Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen veterán autót vegyen...

Milyen veterán autót vegyen egy fiatal?

Figyelt kérdés

Szervusztok!


Mivel lassan elég idős leszek ahhoz, hogy jogositványom legyen, elkezdtem azon gondolkozni, hogy milyen autót szeretnék, ha nagyobb leszek. Felkeltették az érdeklődésemet a (főleg keleti, de tetszenek a régi nyugatiak is) veterán autók. Mindig is szerettem az ilyen régi dolgokat, de csak mostanában jöttem rá, hogy nekem sokkal jobban bejönnek a régi autók (Lada, Polski Fiat, Trabi, skoda, Moszkics, stb).


Abban gondolkoztam, hogy némi spórolás után veszek egy felujitott régi autót, mivel nincsen olyan ismeretségem, elég helyem, szerszámom vagy időm ahhoz, hogy belekezdjek egy felujitásba magamtól. Természetesen mindez akkor, ha meglesz ez a jogositvány.


Nekem annyi kell egy ilyen autóban belül, hogy ne kelljen folyamatosan szerelni/ne robbanjon le akkor is, ha illető gyakorisággal viszem szervizeltetni, (azokért az okokért amelyeket felül is emlitettem a restaurációval kapcsolatosan, meg persze azért, mert nem vagyok annyira jártas ezekkel) és.. végül is ennyi a minimum vele.


Szóval, ahogyan a cimben is kérdeztem, milyen veterán autót vegyen egy fiatal?


És még egy kérdés: Magyarországon milyen online veteránautóközösségek vannak?


Köszönom előre a válaszokat! :-)



2018. jún. 21. 22:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%

"Nekem annyi kell egy ilyen autóban belül, hogy ne kelljen folyamatosan szerelni/ne robbanjon le akkor is, ha illető gyakorisággal viszem szervizeltetni"


Ne ezt felejtsd el egy veteránautónál.


https://www.youtube.com/watch?v=Ic4xgFkkeLk


ízlelgesd

2018. jún. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

Amúgy az alap elképzeléseddel nagy bajok vannak. Veterán autót hobbi autónak vesz az ember, nem mindennapos használatra. Egy valamire való veterán árán már normális autót kaphatsz ami alkalmas is napi közlekedésre.

Plusz az ilyen veteránt folyamatosan toldozni foltozni kell, mert öreg. Mivel a motor konstrukciója is régi elavult technológia valószínűleg sokat is zabál.


Szóval a kérdésedben leírt infók alapján kijelenthetjük hogy neked abszolút nem ajánlott veterán autót venned.

2018. jún. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
ha van rá az árán felül kb havonta 100-120 ezred akkor vehetsz ilyet... de én sam javaslom nem neked való
2018. jún. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 crudy ***** válasza:

Bar a kerdesed nem arra iranyult h vegyel vagy ne, igy megprobalok teljesen kielegito valaszt adni.


Elosszoris ne vegyel! Irtak elottem is, ismetelni tudom. A veteran autok alig ha hasznalhatoak hetkoznapi hasznalatra, amelyek meg jelen vannak aktivan a forgalomban azokat mindig epphogy tartjak eletben. Ertem h meg akarod kerulni ezt egy restauralt darab megvasarlasaval de ez nem azt jelenti h az auto uj, hanem h egyszer mar minden hibajat kijavitottak, vagyis probaltak ugyanis sok minden keszul felujitas nev alatt de ez nem mindig egyenlo a restauralassal. Sokszor csak hozza nemerto takolas ami tobbet art mint javit. Egy vatarannal folyton foglalkozni kell es csak szerelembol lehet csinalni aminek ki kell tartania akkor is ha szivat a gep folyton. Ha mindig van valami baja. Ha ennek hatasara elmulik a szerelem akkor szuletnek az oregautokat leiro cikkek, topikok. Pl Winkler Robi gyenge probalkozasa a cougarral. Csunyan megszivta es azert, mert azt hitte h megvesz egy majdnem 50eves autot es akkor majd hasznalja, amikor meg nem jott ossze arra jott ra h minden oreg autonak a bontoban a helye. Ha valami jol van restauralva akkor meg az ara a csillagos eg lehet amibol tenyleg kijon egy normalis auto.


Ha nem gyoztunk meg es meg mindig veterant akarsz akkor jo hirem van, a veteranozas nem kortol fugg hanem h kezdo veteranos vagy vagy tapasztalt. Vannak konnyeb darabok es nagyon nehezek. Oreg merci pl, jo kezdesnek mert nehez szetgyilkolni es sok az alkatresz. Amikbol felsoroltal kb mindegyik jo kezdesnek kiveve a moszkvics. A tobbihez van alkatresz es meg hozzaerto szerelot is lehet talalni. Ezeket szerencsere lehet meg hasznalni ot vizsga nelkul. Ha kezdo sofor vagy en azt mondom h lada, tanuloautonak se utolso es veteran eletmod megismeresere is tokeletes de szoltunk elore, ne abrandulj ki ha a szerelo mar messzirol koszon neked.

2018. jún. 22. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

És mennyit szánsz rá? Mert egy 17 éves sporólt pár százezréből nem jön ki semmi.


"Nekem annyi kell egy ilyen autóban belül, hogy ne kelljen folyamatosan szerelni/ne robbanjon le akkor is, ha illető gyakorisággal viszem szervizeltetni,"


Ez így nem fog működni az egyértelmű. Egy veteránt folyamatosan karban kell tartani. Áldozni rá. Garázsod van?


Kezdőnek bőven jó egy 800.000-1.000.000 Ft közötti kompakt, Golf, Polo, Corolla, Civic, vagy ami éppen tetszik. Olcsón fenntartható, anyuék talán ki tudják fizetni a szervizelést. Sokat bontanak stb stb. Veteránozni meg ráérsz akkor, ha magadat tartod el, nem a mamahotelban laksz, van egy mindennapi közlekedésre szánt autód (vagy tömegközlekedsz) és van garázsod, és kellő pénzed egy igen-igen költséges hobbira.

2018. jún. 22. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"Nekem annyi kell egy ilyen autóban belül, hogy ne kelljen folyamatosan szerelni/ne robbanjon le akkor is, ha illető gyakorisággal viszem szervizeltetni,"


Itt kibukott, hogy ez a veteránozás nem neked való. Szereld magad az autót vagy meg se próbálj ilyet venni, mert a gatyád is rámegy. Jó, persze van olyan művelet, amit otthon nem lehet elvégezni, de ez a kivétel.


Másik dolog a megbízhatóság. Ezek nem megbízhatóak. Ilyen korban már ez vele jár.


Továbbá, a tényleg jó példányok nagyon drágák. Ami olcsó az meg annyit is ér.


Sokkal jobban jársz, ha nem veteránt nézel, hanem olyat ami nemsokára veterán lesz. Pl. Mercedes 190.

2018. jún. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=8dbdWM2Nyos


Nézd végig, és mérlegelj.

2018. jún. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerencsére a szoci vasak viszonylag olcsón és könnyen fenntarthatók, ha nem a makulátlan OT a cél. Elsőnek viszont egy fiatalabb autót javasolnék, örülök, hogy beláttad.
2018. jún. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem van olyan cimborám, aki OT-s rendszámú Porsche-val jár. Több ilyet is ismerek. Egyik srácnak 928as van, de van több régi léghűtéses 911 Carrera is. De ismerek veterán Merciseket is.


Nekem a műfajhoz kapcsolódólag 12-től 19 éves koráig volt 15 évvel ezelőtt egy régi léghűtéses igazi klasszikus 911esem. És 'daily driver' autó volt, vagy legalábbis heti 4x-5x mentem vele elég sokat.


Isteni élmény és stílusosság.

2018. júl. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
10. Azt elfelejtetted hogy 18/f vállalkozó a kérdés végéről
2018. júl. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!