Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért vannak olyan vizsgabizto...

Miért vannak olyan vizsgabiztosok akik azt is megbuktatják aki jól vezet? Ennek örülnek vagy túl sok a sikeres vizsgázó és gyanús a tökéletes statisztika?

Figyelt kérdés
Azt mondta az oktatóm a vizsga előtt egy héttel (B kat) hogy tudja melyik vizsgabiztost fogom kapni és szinte biztosan megbukok majd nála, hiába vezetek jól. Így is lett sajnos. :( Igyekeztem óvatosan kikerülni egy autót de az oktató befékezett mert majdnem nekimentem volna szerinte. Ez azért volt mert teljesen magam alatt voltam hogy a vizsgabiztos miatt nem fog sikerülni a vizsgám. Az oktató szerint ha mindent jól csinálok, akkor beírt volna annyi hibavonalat a vizsgabiztos, hogy bukást érjen. Mivel sokat kell várni a pótvizsgára, felajánlotta az oktató, hogy vehetek tőle pótórákat, nehogy elveszítsem a rutinomat addig. Azt mondta akkor se keseredjek el, ha ugyanezt a vizsgabiztost kapnám, másodszor nem buktat.
2018. júl. 31. 12:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az oktatód jövőbe látó képességekkel rendelkezik.

A vizsgabiztosokat a vizsga napjának reggelén számítógéppel sorsolják a vizsgázókhoz, egy héttel előtte még a vizsgabiztos sem tudja kiket fog vizsgáztatni.

Az meg egyértelmű bukás, ha az oktatónak be kell avatkozni, márpedig, ha "majdnem neki mentem" történt, a beavatkozás jogossága sem kérdéses.

2018. júl. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Az nem a vizsgabiztos hibája, hogy te majdnem nekimentél egy másik autónak. Ahogy már írták, nem tudhatta, hogy ki lesz a biztos. A jó oktatóknál hosszú várakozási lista van, nem az az érdekük, hogy az sikertelenül vizsgázók pótórákat vegyenek.
2018. júl. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
22%

Ha minden 2. ember 30-35 óra után már vizsgára elegendő teljesítménnyel rendelkezik ahhoz senkinek semmi köze nem kellene hogy legyen. Itt nincs is másról szó, mint az első benyomás, ha nem kapott a feleségétől semmit előző este, azt is a vizsgázón veri le, ha egy mocsok szemét a jelleme akkor meg azért fog brahiból meghúzni, nehogy sikerélménye legyen egy 18-19 éves kölyöknek....


Én is nagyon tartok ettől, az oktató eltölt velem 30 órát azalatt valamelyest megismeri a képességeimet és aszerint megyünk vizsgára, míg a vizsgabiztos 50 percet, így mit vár az ember?


Az elmúlt 1 évben két családtagom is vizsgázott, egyikőjüknek nem volt javasolt a pótóra mert ment neki 30 óra után, a kisebbik lány külön kért 4 órát, mégis mindkettejük bukott az első alkalommal, direkt olyan ürüggyel amibe egy totál kezdő nulla rutinnal úgy sem fog tudni belekötni, mert nem átlátható még sok helyzet, ergo nincs tapasztalat sem.


A másik, az én oktatóm közel minden döntést rám bíz, egyszer volt olyan hogy Ő is rálépett a fékre mert rögtön el akartam volna indulni a másik autós mögött a stop tábla után, ez van :D

2018. júl. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
50%

Jól van, nem kell a duma.

Létezik a jelenség, hogy buktatnak, ha kell, ha nem.

Ebbe a műsorban szerintem benne volt az oktató is, szándékosan stresszelt.

2018. júl. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
32%
"felajánlotta hogy vehetek tőle pótórákat", miután előre megmondta hogy nem mész majd át, de azért menj el vizsgázni egy halom pénzért és tett is érte hogy megbukj, mivel ha bele nyúl bármilyen indokkal az bukás. Amúgy nem egy szent az oktatód, nem kell neki mindent elhinni hogy úgyis megbuktál volna más indokkal meg mittomén. A leírtak alapján a pénzedre hajt, hogy nagy kegyesen felajánlhassa hogy vehetsz nála pótórákat.
2018. júl. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%

"A vizsgabiztosokat a vizsga napjának reggelén számítógéppel sorsolják a vizsgázókhoz"


Kivéve pl. vidéken, ahol a nyugdíjas biztosokat hívják vissza 1-1 napra, hogy legyen, aki vizsgáztassa a tanulókat.


Amúgy kérdező, a te esetedben az oktató buktatott meg, vagyis illetve te saját magadat. Ha az oktatód azt mondta, hogy majdnem nekimentél a kocsinak, akkor az úgy is volt.

Ettől függetlenül igen, természetesen szoktak szándékosan buktatni, mert az plusz pénz az iskolának és a biztosoknak is. Ez nyílt titok. De nem szórakoznak azzal, hogy a hibavonalakat húzkodják. Ha meg akar buktatni, akkor beleköt az első hibába és csá.

2018. júl. 31. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
57%

"felajánlotta az oktató, hogy vehetek tőle pótórákat"


Na itt van a kutya elásva. Milyen érdekes, hogy tesz az oktatód egy ilyen gáláns ajánlatot, nemde?!


Jól beijeszt, hogy nagyobb valószínűséggel hibázz. Ha nem hibázol nem buktatnak meg. Oké, tudom, be tudnak húzni a csőbe.. De akkor legalább tudod, hogy nem rajtad múlt. Azért ez nem mindegy, mert ha bízol magadban akkor nem veszel pótórát.


"akkor se keseredjek el, ha ugyanezt a vizsgabiztost kapnám, másodszor nem buktat"


De, buktat. Ha hibázol.


Szóval duma az egész. De nem értem hogy miért kell ezt csinálnia az oktatónak mikor egyébként is oktatóhiány van. Miért kell jól megkopasztani a tanulókat, mikor azok többen vannak mint az oktatói kapacitás? Ezt valaki elmagyarázhatná!

2018. júl. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Elárulom, hogy at oktatód egy igazi büdös görény.


Először is mi értelme volt annak, hogy előre bevetítette neked, hogy úgyis megbuksz - mindezt vélhetően úgy, hogy nem is tudhatta ki lesz a VB? Elárulom, semmi, azon kívül, hogy jól beparáztasson és biztosan hibázz. Tette mindezt azért, hogy vegyél még tőle órákat.

Az meg, hogy belenyúlt... Ki tudja, lehetett indokolt, lehetett indokolatlan, ha rosszindulatú lennék azt mondanám, hogy szándékos. De ami biztos, hogy mivel xarrá paráztatott várható volt.


Az ilyen szemétládát azonnal hagynám ott, mert szinte biztos, hogy ez direkt volt. De ha nem akkor meg teljesen alkalmatlan.

2018. júl. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!