Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért mindig az jár rosszul...

Miért mindig az jár rosszul aki amúgy nem szokott szabálytalankodni?

Figyelt kérdés

Eléggé rutintalan sofőr vagyok, de elboldogulok.

Néha a szüleim autóját vezetem, főleg anyukámét.

Nemrég Budapesten voltam (nem szoktam ott vezetni) a Waze-t használtam, és le kellett kanyarodnom jobbra.Busz sáv volt, és a Waze azt mondta,hogy 200 X méter múlva forduljak jobbra.

Bementem a buszsávba, de túl korán, és csak a második lehetőségnél fordultam le.

Rögtön utánam jött egy rendőrautó, és hiába magyarázkodtam, 20 ezer forintra megbüntettek.

Szerintem látták,hogy tök határozatlan vagyok, mert utána visszaakartam sorolni, de összefüggő sor volt, mögöttem meg jött egy busz, a rendőr meg a sorban állva látott meg.

Szóval nem hiszem el,hogy azt gondolták,hogy feltett szándékom volt a sor előzése.


Mindenesetre most így jártam, az első tudatos (de nem szándékos) szabálysértésem volt, rögtön lefüleltek.


Viszont ez annyira igazságtalan az élettől, mert apukám rendszeresen használja a buszsávot a dugó elkerülésére, van,hogy csak előzget onnét, van hogy végigrombol nagy sebességgel.

Kétszer volt,hogy rendőrautó is látta (nemrég egy civil MYL rendszámú csoda Audi állt előtte, pár héttel korábban meg egy matricázott rendőrautó jött mögöttünk, és nem szóltak semmit)

Azt mondta,hogy az utóbbi 2-3 évben kezdte el rendszeresen használni a buszsávot, és még soha nem kapcsolták le, pedig szinte minden nap minimum előz onnét.


Csak egy Citroen C5 kombija van, úgyhogy még attól sem félhet a rendőr,hogy valami nagykutya ül az X6-ban, és azért hagyják békén.


2018. júl. 12. 09:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem figyeltél eléggé, tanulópénz.


Egyébként meg, aki szokott szabálytalankodni, az mindig figyel rá, hogy csak akkor csinálja, amikor nincs rendőr a közelben.

2018. júl. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Ez semmi. Engem megállított a rendőr egy péntek este, és azt mondta ugrattam az autótóval, levágtam a körforgalmat és még gyorsan is hajtottam, egy olyan utcánál, ahol aznap este nem is jártam. Mindez azért mert egy fekete M plakettes, karbonfóliázott lesötétített BMW-n van, 255-ös gumikkal, és azt gondolta, én voltam az akit látott, miközben én magam láttam, egy hülyegyereket aznap este csapatni egy fekete BMW-t az adott környék egyik parkolójában. Szóval most 1 évig megjelölte a kocsit a rendőrségi rendszerben, és ha ez alatt az 1 év alatt bármi hasonlót csinálok, és elkapnak, akkor lefoglalhatják és elárverezhetik, azért mert valaki más egy hasonló kocsival hülyeséget csinált.
2018. júl. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Aki rutinos és gyakran jár tilosban, az figyel, a szeme sarkából is meglátja a rendőrt, kamerát stb.


A rendőr is - a normálisabbja - nem .sztatja a rutinos sofőrt, ha az udvarias vele: "Bocsi, főnök, benéztem!"


Viszont neki is dolgoznia kell, és megbünteti a kissé "Vanek úr fejű" balekot, aki először jár Pesten.

2018. júl. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ezt tudom modani én is, kicsit peches vagy, a másik pedig, hogy én sem vagyok rá büszke, de a KRESZ-t enyhén szólva is lazán kezelem. Emiatt a szemem rá van állva a rendőrökre rendesen, ismerem, hogy milyen autókkal járnak, stb. Olyankor természetesen jobban vigyázok, ha látom, hogy van valami.
2018. júl. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mert ma már a szabályokat csak többé kevésbé lehet betartani. Régen még alig volt forgalom ott ráért az embert nézelődni a kocsiból meg lassabb tempóval is, ahogy kényelmesnek érezte.


Ritkán vezetsz, nem alakult még ki a stílusod, sajnos nekem is egyik nagy hibám hogy mindig máshoz mértem magam, 30-40+ éve vezető emberekhez, akik már szinte csak önhibájukból kerülnének balesetbe.


Nekem is volt szerencsém olyan esethez, ahol Corvette találkozó után haladt a városon végig egy 6-8 kocsiból álló konvoj, és az egyik úgy elrajtolt a pirostól hogy pörgő kerekekkel csúszott a kocsi hátulja, jó erős füst kíséretében, a városrésznél meg a rendőrök is csak nézték, hol ott miből tartott volna utánuk menni, és végig igazoltatni őket.


Itt kezdődik az igazságtalanság, amikor látszólag valaki pénzes, és azért hagyják békén mert ha kifizettetnek vele X összeget a beszélgetés befejeztével ugyanúgy vezet mint előtte. Aki meg 150e-ből él és bevarrják 30-ra az hetekig ezen fog őrlődni, jogosan.


Egyébként is az emberek egész kis hányada mer a rendőrökkel úgy beszélni mint a haverral, ettől kezdve meg azt róják fel hibának amit akarnak.

2018. júl. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!