Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elektromos autok csak automata...

Elektromos autok csak automata valtoval keszulnek?

Figyelt kérdés

2018. máj. 30. 13:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért, mit akarsz rajta váltani manuálisan? :D
2018. máj. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem. A legtöbben még váltó sincs. A hibrid autókban (szerintem erre gondoltál) viszont van és tudtommal azok csak automatával vannak szerelve jelenleg. Legalábbis én nem hallottam egy olyanról sem amiben már kézi váltó lenne, pedig tervben volt: [link]
2018. máj. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 D. Brasco ***** válasza:
76%
Manuálissal nyilván nem,de automataval sem tekintve hogy jellegéből adódóan az elektromos autóba nincs szükség sebváltóra!
2018. máj. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

nincs benne váltó, csak nyomod, mint a kerti budiajtót.

az én Mazdámban nincs.


minek is, tiszta villany.

2018. máj. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A villanymotor eleve olyan sebességgel forog, ahogy szeretnéd. A robbanómotornak szűkebb az optimális sebességtartománya, ezért fogaskerekes áttételekkel éred el a kívánt haladási sebességet. Szóval a sebváltás csak kényszer, nem jópofából építették be.
2018. máj. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
4: Miféle Mazda az? Nem is gyártanak elektromos autót.
2018. máj. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Total nem ertek az autohoz, szoval koszonom, foleg aki elmagyarazta jobban a dolgot. :)
2018. máj. 30. 17:07
 8/8 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag nincs is bennük váltó, de van amelyikben előforful egy nagyon egyszerű, 2 sebességes váltó, hogy nagyobb tempónál ne pörögjön annyira a villanymotor. Ezért nem kell se kuplung, se semmi. Ezért is lenne jó alternatíva a villanyautó, mert egy belsőégésű motoros autóhoz képest sokkal egyszerűbb szerkezet.
2018. máj. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!