Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem vezetik be a potyára...

Miért nem vezetik be a potyára vinnyogó riasztó miatti büntetést?

Figyelt kérdés
Lakótelepen, ahol több száz embernek a bekapcsolt riasztót kell hallgatnia, ezt büntetni kéne. Főleg, amikor éjjel vagy 10 percen át szól. Az első 1 perc lehetne elnézhető, utána percenként pl. 5000 Ft lehetne a büntetés a fülsértő vinnyogásért. Ha tényleg autólopás miatt szól, az természetesen kivétel. De hát mindenki rakja csendbe az autóját, ha megszólal a riasztó, ne kelljen több száz embernek azt hallgatnia!

2018. júl. 1. 23:59
1 2 3 4
 31/35 anonim válasza:
57%

#30: Persze, hogy nem. Nem is fogja. Teljesen mindegy mit mondasz neki, lényegében a saját intoleranciáját próbálja úgy beállítani, mint ha mi lennénk a rosszak.


" A lakótelepen parkoló sokszáz autó közül egyszer mindegyikkel előfordul(...)"


Na, tessék. Belátod, de meg nem érted. Ha van ott 730 autó, és 2 éven keresztül minden nap egy riasztó megszólal, 2 év alatt minden tulaj csak egyetlen riasztásért felelős, de ugyanúgy végig kell hallgatnia a többi 729-et is. Csak ők nem vergődnek, mert tudják miről van szó. A lakótelep egy lakóKÖZÖSSÉG. Sajnos minden közösségben tolerancia szükségeltetik. Ez van. A probléma fennáll, csak van aki ügyet sem vet rá, meg van aki még az atyaúristent is be akarja miatta tiltani. (pl te)


Rossz hír számodra: A riasztó a gyártók részéről nem marketingfogás. Rendelet, ha jól tudom, mert így akarják visszaszorítani az autólopások (egyébként egész szép) számát az EU-ban. És a gyári riasztók ezért általában jó minőségűek. Persze nálad ha létezik az már szar.


"(...)A személyeskedés eddig is megvolt, de látom, nem tudsz a problémáról magáról tudomást venni."


A problémá(d)ról tudomást vettem, értem, meg nem értem, de amíg azt nem mondom, hogy igen, büntessék, addig úgysem lesz jó. Ha nem tűnt volna fel, eddig akárki akármilyen érvet hozott fel, önzőnek nevezted.

Itt pont te kezdtél el személyeskedni, már a legelején, amikor nem egyetértő, hanem cáfoló válaszok jöttek. Akkor kezdted el az összes autóst mindennek elhordani, amiből általában az következik, hogy te is megkapod a saját részed. Fogadd el.. Ez van. Ez is egy közösség, ha köpködsz valakit, előbb vagy utóbb, de vissza fognak szólni. Ha neked ez nem tetszik, akkor valóban higgadtan kellett volna megbeszélni, de te -miután elfogytak az érveid (azon kívül, hogy téged zavar, és oldják meg)-, egyből az autósokat kezdted el támadni, hogy így lusták, meg önzők, meg úgy nem tartják be a kreszt.

Olyan vagy mint egy politikus. Te mondhatsz bármit, de ha én ugyanazt mondom vissza, személyeskedek.

Más szemében a szálkát, vagy sajátodban a gerendát...


Az autóellenes érveidet azért nem cáfolta senki, mert nem szokás offolni (a kérdezőnek sem). Szerintem erről is ennyit.


"Az a baj, nem ismersz engem. Azért, mert egy problémát itt felvetettem, még semmit nem tudhatsz rólam. "


Egy ilyen beszélgetésből viszonylag sokat meg lehet tudni egy emberről. Miközben mindenkit önzőnek nevezel, látni, hogy te is az vagy, megfűszerezve egy jó adag intoleranciával. Azért kezdtem el személyeskedni, mert te is személyeskedtél. Ha ezt nem veszed észre, az már komoly probléma.


Szerintem érvekből akad itt rengeteg, az autós oldalon legalábbis. Ennek ellenére te egy kicsit sem változtattál az álláspontodon. "Oldják meg!" hozzáállás. Azt várod, hogy annak az egy érvnek a hatására hogy hangos, és zavaró lehet, mindenki belátja a hatalmas problémát, és megváltoztatja a véleményét. Miután nem így történt, az autósokat mindenféle kompromisszumra képtelen, önző embereknek nevezted, mert nem rendelték magukat alá a véleményednek, hanem érveltek ellene.


És az egészben a legszebb, hogy még észre sem veszed magad...


Ez egy fórum, csoportos beszélgetés. A téma akkor van lezárva, ha nem érkezik több hozzászólás.

Részemről ez volt az utolsó, gondoltam emberileg kicsit tisztázom a helyzetet...

Ha ezek után is úgy gondolod, tökéletes vagy, csak sajnálni tudlak.

2018. júl. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 A kérdező kommentje:

Sajnos továbbra sem sikerült meggyőzni a sok személyeskedéssel. Hihetetlen, mennyire irreálisan gondolkoznak egyesek. Azért, mert ezt a problémát felvetem és kitartok mellette csökönyösen, nem jelenti azt, hogy nem vagyok toleráns. De tudom, egyszerűbb erre fogni az egészet.


Oké, nem marketingfogás, hogy ilyen nem éppen modern riasztót tesznek az autóba. Attól még elavult, béna, régi. Húsz éve elment, ma már nem. Röhej.


Valaki írta, hogy mennyire ritka a vakriasztás. Hát, ahol ő lakik, ott lehet. Itt nem.


Egy dolgot kéne felfogni, iszonyatos nehézséggel is: Semmi máshoz nem hasonlítható hangeresű zajforrás ez a lakótelepen. Következésképp sokakat zavar. Következésképp kellene tenni ellene. Most valaki idekeverte a szomszéd ébresztőóráját, de nem tudom, minek. Lehet, hogy valaha áthallatszott, nem tudom, de nem zavart. Van sok kisebb zajforrás is, melynek hangereje kisebb és nem szól annyi ideig. Ne tereljük el a lényegről a szót! Újra leírom, mert úgy látszik, nehezen érthető: az autóriasztó semmihez nem hasonlítható nagy hangerejű zajforrás, következésképp zavar, következésképp tenni kéne ellene.


helytelen a következtetés, hogy nem lehet jó lakni velem,ugyanis sok minden mást megértek, de ezt nem, leírtam most kétszer is, hogy miért. Megértem, ha a szomszédnak időnként (nem gyakran) ütvefúróval fel kell tenni valamit a falra. Megértem, ha vízvezetéket kell szerelni. Megértem, ha ébresztőóra szól a szomszédban. Megértem, ha főznek a szomszédban és átjön a szaga. Nem tudom, honnan vette valaki, hogy ezeket nem értem meg. Nagyon helytelen következtetés volt.


Az autó egy luxuscikk, gyakorlatilag értelmetlen dolog. A nagyon kényelmes és lusta emberek ópiuma, akik nem tudják elképzelni már az életüket nélküle. Nem szolgál általában nemes célokat, csak önző, kényelmi célokat. Ami nem volna baj önmagában, csak tudomást kéne venni arról, hogy mennyire káros és zavaró dolog az autó másokra nézve. Hogy a levegőt szennyezi, az egyik. Ráadásul a lakóházak előtt állnak, és a benzinbűn az ablakon is bemegy. Nyáron nem fogja becsukni senki az ablakot, illetve hát muszáj. Ha csak büdös lenne, nem is lenne baj, de káros az egészségre. És még vinnyog is. És miért? Mert Jóskapista lusta autóbuszra szállni, gyalogolni, biciklizni. Csak ezért. És körömszakadtáig tudjátok a kis kényelmeteket védeni.


Azt elismerem, talán erős volt egyből úgy kezdeni a kérdést, hogy büntetni kéne a vinnyosást. Előbb lehetnnek intézkedések a riasztó lecserélésére mindenhol. És úgy emlékszem, volt is néhány javaslatom, ami mentén el lehetne indulni. De még mindig azt írják egyesek, micsoda személy vagyok, hogy azt mondom, oldják meg ők. Úgy látszik, az Autósok szerint minden létező problémát előbb megoldottak eddig a világon, úgy, hogy előtte nem vetették fel. A kommentekből megismert fordított logikája ez az autósoknak.


És igen, tudom, hogy milyen jó dolog az autó, ismerőseim vittek el már ide-oda autóval. Tudom, hogy 10 perc alatt oda lehet érni, ahova máshogy csak fél óra alatt érnél el. Viszont nem értem, ez az időnyereség mire jó egy átlagembernek. A családra és minden másra is bőven marad idő, nem az autózás hiánya veszi el. Én azért sem akarok autót, mert nem akarom a környezetet szennyezni, nem akarom, hogy mások szívják be a benzinbűzt, és a riasztóval sem akarok másokat zavarni. És nem akarok száz kilóssá hízni, mert ha gyaloglás és biciklizés helyett mindig csak autóznék, az ide vezetne. Aki mégis ezt akarja, lelke rajta, de fogadja el a kritikát!


Úgy látszik, részletes személyiségleírás kellene ide magamról, hogy ne a személyiségemmel legyen elfoglalva mindenki, hogy szerintük milyen kibírhatatlan ember vagyok. Van önkritikám, de nyilván nem vagyok tökéletes. Azonban rendkívül türelmes és toleráns vagyok, ezt mások mondták rólam. Ha ezt nem hiszitek el, mert egyetlen dolgot fel mertem hozni indoklásokkal, arról nem én tehetek.


A környéken naponta hallok riasztót, a legtöbb messze van tőlem, tehát itt nem hallatszik hangosan. De akik a közelében vannak, azoknak hangos. Még csak nem is saját magam miatt írtam mindezt, ahogy sokak gondolják, hiszen nem mindegyik eset zavart engem, hanem másokat.


Szégyen, hogy a saját személyiségemről kell írni, mert erre terelik a szót a válaszolók! Miközben egyáltalán nem ismernek! Magát az alapproblémát kéne megérteni.

2018. szept. 1. 11:43
 33/35 anonim ***** válasza:

Még mindig ezen rugózol?

Gondolom IRL a képedbe röhögtek, és elhajtottak, amikor ezzel a hülyeséggel jöttél...

Nem tudom, te hol élsz, Budapesten el lehet lenni az autóellenességeddel, de próbálnál meg itt vidéken, sőt a keleti végeken meglenni autó nélkül (itt a tömegközlekedés kb. akkora vicc, mint a kérdésed). Itt nem arról szól az autó, hogy 10 perc, hanem hogy aznap egyáltalán eljutsz-e oda, ahová akarsz... oldalakat írhatnék az itteni tömegközlekedés "gyönyöreiről" de veled ellentétben fölöslegesen nem koptatom inkább a klaviatúrát...

2018. szept. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 A kérdező kommentje:

33. Hol vidéken? Mert ahol én vidéken lakom, itt egész könnyen el lehet jutni gyalog vagy biciklivel a városközpontba, akár busszal is, de még vonattal is, mert két vonatállomás van. Tudom, ha a buszra 10 percnél tovább kell várni, akkor az kész katasztrófa egyeseknek.

Nyilván lehetnek kritikus helyek, ahol a tömegközelkedés TÉNYLEG problémás. Említenél, kérlek, ilyen helyeket?

Megyeszékhelyeken, városokban általában aránylag jó a közlekedés. Nem azt mondom, hogy kitűnő, de elfogadható, vagyis aki akarja, el tudja fogadni. De egyébként, még egy várost végigbiciklizni sem akkora dolog. Most eltekintve attól, ha valaki valami nagy cuccot akar szállítani, azt tényleg csak autóval lehet. De én nem úgy veszem észre, hogy az ilyen speciális esetek miatt használnak az emberek tömegével autókat.


"Itt nem arról szól az autó, hogy 10 perc, hanem hogy aznap egyáltalán eljutsz-e oda, ahová akarsz"

Ez furcsa, mert ha olyan nagy hely, hogy aznap nem lehet még odaérni, kellene lennie tömegközlekedésnek is, pl. Miskolc, Debrecen. Ha nem olyan nagy hely, akkor nincs az a probléma, hogy még aznap odaérjen valaki a város egyik végéből a másikba. Szóval érdekelne, Te milyen városokra is gondoltál, amik olyan nagyok, és annyira nincs ott tömegközlekedés.

2018. szept. 1. 14:34
 35/35 A kérdező kommentje:

Ezt a kérdést nem én tettem fel kicsit régebben:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__93..


Érdekes, a kontakthibát itt nem említette senki, mert azt netalán az autósnak kellene orvosolnia. Igenis büntessék meg az autóst, ha rossz a riasztója és nem csináltatja meg, és emiatt szól rendszeresen!

Érdekes, milyen "ügyesen" kitértek a válaszolók az alól, hogy vannak esetek, amikor az autósnak a hibájából szól a riasztó.

2018. szept. 1. 18:30
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!