Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem sikerült az első forgalmi...

Nem sikerült az első forgalmi vizsgám és rettegek a következőtől, váltsak oktatót?

Figyelt kérdés
Nagyon figyeltem hogy ne bukjak meg a forgalmi vizsgán, lelkesen tanultam a jegyzeteimből a kreszt előtte egy nappal is hogy a táblákat szabályokat stb. mind tudjam. Alaposan begyakoroltuk a vizsgaútvonalakat az oktatómmal, az utolsó gyakorlati órán már egyszer se fulladtam le. A vizsgán a műszaki dolgokat is rendesen elmondtam csak a fékpróbát felejtettem el majdnem de szerencsére megkérdezték induláskor hogy nem felejtettem-e el valamit és úgy eszembe jutott és megcsináltam. Útközben kétszer lefulladtam a stressz miatt, egy ideig minden tökéletesen ment de aztán a begyakorolt vizsgaútvonalról letértünk és egy olyan kereszteződéshez érkeztem ami előtt hatalmas emelkedő volt és onnan kellett elindulnom. Nem akartam lefulladni harmadszor ezért kicsit több gázzal indultam de elkezdett gurulni az autó hátra. Még több gázt adtam és levettem a kuplungról a lábam teljesen és az autó nagyon gyorsan indult el én pedig megijedtem és elengedtem a kormányt pár másodpercre és a gázról elfelejtettem levenni a lábamat. :( Akartam javítani de az oktató közbeavatkozott a vizsgabiztos aztán közölte hogy cseréljünk helyet. Sajnos megbuktam. A vizsgalapon szerepel hogy a parkolás után nem középre helyeztem a kocsit, a vezetésem darabos, nem összehangoltan kezelem a pedált kormányt és kéziféket, elvesztettem a jármű feletti uralmat. Ezen kívül volt még pár apró hibám amikre nem emlékszem, az kicsit vigasztal hogy csak 7 hibám volt és 10 a megengedett. Ennek ellenére a vizsgabiztos negyed óráig sorolta, hogy szerinte mit és hol csináltam rosszul, mennyire nem értek az autó kezeléséhez és hogy ilyen teljesítménnyel a következő forgalmin is meg fogok bukni. Teljesen megalázott, az oktatóm nem védett meg csak csendben ült a helyén. Ennél a pontnál már a könnyem is kicsordult kicsit de sikerült visszatartani amíg hazamentem. Miután kibőgtem magam, beszéltem másokkal és mondták, hogy szemétség volt az oktató részéről hogy a vizsgaútvonalról levitt engem szándékosan egy olyan helyre, ahol még sose voltam hogy hibázhassak és plusz órákat kelljen vennem az oktatótól. Van olyan ismerősöm is akinek van jogosítványa és mondta, hogy a kenőpénz hiánya volt a gond. Olyat is javasoltak nekem, hogy váltsak oktatót. Mit tegyek? Oktató váltás pénzbe kerül? Teljesen magam alatt vagyok. 19/L
2018. jún. 16. 13:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, megesik az ilyen. Az írásodból azonban az derül ki számomra, hogy még nem vezettél eleget. Nem bántásként, de egy ilyet meg kellett volna tudni oldani, attól függetlenül, hogy az oktató szemét volt-e, vagy sem. Ez mondjuk elég érdekes nekem. Milyen alapon irányít le téged a vizsgaútvonalról az oktató? Szerintem ilyet nem tehetne. Oktatóváltás nem kerül semmi pénzbe. Szerintem vegyél még néhány plusz órát, aztán mehet megint. Ha úgy érzed, hogy van jobb oktató nála, akkor nyugodtan válthatsz. Megértem, hogy el vagy keseredve, de sajnos itt tényleg te voltál a hibás.
2018. jún. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 crudy ***** válasza:
100%
Nekem is az jott le h meg nem vagy kesz a vezetesre. Nyilvan a vizsgautvonal elhagyasa nem indokolt, de a vizsgan eletszeru korulmenyek kozott kell megmutatnod h tudsz vezetni, es az emlitett korulmeny eletszeru volt. Ha elengedted a kormanyt es nyomtad a gazt akkor teljesn egyertelmu h meg nem vagy kepes a biztonsagos vezetesre. Egyebkent a legtobben megbuknak az elso alkalommal, emiatt ne sird ki a szemed, sot legyen ez a legnagyobb problemad. Mindenkepp vegyel meg par orat, ha akarod mas oktatonal.
2018. jún. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"én pedig megijedtem és elengedtem a kormányt pár másodpercre és a gázról elfelejtettem levenni a lábamat."


most őszintén? Ezek után Te megadnád magadnak a jogsit????

a való életben sem ismert utakon fogsz menni, bármikor jöhet bármilyen szituáció és ha Te egy kis emelkedőn elindulástól bepánikoltál akkor NEM VAGY KÉSZ a vezetésre!

2018. jún. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"beszéltem másokkal és mondták, hogy szemétség volt az oktató részéről hogy a vizsgaútvonalról levitt engem szándékosan egy olyan helyre, ahol még sose voltam hogy hibázhassak"


Alapvető tévedés, hogy fixen rögzitett útvonalakon zajlik a vizsga, a vizsgabiztosok határozzák meg az útvonalat, nem az oktató.

Az persze lehet furcsa a tanulónak, hogy nem a vizsgabiztos mondta, hogy arra kell menni, de az oktató azért irányitott arra, mert már sokszor volt azzal a biztossal vizsgája.

Ahány vizsgabiztos, annyiféle úton lehet bejárni egyetlen vizsgaútvonalat, nem ugyanazokkal a kitérőkkel cirkáltatnak A-ból, B-be, nem lehet vizsgaútvonalat begyakorolni, a vizsgabiztos nem arra kíváncsi, hogy egy százszor bejárt útvonalon végig tud-e menni a vizsgázó százegyedjére is, hanem arra, hogy képes-e önállóan megoldani a vezetéssel járó feladatokat.

Az oktatódon legfeljebb azt kérheted számon, hogy miért nem vitt el soha sz említett emelkedőhöz, miért nem gyakoroltátok az emelkedőn, lejtőn közlekedést.

Nem tudott megvédeni, a vizsgabiztos tényeket sorolt, a kisebb hibákkal nem is kellene törődni, azokat is elmondják, hogy figyeljen oda a vizsgázó, javítsa, de azoktól még lehet sikeres a vizsga.

Forgalmi vizsgán egyetlen hiba miatt meg lehet bukni, és az nálad megtörtént, amikor elvesztetted az ellenőrzést az autó fölött.

Mindezt azonban ne valami rettenetes kudarcként éld meg, gondolj arra, hogy jobb volt ez így, mint ha egyedül kerülsz ebbe a helyzetbe, és nincsen segítséged...

2018. jún. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Egyszerű a megoldás..ülj át egy olyan oktatóhoz, aki automatával oktat, és azzal vizsgázol.. lényegesen könnyebb vezetni, és a vizsga is. Azzal csak úgy lehet megbukni, ha belemész egy vonatba..


ha meglesz az automatás jogsid, akkor ráérsz kézire elmenni...

De ma már kit érdekel? jön a villanyautó, abban sem kell váltani

2018. jún. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
41%

Mi az hogy vizsga útvonal?

Én régebben vizsgáztam de ilyen nem volt.

Mentünk és ami éppen felbüffent a vizsga biztosnak, most erre , most arra.

Mikor mi jutott eszébe.

Elindulni pont úgy kell akár milyen úton, normálisan.

Te nem tudsz mág egyáltalán vezetni, ez a baj.

Azt meg hogy csúszó pénzért engedjen át, Még a gondolatától is szégyelld el magad.

Aztán ilyen vezetőkkel találkozunk útközben, minden nap.

Hajmeresztő , de nem az oktatókkal van baj, kizárólag te vagy a béna a hülye.

Még ha lepontoztok is !!!!

2018. jún. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
90%

"Azt meg hogy csúszó pénzért engedjen át, Még a gondolatától is szégyelld el magad."


Nem ő állt elő az ötlettel, hanem neki mondták.


"Hajmeresztő , de nem az oktatókkal van baj, kizárólag te vagy a béna a hülye."


Miért lenne hülye, te kretén paraszt? Semmi olyat nem csinált, amit gyakorlással nem lehetne helyrehozni.

2018. jún. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem csinált semmi olyat, amit gyakorlással nem lehet javítani, de olyat csinált, ami miatt jogosan bukott meg, és egyesek nem túl udvariasan próbálták ezt a kérdező tudtára adni.

A forgalmi vizsgán van jelentősége a szerencsének, egyetlen hiba miatt meg lehet bukni, de ez a leirt eset pontosan nem a balszerencséről szól, nem egy ártatlan helyzetben történt záróvonal érintést értékelt szigorúan a vizsgabiztos, hanem egy olyan szituáció miatt buktatott, ami, ha a vizsga után, már önállóan vezetve történik meg, annak beláthatatlan következménye lehet.

A történet egyszerüen annyi, jogy kideült, a tanuló még nincs felkédzülve arra, hogy egyedül vezessen autót, a bukással a vizsgabiztos csak a további gyakorlás szükségességét tette egyértelművé.

Sikeres vizsga után is elmondják a kisebb hibákat, bukás esetén sem a tanuló önbizalmát akarják romba dönteni, egyszerű tényként közlik, hogy ezen, és ezen kell javítani.

Az oktatón esetleg azt lehet számon kérni, hogy miért nem gyakorolták az emelkedőn, lejtőn közlekedést, de erre is sokszor egyszerű a válasz, sok tanuló 30órával már jogositványt akar... mit lehet 30óra alatt megtanítani?

Egyén függő, de sokszor még az alapokat sem.

2018. jún. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
7. Kár volt hozzá szólnod.
2018. jún. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!