Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha egy közlekedési balesetet...

Ha egy közlekedési balesetet el tudnék háritani hirtelen fékezéssel, de mégsem teszem meg, akkor az minek minősül? Én is vétkes vagyok?

Figyelt kérdés
Balra kanyarodó főúton haladok, (nem is indexelek, hogy balra kanyarodok, merthát főút) szemből érkezik egy autó akinek elsőbbséget kellene adjon, neki is világosan látszik a tábla, és még elsőbbségadas kötelező táblával is találkozik. Lassitás nélkül áthalad előttem, mert azthiszi, hogy neki van elsőbbsége, én meg oldalból fékezés nélkül neki megyek. Ezesetben ki a vétkes?

2018. jún. 25. 19:48
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Csak úgy mondom, hogy ilyen váratlan helyzetben senkinek nincs ideje mérlegelni, reflexből tesz mindent az ember abban a 0,1 másodpercben.

Ezen kár is gondolkoznod, mert akaratlanul fogsz fékezni és a kormányt elrántani.

2018. jún. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
ráadásul elég nagy gáz van nálad öreg.... pénz.... a pénz fontosabb mint a testi épséged?
2018. jún. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

12-es, nem írta a kérdező, hogy az ő testi épsége...


Lehet, hogy az X6-os BMW-jével siman eltrajbolhatta volna az eléforduló sofőr Suzuki Swiftjét...:DD

2018. jún. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
lehet... de bármilyen kocsija is van, kockázat mindig van... inkább a pénzének egy része vesszen mint a testének..
2018. jún. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Beszélsz össze-vissza. Az előbb még az volt, hogy te nem fékezel, és belemész. Most meg változott a sztori, és ő durrant beléd?


Egy dolog a szabálysértés, hogy kinek volt elsőbbsége, ki kinek mit nem adott meg. A másik ettől független állampolgári (és emberi) kötelesség, hogy egy baleset elkerüléséért mindent meg kell tenni. Mindent. Felelősségtől függetlenül.

Ha egy mozdonyvezető úgy gondolkozna mint te, akkor a vasúti átjáróba tilosba behajtó, és a vágányokon az idegességtől lefulladó autóst meglátva nem a vészfékhez nyúlna, hanem a szélvédőmosó és törlő kezelőszervéhez, és a kontrolleren egy kicsit nagyobb teljesítményt állítana, hogy az autó bedarálása ne lassítsa észrevehezően a szerelvényt.


Tudod mi lehetne az eszetlen nem fékezésed következménye? Mondjuk a feléd eső hátsó ülésen egy gyerekülés van, és te telibe találod, mert nem fékeztél...

Tudod, ilyenkor, ha én voltam a vétkes, első mozdulattal mentőt hívok egy súlyosan sérült kisgyerekhez, és egy haldoklóhoz, mert hogy utána kiszedlek, és megöllek, abban biztos lehetsz...

2018. jún. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekifutok még egyszer, egy mondatban, higgadtabban: elsőbbség meg nem adása szabálysértés. Nem fékezéssel baleset okozása: bűncselekmény.
2018. jún. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
milyen sztori változott? légszives olvasd át mégegyszer, az elejétől a végéig. Lehet rosszindalatúnak tünök, de ezekután már tényleg bánom, hogy nem mentem bele a szabálytalan autóba. Igy csak én látom kárát az egészben, ő ráadásul még cserben is hagyott.
2018. jún. 25. 21:19
 18/19 A kérdező kommentje:
szóval hiába nem adnál elsőbbséget, azokután még éngem akarnál szétverni, mert vagy akkora marha, hogy veszélyezteted a saját gyermeked? Te komolyan megérdemelnéd, hogy egyszer halálra gázoljanak.
2018. jún. 25. 21:25
 19/19 anonim ***** válasza:

a kérdés eleve hülyeség, és igen, ha konkrétan így kérdeznéd, hogy direkt nem fékeznél, akkor igen, te is ráb_sznál.


de mint rendszerint(akár lakott területen kívül) ilyen kanyarodó főútvonalaknál mindig ott van a sebességkorlátozás, szóval ha te 60 km/h-ról nem tudsz megállni, az a te bajod.


ha meg ráadásul járdára mentél fel, akkor gondolom nem is lakott területen kívül történt...na meg ha ez így sikerült, akkor már nem is merem azt tanácsolni, hogy trükközz, és próbálj úgy nekimenni, hogy a te felelősséged fel se merülhessen.


hülyeség, ahogy más is mondta, mennyi pénzt ér meg kockáztatni az életed vagy a testi épséged?


én is tavaly jártam a Hungárián úgy, hogy a középső sávban mentem, amikor egy konténeres teherautó mellé értem, az meg a tükröt nem volt hajlandó használni, így akart sávot váltani.


voltak az autóban még 3-an, én meg úgy döntöttem, hogy inkább óvatosan arrébbmegyek, végül meghúztam a legbelső sávban lévő, mellém érő autót, a konténeres pedig elment.


lehet mérlegelni, hogy 2 besorolás minusz a biztosításomban, meg az én autómon egy 10ezer Ft-os horzsolás(bár itt azért mikor megkaptam a hasonló mértékű sérülésről a biztosítós 109ezer Ft-os javítási elszámolást, jót nevettem...), vagy inkább a konténeres legyalulja az autóm másik elejét(nyilván sokkal nagyobb kárt okozva), esetleg mi is megsérülünk...

2018. jún. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!