Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A biztositó ilyen esetben is...

A biztositó ilyen esetben is fizet?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok és 2 év múlva szeretnék egy A-s jogsit. Azon gondolkodtam ha veszek egy motort és hozzá protektorokat: gerinc védő, kesztyű, bakancs, stb és ha balesetet szenvedek más által (nem adta meg az elsőbbséget, rám húzza a kormányt a sofőr és elesek) és össze töröm a motorom, akkor csak a motor javitását fizetik meg vagy pedig rászámolhatok a 200eFt-os protektorok árát is, hisz akkor azok is cserések pl: ha megyek egy jo 100-120 al szétkopik az út miatt.

2018. máj. 31. 10:19
 1/8 anonim válasza:
26%
Biztosító nem fizet általában, egy gerinctelen rabló banda. Élen az otp-vel, minden évben nekik van a legtöbb peres ügyük, de a többiek se különbek. Úgy van kitalálva, hogy ne kelljen fizetniük, hívnak egy saját kárszakértőt, és az max a legkisebb összeget fogja megállapítani. Inkább tegyél félre, jobban jársz!
2018. máj. 31. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

Miután az első öklendezésén túlléptél, egy érdemi válasz:

Nem te döntöd el az összeget, hanem a kárszakértő, amit jogod van vitatni, s eredményes is lehet.

Ami lényeges: minden károdat téríti a kötelező biztosítás.

A protektor szerepe pont ugyanolyan, mint az autó oldala, teteje, ajtaja stb. Nem szerves része, de a kocsira rögzített kerékpár sem. Márpedig, ha az is tönkremegy más hibájából, azt is ki kell fizetni kötelezőre.

2018. máj. 31. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Értem, csak mert elég szivás lenne ha vennék protektort és mivel az ruha vagy nem kötelező tartozék mint a sisak azt mondaná h: "Bocs ezt nem fizetjük".


Köszönöm a válaszokat! :)

2018. máj. 31. 10:58
 4/8 veterán vas ***** válasza:
53%

Nincs jogosítványod, nincs motorod, de már azon agyalsz, hogy mennyi pénzt kapsz ha majd elütnek.....


Gratulálok, hogy 22 évesen ilyen "pozitív jövőkép" lebeg a szemed előtt. :(

2018. máj. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kedves Veterán szivacs: Igen, minden célom az, hogy elüssenek mikor repesztek a motorral és esetleg úgy ráessek valamimre, hogy rokkant legyek vagy izületi problémás.... gratulálok.


A kérdést azért tettem fel, mert ha a biztositó ilyeneket nem fizetne akkor lehet le sem tenném amennyi birka van az úton hogy 200eFt-okat eltapsoljak.


De persze mindenki magából indul ki, köszönöm szépen a gyors előitéleteket...

2018. máj. 31. 11:49
 6/8 anonim ***** válasza:
32%
Sajnos az első "öklendezésének" nagyon is sok a valóságalapja. A saját szakértőik még az elismert károkozást és a rendőrségi határozatot is megvétózzák és ha nem tetszik, mehetsz pereskedni. A per meg legalább két év és neked kell fizetned a független szakértőket, ügyvédet.
2018. máj. 31. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
örüljél ha nem buksz sokat balesetnél :D
2018. máj. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is ezen akadtam el, veterán vas. A hídon akkor kell átmenni, kérdező, amikor odaértél. Addig fölösleges az ördögöt a falra festeni.
2018. jún. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!