Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A Start-Stop rendszer letiltható?

A Start-Stop rendszer letiltható?

Figyelt kérdés
Holnap veszek másik autót, és úgy néz ki a leírás szerint, hogy van benne Start-Stop rendszer. De engem nagyon idegesít, ha vezetés közben leáll és újraindul a motor, egyszerűen nem ezt szoktam meg. Meg gondolom kímélősebb az akksinak, indítómotornak, fogaskoszorúnak, ha lámpáknál egyszerűen hagyom alapjáraton ketyegni a a motort. Vagyis kikapcsolható ez az "extra"? Ha egyszer kikapcsolom valamilyen menüben, akkor minden új indításkor újra bekapcsol automatikusan? Van valakinek ilyen tapasztalata?
2018. jún. 27. 22:45
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
65%
Általában van erre külön gomb a műszerfalon és bármikor ki/be tudod kapcsolni.
2018. jún. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
93%
Van egy gomb, amit minden indítás után meg kell nyomni a kikapcsolódáshoz. Tudod, környezetvédelem...
2018. jún. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
*kikapcsolásához
2018. jún. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
58%

Az új Civic - ben van, ki lehet kapcsolni. Engem is idegesít ha leáll, én még az a generáció vagyok. A Wartburg is tudta ezt meg a Dacia.


Nekem ne álljon le.

2018. jún. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Kedves válaszolók. Lehet én vagyok a hülye, de egyértelmű kérdést tettem fel: tudom, hogy ki lehet kapcsolni, de minden új beüléskor újra ki kell kapcsolni, mert magától aktiválódik? Nem lehet egyszer és mindenkorra kikapcsolni?
2018. jún. 27. 23:09
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha elárulnád a konkrét típust akkor egyszerűbb lenne.
2018. jún. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
78%

" Lehet én vagyok a hülye, de egyértelmű kérdést tettem fel"


Szerinted minden autó egyforma? Minden gyártó ugyanazt a megoldást alkalmazza? Hát mi azt honnan a rákból tudjuk, hogy te milyen autót fogsz megvenni holnap? Lehet egyik gyártónál véglegesen kikapcsolható gyári programmal és diagnosztikai eszközzel, lehet más gyártónál meg nem :D Na most jobb?

2018. jún. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Amúgy Jaguar XF a típus. Erről valaki?
2018. jún. 27. 23:17
 9/20 anonim ***** válasza:
56%

"A kérdésem utolsó mondata így hangzott: van valakinek tapasztalata? "

Igen van tapasztalatom: Mercedessel, Audival, Renaultval - az összesben a leírtak szerint működik :)

Sajnálom, gondolatolvasók még nem vagyunk.


" általában mindenhez hozzáböfögsz egy félértelmű, semmitmondó kommentet mostanában. "


Kivéve, ahol gépelek másfél oldalt, bár ott olyan színvonalú társalgás is folyik :)

2018. jún. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Feladom. Tisztelem a nagy tapasztalatodat, de még mindig NEM KAPTAM VÁLASZT arra, hogy minden új beülésnél újra ki KELL KAPCSOLNI?
2018. jún. 27. 23:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!