Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan bizonyítjátok az eldó...

Hogyan bizonyítjátok az eldó ingatlan értékét?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tudom komplikált a kérdés, de hátha tud nekem valaki segíteni. ☺ Készülünk eladni a házat, amit saját kezüleg újjítottunk fel. Kívül belül, mindent ketten a párommal csináltunk. Alacson áron jutottunk a házhoz, még konyha sem volt. Az érdekelne, hogy magasabb áron szeretnénk eladni, ez hogyan működik. Érdeklődtem egy picikét neten, és azt írták, hogy csak akkor lehet eladni magasabb áron, ha tudjuk bizonyítani a ház felújjítását, viszont ahogy írtam, nem volt nálunk szakember, így papíunk sincs a ház felujjításáról. Amiért elszeretnénk adni, az az, hogy már kicsi nekünk a házikó. ☺ és egy nagyobbat vennénk. Mikor megvettük, csináltunk fényképeket, a becslő is volt nálunk aki kiszabta mennyi adót kellett fizetnünk a ház után. Hogyan zajlik le ez? A fényképek jók "bizonytéknak"?

2018. máj. 27. 07:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell bizonyítani a vevő felé kvázi meggyőzni.

Annyit ér amennyit adnak érte. Hiába akarsz érte pl. 15 milliót (mert te 8-ért vetted és ráköltöttél 7-et), ha a hasonló épületek 12-ért mennek el a környéken.

A fényképek arra jók, hogy látható, mi mindent csináltatok meg.

2018. máj. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Amennyiben saját tulajdonú az ingatlan, annyiért hirdeted meg, amennyiért akarod. Aztán vagy keveset kell várnod a vevőre, vagy többet. Egyszer el fogjátok tudni adni.


"Érdeklődtem egy picikét neten, és azt írták, hogy csak akkor lehet eladni magasabb áron, ha tudjuk bizonyítani a ház felújjítását" Új a vezeték a dobozokban? Hőszigetelt a ház? Csövek ki vannak cserélve? Csempe makulátlan? Mit kell ezen "bizonyítani", ezek látható dolgok. Aki házat akar venni, felkészül, mit és hol kell nézni. Persze lehet fényképeket is csinálni, de gondolom, a fogorvosodtól sem kérsz fényképeket tömés után. Ja, és ha jó állapotú a ház, amit árultok, senki nem fog számlákat kérni a felújításról.


Sok sikert az értékesítésben, és ne bonyolítsátok túl a saját életeteket.

2018. máj. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a felújítás közbeni fotó az jó, ha van.

De a vezetékek cseréje az a kimeneteknél látható.

Szóval általában bemondásra van ez, szájhagyomány útján terjed, mi mikor volt csinálva az ingatlanban.

Nekünk is mondták, hogy van fotó, sose néztük meg.

2018. máj. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Hol van ez az eladó ház?
2018. máj. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm, az eddigi válaszokat!

És még egy kérdésem lenne hogy ezt , hogyan értsem?"Szja fizetése is csak akkor merülhet fel, ha

b) az ingatlan értékesítésére nagyobb vételáron kerül sor, mint amilyen összeget az eladó az ingatlan megszerzésére fordított."

Vagyis, az állam felé, hogyan bizonyítom, hogy mi hogyan vettük meg a házat, és miket csináltunk rajta?

Mezőkövesden van az ingatlan.

Jövőre szeretnénk meghírdetni a házat akkor jár le az 5év.

2018. máj. 27. 08:45
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Mielőtt meghirdetitek a házikót, elmész egy igazi könyvelőhöz. Ő majd felvilágosít, hogy mit mond az aktuális törvény, és abból mi vonatkozik rátok szja-t tekintve.
2018. máj. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
87%
készpénzes vevőnek annyiért adod amennyiért akarod, de ha bank is lesz a dologban akkor jön az értékbecslőbácsi
2018. máj. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
37%

FElújítás közbeni fotókkal.

Más kérdés, hogy ki az aki hajlandó többet adni egy olyan házért amit nem szakemberek újítottak fel...

2018. máj. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen utolsó válaszoló. Képzeld a párom szakmabeli, és Hál' Istennek nem kellett plusz az emberekért fizetni, mert amit tudtam én is megcsináltam.... Remek döntés számodra, ne is vegyél olyan házat, amit épp nem papírilag támasztanak alá, a burkolásban, épp a festésben stb.
2018. máj. 27. 14:47
 10/17 anonim ***** válasza:
44%
Elismerésem a párodnak, ha képzett vízszerelő, ács, burkoló és kőműves is egyben, ha ez mind megvan akkor a festés már tényleg gyerekjáték. No comment.
2018. máj. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!