Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Feltengely csukló csere...

Feltengely csukló csere otthon? Nehéz? Mi kell hozzá?

Figyelt kérdés
Opel astra g 1.4
2018. márc. 26. 09:18
1 2
 1/15 D. Brasco ***** válasza:
17%
Ha neked ezt itt kell megkérdezni hogy mi kell hozzá inkább neki se állj!
2018. márc. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Nem ez volt a kérdés!!! Ha semmit sem próbálnék meg kicserelni, akkor soha sem tanulnám meg.. ez olyan hogy. Ne vezessen akinem tud. De hogy tanuljon meg ha nem vezet..


Valamint honnan tudom hogy pontosan milyen kell bele 19vagy20.

2018. márc. 26. 09:30
 3/15 A kérdező kommentje:
Józan paraszti ésszel kerék le, mivel féket is cserélek az is le. Aztán valahogy a gumiharang alatt kicsavarom vagy ilyesmi.... A nehézség alatt inkább a szerszámokat értem hogy kelle valami nagy különleges hozzá
2018. márc. 26. 09:32
 4/15 anonim ***** válasza:
15%

Pont ez jutott eszembe, mint amit az 1-es ír.


Férjem hobbiból szerel, Niva, Suzuki Swift/Baleno, de csak saját kocsikat.

Sosem tett még fel kérdést, hanem megcsinálta (féltengely, kuplung, váltó, lengőkar...stb. Sőt még a Niva motorját is ki és szétszedte).


Sosem kellett itt kérdeznie...


Szóval szerintem ne állj neki otthon.

2018. márc. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudod, töltsd le a szerviz kézikönyvét az autónak, ha nem, akkor vegyed meg. "service manual" vagy "workshop manual" néven szoktak futni. Abban minden le van írva lépésről lépésre.
2018. márc. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Ó istenem, csak azért mert nem akarok nekiállni és gányolni ahogy a sok otthonszerelő szokta..... Megkímélném magam legalább fél ora baszakodástól ha tudom a módszerét. Dehogy lehet itt ilyet ó istenem dehogy.


Cseréltem vezérlést is. Nem tartott sokból, alaposan utánajárva hiba nélkül,


Ne haragudjatok, nem értem ezt a logikát.

A férjed is biztos utána nézett... Szerintem nincs az a hülye aki ne tenné


Ha nem tudom hogy kell a kisbabaval bánni ne legyen gyerekem?

2018. márc. 26. 09:49
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm 5# válaszoló!
2018. márc. 26. 09:49
 8/15 Beviz Elek ***** válasza:

Ahogy az 5-ös írta, a workshop manual segít, ha úgy nem találod meg akkor haynes néven keresd.

A csere nem nagy munka, de lépésről lépésre nem tudom leírni mert sosem volt opelom.

Nekem a japón:

Amíg a kerék fent van (vagy csavarokat visszarakod és valaki tapossa a féket), lazítsd meg a féltengely külső felén lévő nagy anyát. KB 32-34-es lehet. Utána a kerékcsonkot kell lekötni hogy kijjebb tudjad húzni és a féltengelyt kiszabadítsd a keréktől. Hogy az alsó lengőkartól oldod vagy fent, azt már kitalálod hogy honnan egyszerűbb.

Ebben az esetben óvatosan bánj a váltó oldallal mert ha kihúzod a belső felét akkor elfolyik a váltóolajad. Persze azért ez nem szokott magától kicsúszni, rángatni kell hozzá.


Ha olyan mint a seaton (és gondolom sok vagon), akkor a belső fele csavarozva van, lekapod azt a kB 6-8 csavart és veszed is ki a féltengelyt, a tengelycsonkot nem kell kioldani.


A legegyszerűbb ha aknán alámászol és megnézegeted hogy milyen lehetőségeid vannak. Fontos hogy legózd ki, ki-mivel-merre kapcsolódik és pikk-pakk összeáll egy ötlet. Ha úgy nem jön össze, akkor fejvakarás közben rágyújtasz és jön a kövi ötlet.

2018. márc. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Opel sose kopel. :)

Nekem eddig kb a 8. opel van. :)

Ja, egyszer el kell kezdeni.

Ha kell valami, írj privátot.


Féltengely anya leteker, trapéz gömbfej anya leteker, trapéz gömbfej kúpot kiüt(oldalról hatalmasat ráb..szol a csonkállványra, amiben a gömbfej csapja van) és már ki tudod forgatni a féltengelyt a kerékagyból.

Gondolom porvédőt akarsz cserélni, ugyanaz, mint csuklót cserélni.

Porvédő bilincseket levágod, csuklót kifordítod, és a nagy dzsuvában lesz egy kis zárógyűrű, amit vagy szét, vagy összehúzol(most hirtelen nem ugrik be, pedig tavaly cseréltem én is...) és lehúzható a csukló a féltengelyről.

A féltengelyt ne húzd ki a váltóból(nem is tudod, csak kiütni) mert kifolyik az olaj a földre. Vagy tegyél alá bödönt előtte.

2018. márc. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Szia! Lehet hogy van több fajta is, én, amatőrként két félét ismerek. Az egyik fajta zéger(fonetikusan) gyűrűvel van rögzítve. Ha szerencséd van, akkor a tiéd ilyen. Ezt csak kiszeded a fogóval és már le is jön a csukló. Persze ez a gumiharang levétele után látható. A másik a leütős. Na nekem pont ilyen vokt a suzukimon és most a Roveren is. Ez pedig egy fém biztosító gyűrű. Itt is gumiharanag le, és a csukló belsejét kell ütnöd, ugyanis az és a féltengely között van a gyűrű. Ne kíméld, hiszen ugyis cseréled. Ha szerencséd van, könnyen lejön. Suzukiban én visszaraktam, Roverbe viszont nem, mivel sajnos elég nagy a forduló köre az autónak, szóval ugy iteltem meg, hogy kicsi az esélye hogy leforduljon a csukló a tengelyről. Igy legközelebb nem kell vele szenvednem. Ezt persze legkevésbé sem ajánlom senkinek. Nem viccből van biztosítva!!!Csak mellékesen írtam le.

Mikor a feltengelyt veszed ki, vigyázz hogy a valtóból ne rántsd ki. Ha zégeres, akkor talán ki sem kell szedned a féltengelyt. Összerakásnál jól tömd bele a grafitos zsírt, alaposan tekergesd meg, utána ráhúzhatod a gumiharangot és a maradék zsírt nyomd bele a harangba. Ahova a harang két végét rögzíted majd a gyűrűkkel, azt tisztítsd le, nehogy a harang később lecsússzon a zsír miatt!

Mielőtt felrakod a csuklót, alaposan tisztítsd meg a féltengelyt, ne kerüljön később onnan semmi a csuklóba. És mielőtt felrakod a csuklót, húzd fel a gumiharangot a tengelyre, ne utána derüljön ki, hogy újra le kell venned a csuklót!!!! Mindeközben ügyelj arra hogy tenyleg semmi kosz ne kerüljön a csuklóba. Tiszta kéz, tiszta kesztyű. Nem utolsó sorban pedig, ne spórolj a gumiharangon. Egy normalis kb 3500 Ft/db. Hidd el, jobb mint hogy fél év múlva újra kezd az egészet, mert a 800 Ft-os szétszakadt. Meg tudod csinálni, csak figyelj oda. A féltengely kiszabadítását már fentebb leírták. Vigyázz hogy semmit ne állíts el. Pl gömbcsuklókat. Ahogy kijön, pontosan ugyan úgy menjen vissza. Előfordulhat hogy két emberes művelet is lesz, úgy készülj. És nem árt befújkálni mindent amit oldani akarsz, csavarlazitoval jó előre. Sok szerencsét! :)

2018. márc. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!