Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem vezetik be a potyára...

Miért nem vezetik be a potyára vinnyogó riasztó miatti büntetést?

Figyelt kérdés
Lakótelepen, ahol több száz embernek a bekapcsolt riasztót kell hallgatnia, ezt büntetni kéne. Főleg, amikor éjjel vagy 10 percen át szól. Az első 1 perc lehetne elnézhető, utána percenként pl. 5000 Ft lehetne a büntetés a fülsértő vinnyogásért. Ha tényleg autólopás miatt szól, az természetesen kivétel. De hát mindenki rakja csendbe az autóját, ha megszólal a riasztó, ne kelljen több száz embernek azt hallgatnia!

2018. júl. 1. 23:59
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:

2 hónapja vettem autót, riasztós. Igaz nem lakótelepen lakók, de ha hallok pl. Városban sétálva riasztót, akkor azonnal ott termek az autómnál, ha az visít, akkor minél előbb hallgasson.

Úgy még nem riasztott be, hogy feszegetni próbálták zártan, de rám úgy riasztott, hogy elakartam indítani, már vissza zárt a rendszer. Egy másodperc alatt kinyomtatott, kicsit kellemetlen volt, de én vagyok a tulaja, nem lopni akarok.

2018. júl. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim válasza:
75%

A kérdező tipikusan autóellenes, aki azért tette fel a kérdést, hogy majd jön egy csomó bólogató, egyetértő emberke, aztán a végén eljutnak oda, hogy "Egyáltalán minek az embereknek autó?!".

Mindegy mit mondasz neki, nincs jogosítványa, kocsija, így hát ő nem járhat azzal, senki se tegye. Mert "Ha nekem jó a tömegközlekedés akkor másnak is". Persze ezek az emberek sosem veszik számításba, hogy nem ismerik más életvitelét. De az nem baj, majd változtat rajta, nem?



A riasztó kell, főleg egy lakótelepen, ahol nem tudod garázsba tenni az autót. Elég sok dolog kiválthatja a vaklármát, akár egy nagy sebességgel közlekedő teherautó is: a riasztók nagy része tartalmaz egy rezgéseket érzékelő szenzort, amely akkor jelez (hivatalosan) ha a járművet ütés éri. De nyilván nem tud különbséget tenni az egyes rezgések között, de aki nem ért hozzá, az ezt nem tudhatja.


A másik: mit kellene büntetni? Hogy valaki megpróbálja védeni a tulajdonát? Ha neked lenne kocsid, más lenne a véleményed, igaz? Akkor a bevásárlókosarat meg a biciklit kellene betiltani. Mindig azt, ami neked épp nem tetszik..

2018. júl. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:

22. Az veled is a gond és a többi autóssal is, hogy csak magatokra gondoltok, senki másra. Nekem a képemről lesülne a bőr, ha megtudnám, hogy 10 percen át szólt a riasztóm ott a lakott terület közepén. Te meg? Az a baj, hogy eleve is nem így állsz hozzá, önző vagy, és meg sem fordul a fejedben, hogy legalább a hozzáállásodon változtatni kéne. Egyáltalán képes lennél arra, ha a boltban valaki említi neked, hogy szólt a riasztód tegnap és zavarta, hogy elnézést kérj tőle a dologért?


Én itt egy olyan problémát vetettem fel, ami nem csak engem zavar, csak nem nagyon adnak ennek hangot az emberek. A probléma megoldása a probléma felvetésével kezdődik, én megtettem az első lépést.


Ezt ugye te sem kérdezed komolyan, mit kéne ezen büntetni! Ha nem vagy elég távol a zajforrástól, akkor nem sok különbség van, hogy a szomszédban ütvefúrót használnak, vagy egy autóriasztó szól. Az a baj az autósok hozzáállásával, hogy azt hiszik, mindenkinek kötelessége a zajt eltűrni szó nélkül. Ennyivel én is elkezdhetnék éjjel ütvefúrót használni, és hivatkozhatnék arra, amire ti: akinek nem tetszik, használjon füldugót, meg hát jogom van a saját polcomat feltenni a falra!


Feltűnt, hogy senki nem írta az autósok közül, hogy nagyon sajnálják a dolgot, elnézést kérnek érte, hogy ezzel másokat zavarnak (a 21-es válaszoló írt csak ilyesmit), teljesen természetesnek veszik, hogy majd mindenki mindenben hozzájuk fog alkalmazkodni.


Az, amit a 22. írt, hogy nekem van-e autóm, jogsim, a probléma, amit itt írtam, attól még probléma. Ha holnap én is vennék autót, attól még valós probléma maradna a sokakat zavaró potyára vinnyogó riasztó.

Nem a bólogató emberek miatt tettem fel a kérdést. Tudtam, hogy az autók, motorok kategóriában főleg autósok és motorosok írnak, akik nem fogják örömujjongással üdvözölni a felvetést, mert a kényelmi zónájukat megzavarom. De az sajnos sokat elárul a kommentek alapján róluk, hogy a legkisebb megértésre és együttérzésre sem képesek, és egyáltalán nem hajlandóak tudomást venni arról, hogy másokat zavarhatnak, és hogy emiatt esetleg sajnálatukat fejezzék ki vagy készek legyenek elnézést kérni.

2018. júl. 20. 12:13
 24/35 anonim ***** válasza:
55%

"csak magatokra gondoltok, senki másra"

"meg sem fordul a fejedben, hogy legalább a hozzáállásodon változtatni kéne"

Úristen, kerdező! Nem veszed észre, hogy bagoly mondja a verebnek, hogy nagy a fejed (be kene tiltani a nagyfejet)!

A #22 teljesen jól leírta a helyzetet, te meg meg mindig itt fröcsögsz!

Mindegy, lassan rövidre lehetne zárni a témát, akárhogy puffoghatsz, szerencsése senki nem fogja betiltani a vagyonvédelmi jelzőeszközöket...

2018. júl. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim válasza:
71%

"(...)Az a baj, hogy eleve is nem így állsz hozzá, önző vagy, és meg sem fordul a fejedben, hogy legalább a hozzáállásodon változtatni kéne. Egyáltalán képes lennél arra, ha a boltban valaki említi neked, hogy szólt a riasztód tegnap és zavarta, hogy elnézést kérj tőle a dologért?"


Igen, valószínűleg az lenne az első dolgom, hogy elnézést kérek tőle. Tudod, számodra ez bármilyen hihetetlen, a riasztó célja még mindig nem az, hogy zavarjon téged, így hát ha vaklármát csinál, és valaki esetleg ezt meg is jegyezné, természetesen elnézést kérnék.

Fact: Nem olyan sűrű ám az a vaklárma. Nekem összesen egyszer volt, de miután kinéztem hogy mi a f....sz ez, ki is kapcsoltam.

Jaa, és ha már itt tartunk: Jó állampolgárként épp te is kinézhetsz az ablakon, hogy ha ilyet hallasz, mert ugye ha valakinek épp elkötik a kocsiját, te is hívhatod a rendőrséget....De gondolom neked ez meg sem fordul a fejedben, csak az asztalodnál ülve, vagy az ágyadon fekve szidod az autósok legközelebbi felmenőit, hogy minek nekik riasztó, minek nekik egyáltalán autó, igaz?

Akkor ki is itt az önző?


"Ezt ugye te sem kérdezed komolyan, mit kéne ezen büntetni! (...)Ennyivel én is elkezdhetnék éjjel ütvefúrót használni(...)"


Még mindig nem fogod fel a csökönyös agyaddal (már bocsánat, de ha ilyen önző, és kiállhatatlan vagy a valóságban, és nem csak a neten vergődsz, akkor remek lakótárs lehetsz), hogy a riasztó VAGYONVÉDELEM. Tudod, az autósok is szeretnék azt megvédeni, amiért éveken át dolgoztak. Az a jármű a TULAJDON, és mindenki szereti magánál tudni ami az övé.

De, komolyan kérdezem... Azzal, ha büntetnék, semmi mást nem érnének el, mint azt, hogy sokan kiszerelnék a riasztót inkább (egyébként már minden új autóban van, hoppá), amivel nagyon jó táptalajt adnának a tolvajoknak. De jó lenne, igaz? Téged nem érint, nem a te károd...


"Ha holnap én is vennék autót, attól még valós probléma maradna a sokakat zavaró potyára vinnyogó riasztó."


Tény. Csak akkor te azért lennél felháborodva, ha esetleg valaki szóvá teszi, hiszen neked meg kell védeni a tulajdonodat, ugye? Ha esetleg te lennél az, akinek egy fél órán keresztül szól a riasztó, akkor te biztosan nm kérnél elnézést senkitől, hiszen ez neked kell.

És tudod miért gondolom ezt? Azért, mert itt jelenleg a legönzőbb, illetve legkevésbé toleráns ember az TE vagy.


És én is úgy gondolom, hogy zárjuk le a témát, nincs értelme tovább magyarázni.


Üdv.: #22

2018. júl. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:

Nem értek egyet veletek.


Meg kéne érteni, hogy ez egy elég komoly zajforrás. Ha ezt ti nem értitek meg, a hiba bennetek van. A zaj pedig zavarja az embert. Oké, hogy nagyon felháborító, hogy ezt az igazságot valaki meg meri említeni és nagyon zavarja a komfortzónátokat. De ti magukat a tényeket is teljesen figyelmen kívül hagyjátok! Figyelmen kívül hagyjátok, hogy mondjuk éjfélkor valaki aludni szeretne nyáron, nyitott ablaknál. Figyelmen kívül hagyjátok, hogy pl. könyvelők, magántanárok nyáron nyitott ablaknál szóban kommunikálnak az ügyféllel, és ezt negyed órára ellehetetleníteni probléma! (Oké, ablak becsukható, de közvetlen az ablak alatt vinnyogó tragacs esetén ez semmit nem ér.)


Alapvető tényekről nem akartok tudomást venni. Oké, hogy a probléma megoldásában teljesen közömbösek vagytok, de létező tényt nem létezőnek állítani be, a valóságot (illetve annak egy részét) ilyen irreálisan látni, ez már-már pszichológiai probléma.


Van egyébként egy rendelet. Pontosan nem tudom, talán este 8 vagy 10 után nem lehet zajos tevékenységet folytatni, pl. porzsívózni, hangosabban zenét hallgatni. De természetesen nem a zaj erőssége számít,hanem hogy mire hivatkoznak az autósok. A zajrendelet pedig épp a zajforrás erőssége és zavaró volta van.


Látom, hogy az indulat fröcsög belőletek, mert a személyemet támadjátok elsősorban. Nem tudtátok megcáfolni a riasztó zaj erősségét, de magáról a tényről sem vesztek tudomást.


A témát én döntöm el, mikor zárjuk rövidre. És nem azzal fogjuk rövidre zárni, hogy a riasztó egy piti, lényegtelen zajforrás, ami a légy zümmögésénél is halkabb. Hanem zavaró zajforrás, és nem kicsi az erőssége. Hogy ezzel senki nem akar semmit csinálni (legalábbis az itt írogató autóőrültek, mert nyilván ebbe a kategóriába ők járnak), az nem egy normális dolog.


A problémát higgadtan lehetne megbeszélni, nem úgy, hogy a személyemet támadjátok, miközben azt nem látjátok be, ami tény.

2018. júl. 21. 11:23
 27/35 A kérdező kommentje:

Na jó, 25-ös, vegyük sorra:


"a riasztó célja még mindig nem az, hogy zavarjon téged"

Ettől még zavar. A cél nem fogja egy másik következményét megszüntetni egy dolognak.


"ha vaklármát csinál, és valaki esetleg ezt meg is jegyezné, természetesen elnézést kérnék"

Helyes! (Mondhatni: alap)


"Nem olyan sűrű ám az a vaklárma" - attól függ, hol. A lakótelepen parkoló sokszáz autó közül egyszer mindegyikkel előfordul, ezt add össze, akkor az már nem is lesz olyan ritka, ha úgy alakul.


"Jó állampolgárként épp te is kinézhetsz az ablakon..." Kinézhetnék, de általában olyan munkám van, amit nem jó megszakítani. Nem szidok senkit (szemben veled, aki itt minősítesz engem, akárcsak a többi autós). Éjjel pedig, amikor felébresztett a riasztó, pedig korán reggel kellene kelnem, és nem volna baj, ha a munkámban friss is lennék, nem ezzel fogok foglalkozni, hanem becsukom az ablakot. A munkámmal nem zavarok senkit, nem keltek nagy zajokat, így a munkámat most nem ér minősíteni, hogy bezzeg emiatt milyen önző vagyok.


Egyébként, miután csökönyösnek nevezted az agyam, majd biztos pont miattatok fogok kinézni az ablakon, kinek a riasztója szól. Bár volt már többször, hogy kinéztem, de a zajforrást homály fedte, eddig soha semmilyen villogó vagy egyéb fényjelzést nem láttam, amikor riasztó szólt.


"remek lakótárs lehetsz" - Az a baj, nem ismersz engem. Azért, mert egy problémát itt felvetettem, még semmit nem tudhatsz rólam. Azért, mert van egy dolog, amivel nagyon nem értek egyet, nem érdemes a személyiségemről semmilyen következtetést levonnod.


"Az a jármű a TULAJDON, és mindenki szereti magánál tudni ami az övé" - és érdemes lenne ennek a megfelelő módját is megtalálni, ami semmiképpen nem az, hogy a fél lakótelepet felzavarja éjjel, és 10 perc után sem hallgat el a vinnyogás, hogy garantáltan mindenki felébredjen. De a célja ennek nem ez, hanem hogy megvédje az autót, így ettől a kis mellékes következménytől, hogy mindenki felébred, teljesen eltekinthetünk, hiszen a cél szentesíti az eszközt - ezt ironikusan írtam, még mielőtt örülne valaki, hogy jé, beláttam valamit.


"Azzal, ha büntetnék, semmi mást nem érnének el, mint azt, hogy sokan kiszerelnék a riasztót" - vagy pedig vennének bele egy másikat, ami nem vinnyog, de hatásosabb.


"Ha esetleg te lennél az, akinek egy fél órán keresztül szól a riasztó, akkor te biztosan nm kérnél elnézést senkitől, hiszen ez neked kell." - az a baj, nem ismersz engem. A személyeskedés helyett érdemesebb lenne a problémára koncentrálni. Tudom, egyszerűbb engem támadni és keresni bennem minden rosszat ismeretlenül, de a problémát ez nem oldja meg!


"Azért, mert itt jelenleg a legönzőbb, illetve legkevésbé toleráns ember az TE vagy." - Na, most egymásra mutogatunk, ez remélem, boldoggá tesz téged. A személyeskedés eddig is megvolt, de látom, nem tudsz a problémáról magáról tudomást venni.


Szóval biztosan én vagyok a legönzőbb ember a világon. A lakótelepen teljesen egyedül vagyok azzal, hogy a riasztót zavarónak találom. Az összes többi lakótelepi lakos bizonyára örömujjongással tör ki, ha megszólal a riasztó: váááóóó, de jó hangja van, de jó ritmusosan szól, tök jó buli!


Többféle riasztó is van. Ha valaki fenn tud tartani egy autót, aminek azért nem kevés a költsége, nem okozhat neki gondot egy jobb riasztó sem. Persze, kivételek mindig vannak, ezt megérteném (pl. céges autó riasztójáért nem az autós, hanem a cég felel, vagy mozgássérültek máshogy nem tudnak közlekedni, csak autóval, stb.), de most hirtelen mindenki kivételnek fogja érezni magát.

2018. júl. 21. 11:41
 28/35 A kérdező kommentje:

Ja, meg hogy "hoppá, az autóba van építve a riasztó". És amit gyárilag beépítenek, az már eleve úgy jó, úgy tökéletes? Nyilván üzleti fogás is van benne, hogy eleve van riasztó az autóban, nem kell külön venni bele.

Számítógépekben is sokszor van alapból alaplapi hangkártya vagy hálókártya, azt igen sokszor egyből ki is veszi belőle a tulajdonos, és vesz bele jobbat.

Szóval hoppá, hoppá, és ha büntetnék a hosszú vakriasztást, lehet, a gyártók is eleve kénytelenek lennének jobb riasztót tenni az autóba, csak hát a gyártóknak is kényelmesebb a legolcsóbbat, legsilányabbat tenni bele.


Mindenki nagy bőszen lehurrogja a személyemet, hogy micsoda ember vagyok már. Ugyanakkor lehet, ha tényleg úgy nézne ki, bevezetik a büntetést, addigra a gyártók és sok mindenki más is jönne a megoldásokkal, hogy a riasztókat lecseréljék, eleve jobbakat rakjanak az autókba. Csak hát ilyenbe belegondolni ész is kell, egyszerűbb lehurrogni a felvetést és szidni a másikat és a problémát valótlannak állítani be.

2018. júl. 21. 13:19
 29/35 anonim ***** válasza:
79%

Hú de nem laknék veled egy lakótelepen..

Merjen csak megszólalni a telefonom 4 kor amikor megyek dolgozni, egyből kopogtatna a rendőrség az ajtómon.

2018. júl. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
72%

És. Még. Mindig. Nem. Érti...

És püföli itt potyára a billentyűzetét...Dehát vannak ilyenek, magam is tapasztaltam, csak hajtja és hajtja a saját véleményét, és tökéletesen 0-ra értékeli a másik véleményét. Részben ez is az országunkra oly jellemző "oldják meg és kész!" jelenség (egyszer könyvet, de legalábbis tanulmányt fogok írni erről...) egy megnyilvánulása.

És hogy miért kellene itt és most rövidre zárni? Van egy olyan alapelve a jogrendszerűnknek, hogy "magántulajdon védelme". Ennek az elvnek a jogán mindenkinek joga van megvédeni a saját tulajdonát (irreálisan magas költségráfordítás nélkül --> senki nem fog a 600 ezres autójába milliós 'némariasztót' venni). Szóval emiatt akár az asztalodig koptathatod te a billentyűzetedet, de nem fogják bevezetni a "potyára vinnyogó" riasztó miatti büntetést.

2018. júl. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!