Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha egy régi rendszámot szeretn...

Ha egy régi rendszámot szeretnék, akkor az is egyedi rendszámnak számít és azt a nagy összeget kell fizetnem érte?

Figyelt kérdés
Az autó nem tudom ki van-e vonva a forgalomból, de már bőven több mint 30 éves. Gondolom ilyenkor már OT van rajta, ha van is rajta valami.

2018. júl. 25. 17:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyedinek számit.
2018. júl. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"Gondolom ilyenkor már OT van rajta, ha van is rajta valami"

Nem törvényszerű. Az OT-rendszám csak lehetőség, muzeális minősítésű (avagy: "veteránvizsgás") járműre kérhető, ha szeretné a tulajdonos. De ha meg is van a minősítés, akkor sem kell feltétlenül felpattintani az OT-t, sokan nem is teszik meg. A muzeális minősítés pedig nem jár automatikusan 30 év után, ahhoz azért tenni is kell.

Nem tudom, mit értesz "régi rendszám" alatt. A manapság használtnál korábbi sorozatokat (két betű-négy szám, két betű-három szám) nem használhatsz közúti forgalomban, tehát itt nincs is hivatalos árszabás. Megveszed veteránbörzén vagy máshol, felcsavarozod és ki sem hajtasz vele a kertből.

Ha a mostaniak közül szerelnél fel rá valami korai kombinációt, akkor először azt kell megtudnod, egyáltalán szabad-e. Ha még nem adták ki, akkor a három betű-három számos egyedi tábla árát kell érte kifizetned.

2018. júl. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Példával illusztrálva mondjuk a CIU-899 kellene, nyilván nem ez csak most ezt írom. És ez ugye régen forgalomban volt, tehát nagy szemétség, hogy egyedinek számít azért. Azt megértem mikor a betű vagy szám növelés csökkentés kerül sokkal többe, de ezt nem. Lehetne, valami jelképesebb összege ezekhez képest. Találtam amúgy erről valamit:


[link]



Elolvastam, de nem igazán jutottam előrébb. Én is azt gondoltam amit ti, hogy sajnos ez egyedi lesz, de reménykedtem benne mégsem.


Van árkülönbség a 3 betű 3 szám illetve a 5 betű 1 szám között?

2018. júl. 25. 22:26
 4/4 anonim ***** válasza:
Van, a 3 betű-3 szám olcsóbb.
2018. júl. 26. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!