Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honnan tudom megállapítani az...

Honnan tudom megállapítani az ideális keréknyomást az autómhoz?

Figyelt kérdés

Egy használt VW Golf 5 1K 5 ajtós kocsit vettem, amin 18-as nyári gumik vannak a következő adatokkal:

225/40 ZR 18 92 Y

MAX LOAD 630 kg (1389 LBS)

MAX PRESS 340kPa(50 P.S.I.)

A kocsi saját tömege 1283 kg,

az együttes tömege: 1800 kg.


Hogyan lehet ezekből az adatokból kiszámítani, hogy pontosan milyen az ideális nyomás ehez a kerékhez?


Valamint azt hol tudnám megnézni, hogy az autó alap gumijának milyen nyomás van előírva? (mert a téli gumi az normál méretű). Az autóban nem találok kis táblát amit neten sok helyen írnak, hogy azon rajta kéne lennie. Az autó leírása német nyelvű, de nem tudok németül és abban nem találtam meg. Neten szintén nem találtam, pedig biztos van valami táblázat valahol gondolom.


Köszi a válaszokat.



2018. máj. 30. 19:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2,2 "üresen" 2,4 terhelve
2018. máj. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Elvileg az autón valahol matricán jelezték a guminyomás értékeit. A netről biztosan utána lehet kérdezni fórumokon,. de az első által leírt 2,2 teljesen reális.
2018. máj. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ott van az B-oszlopon az előírt érték.

Ahány százalékkal szélesebb a gumid (ennyivel nagyobb az úttestel érintkező felület), annyival kevesebbet, és amennyivel alacsonyabb a gyárinál, annyival többet nyomj bele, szóval kb. a gyári érték a megfelelő.

2018. máj. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Tanksapkában a matrica a nyomásokról
2018. máj. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A gyári nyomás az mint tuti és jó, kivéve ha teljesen más gumit és felnit használsz. Egy rakás esetben a gyáritól eltérő nyomást ír elő a gumi gyártója vagy olyan is van, hogy más nyomást igényel a felhasználás ( pl robbantott gumik ).


X autónál a gyári nyomás mondjuk 2,3bar de van lehetőség ( és van értelme/szükségessége) erősített oldalfalú gumiabroncs használatára ott a gumi gyártója előírhat 3 bar feletti értéket is, ilyen meg biztosan nem fog szerepelni az autó gyári nyomástáblázatában.


A gumin fel van tüntetve: legfeljebb ~3,4barig fújható. A /40-es és hasonló alacsony oldalfalú gumiknál fontos, hogy kellőképp fel legyenek fújva, ha nincs megfelelő nyomás benne akkor az oldalfal nem feszül ki rendesen és elég hamar szálszakadásosra lehet járni a gumit.

Lehet a Golf adattáblája ír valami értéket, de ha szemre nem jól áll a gumi akkor nehogy annyival használd, az autógyártó által megadott nyomástól el lehet térni.

2018. máj. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem a golfon a tanksapkánál volt a guminyomás feltüntetve 15"-16"-17"-hoz. De mivel 18" 225/40 is gyári méret (pl gti) így ezért írtam le a gyári adatát. (#1)
2018. máj. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Elvileg a gumin rajta van, egy gumis megtudja mondani ha nem egyértelmű.

Amúgy a 340kpa=3,4bar tehát átlagos keréknyomás.

2018. máj. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
* ilyen tömegű autóknál átlagos.
2018. máj. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
* mivel max érték kb 3bar lehet optimális.
2018. máj. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#7 Azért a 3,4bar egy személyautó abroncsnál egyáltalán nem átlagos érték.
2018. máj. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!