Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha adott egy ÚJ féltengely,...

Ha adott egy ÚJ féltengely, annak a két csukló "tekeredésén" kívül szabad más mozgásának lennie?

Figyelt kérdés

Értem ez alatt, hogy hosszában "nyújtható" vagy a tengelyiránnyal merőlegesen kotyoghat-e?

A jelenleginek a külső fele tengelyre merőlegesen lötyög 2-3 mm-t. 80 km/h-nál elkezd rázni a kocsi.



2018. júl. 27. 10:18
 1/5 Majatom ***** válasza:
A belsőnek kell elméletileg mozognia, a futómű fel-le mozgása miatt. A külső az fix, de típustól függően más a felfogatása, ha például felütős, vagyis egy rugós gyűrű biztosítja, akkor ott is lehet 1-2 mm löttyenés. De mivel a belső amúgy is tud mozogni, ezért szerintem az említett rázkódást nem a féltengely okozza. Nekem a gumi miatt volt hasonló. Könnyű ellenőrizni, fel kell cserélni a kerekeket , hátulról előre és fordítva, vagy egy próba erejéig feltenni a téli szettet, ha külön felnin van.
2018. júl. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezen már túl vagyok. Kerék csere megvolt. A féltengely külső része érezhetően kotyog.
2018. júl. 27. 12:04
 3/5 Majatom ***** válasza:
Akkor még azt lehet csinálni, hogy le kell húzni a gumiharangot a féltengelycsuklóról, és megnézni, hogy maga a féltengely rúd kotyog a csészében, vagy a csésze kotyog a házban. Utóbbi esetben biztos, hogy hibás az alkatrész, mert egy úgy féltengelycsuklónak olyan pászos a csésze a házban, hogy kézzel elég megmozdítani. Ha a rúd kotyog, az az az eset, amit előzőleg írtam, az is lehet gyárihiba az alkatrészben, de abban már kötözködhet az eladó, ahol vetted, hogy az normális kotyogás.
2018. júl. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2018. júl. 27. 13:13
 5/5 anonim ***** válasza:
Persze, hosszában kell hogy mozogjon, mert fel kell hogy vegye a lengőkarok mozgás közbeni hosszváltozást
2018. júl. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!