Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A korlátlan jogsival milyen...

A korlátlan jogsival milyen kezdő motort válasszak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Most leszek készen a jogosítványommal. Suzuki GS500-on tanultam, sajnos másmilyen motort nem is próbáltam vezetni. Nagyjából 100-200 kilométerek megtételére keresek járművet, főleg a naked darabok tetszenek. Az a helyzet, hogy lány vagyok, 160/50 kg, úgyhogy nekem a kevesebb több.

Alkalmanként, ha muszáj, jó lenne, ha az autópályát is tudnám használni, de igazából a kiegyensúlyozott közlekedés lenne a cél (a szüleim vidéken laknak, őket látogatnám).

Kibékülnék 500 köbcenti alatti motorral is, ha tudom, hogy 100-200 km-t meg lehet vele tenni szép nyugodt tempóban, főúton. Nagyrobogózni viszont nem szeretnék - ezt már próbáltam, de nem az igazi.

Mit javasoltok?


2018. jún. 12. 13:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Akkor neked a 400 és 650 köbcenti közötti motorok lennének jók. Hogy melyik stílust szereted, az csak rajtad múlik. A GS nem lenne rossz, de nem igazán kényelmes és nincs karaktere. Persze ez azért elég szubjektív. Nakeddel nem jó menni 100-200 km-t mert nincs értékelhető szélvédelme. Ha hosszabb távokat akarsz legyűrni akkor KELL legalább egy nagyobbacska plexi. Persze jobb ha idom is van. No meg ugye az ülés ne egy deszka legyen csak, itt az endurók, supermotók elvéreznek. Ott vannak a kis Yamaha Viragók, de azok közel vannak a Cruiser kategóriához.
2018. jún. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Főuton s autópályán haladni szinte bármivel lehet, az nem sokat befolyásol. Az én apróbb motorom is vígan elvan főúton és pörög, de elmegy autópályán (nekem van inkább bajom, az autópálya rohadt unalmas és elalszom), máskor érzem az erő hiányát. 500 köbcenti körül simán jó lehet neked egy motor, legalábbis eleinte, sokunknak egy életre megteszi egy ilyen, mások azért lendületesebben motoroznak vagy más okból kell nekik az erő.


Igazából nem sokat tudok mondani, mivel nagyon egyéni, hogy kinek milyen motor tetszik. Én is alacsony nő vagyok, nekem a biztonságérzet miatt alap volt egy alacsony cruiser, amit el is bírok, de ez meg kicsit gyenge, azért nem bántam meg. De ha nem gond, hogy magas s esetleg hogy nehéz, akkor sok lehetőséged van. Kényelmesebb motor nem ártana már ekkora távokra sem, de ez is egyéni. Egyes fanatikusok bármivel képesek bármilyen hosszan bárhol menni.

Ajánlom a rendesebb méretű plexit, jó az. Én nem is tudom, mit kezdenék nélküle.

2018. jún. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 dirtboy ***** válasza:

árat nem írtál de én a suzuki sv650s-et javaslom.

kezdő motornak is megfelelő,200km-megtételére is megfelelő,szélvédelme is van.

2018. jún. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!