem volt.



2018. máj. 24. 21:52
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
De esküszöm beszerzek egy tragacsot, kiszedem az olajszűrőjét és meglátjuk bekrepál-e a motor!
2018. máj. 26. 15:48
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2T fűnyíróm van. 4T-ban nem tudom van-e vagy nincs szűrő. Így abban sem vagyok biztos, hogy egy fűnyíró olajozó rendszere műszakilag ugyan olyan-e, mint egy autóé.

De egy autót jó esetben használsz legalább 300-400ekm-ig. Számold ki, hogy az kb hány "üzemóra" lehet. És vesd össz egy fűnyíróéval! Nem igazán azonos.

A fűnyírót egy évben használod annyit, mint amennyit az autót néhány hét alatt. A következő szezont pedig úgyis olajcserével kezded. Az autóban nem cserélsz hetente olajat.

A másik dolog, egy autó ára több millió forint, egy olcsóbb fűnyíróé néhány tízezer. Ez sincs igazán egálban.


De én itt befejeztem.

Mindenki leírta mi a funkciója az olajszűrőnek. De te továbbra is vitatkozol, okoskodsz. Szerinted mindenki hülye, az itt válaszolók, az autószerelők a műhelyben ahol sertepertéltél és az autókat tervező mérnökök is, csak te vagy okos. Ész érvekkel hatni nem lehet rád. Így ám legyen, legyél továbbra is ebben a hitben, ha így boldogabb az életed!

2018. máj. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Mivel a fűnyírók szóróolajzásúak, az egy kicsit máshogy működik. Nincs benne se olajszivattyú, se semmi. Van egy olajtér, a főtengely alján van egy "kanál", ami a motorba mindenfele szétszórja az olajat. Nem mellesleg ebben az olajtérben van a vezérműtengely, és nem is siklócsapágyas a főtengely. Tök egyszerű. Másik meg a fűnyíró megy évente mondjuk 50-100-200 órát. Tegyük azt, hogy elkopik a henger. Hű, 6000 forint egy dugattyú, meg 5ezerért megfúrják a hengert. Éljen Rákosi. De ha nagyon szar a helyzet, akkor 50 ezerért veszel egy új fűnyírót. Mellesleg ha valami miatt megáll a motorja, akkor leszarod, mert betolod a garázsba, és majd lekaszálod a füvet. De mihez kezdenél egy leszorult motorral a Magas-Tátra tetején? :)
2018. máj. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
Én csak azt mondom, hogy szerintem a mai modern autók esetén már nem annyira fontos az olajszűrő. De mondom, veszek egy tragacsot és ki fogom próbálni.
2018. máj. 27. 20:18
 25/28 A kérdező kommentje:
23as: Ezt nem tudtam köszi a felvilágosítást! :)
2018. máj. 27. 20:19
 26/28 veterán vas ***** válasza:

Írd meg a zseniális ötletedet a komolyabb autógyáraknak.

Csatolj hozzá egy számítást, hogy szerinted mennyit lehet megtakarítani az olajszűrő elhagyásával.

Különösebb átalakítás nem szükséges, hiszen elegendő egy vakcsavarral lezárni a szűrőhöz vezető leágazást és kész.

Ha egy ezrest számolsz átlagban egy szűrőért, és az adott gyár, évi 15ezer darabot ad ki, az alsó hangon 15 Millió Forint. Na gondold el, hány autógyár van és ezek közül sok, lényegesen nagyobb darabszámot dob piacra.

Dőlni fog a lóvé.

Jah' bocsi, de az ötlete már levédettem, úgy hogy csak velem együtt megy az üzlet!

Hívjál, ha szükség van az engedélyemre!

(nem kérek sokat, megelégszem 20%-al) ;)

2018. máj. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim válasza:
JESSZUS XDDDDD NA ERRE NEM IS ÍROK MÁST
2018. máj. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Ne hülyéskedj már!! Szerinted amit kopik a motor azok a részecskék hol vannak? És az égésből természetes úton kiváló korom és egyéb szennyeződés hová lesz? Ugye csak vicceltél??
2018. jún. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!