Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rendőrségi büntetés postai...

Rendőrségi büntetés postai kiküldési határideje?

Figyelt kérdés

8 héttel ezelőtt megbüntetett a rendőr, arra hivatkozva, hogy nem engedtem el a gyalogost a zebrán. Ezzel nem lenne semmi gond ha így történt volna. A zebra 15m hosszú 4 sávos úton megy keresztül. A külső sávban haladtam motorral, 5 méterre a zebrától jártam amikor a gyalogos letette a zebrára a lábát, és mire a zebrához értem pont lépett 1 et. Ismétlem a zebra túloldalán tőlem 15 méterre ami akkor már 2 vel kevesebb. Észre se vettem, hogy ott lelépett. Ezt videón mutatta meg a rendőr kikockázva a felvételt. Azt mondta a helyszínen nem büntet meg csak postai úton fogják küldeni, 6 pont és 30.000 forint lesz a büntetés. Soha nem volt előtte semmilyen büntetésem, soha nem megyek gyorsan, a gyalogost is mindig elengedem. 8 héttel később még mindig nem érkezett határozat a történtekről, és a helyszínen a kitöltött papírt nem tudtam elolvasni mert csúnyán volt írva, aláírtam, de mind a két példányt eltette magának a biztos úr. Semmi problémám nincs azzal ha jogosan megbüntet, de ez túlzás, és a helyszínit fel se ajánlotta. Aki erre azt mondaná, hogy ő megállt volna az hazudik. 2 mp- alatt nem lehet 50 ről vészfékezni, és 5m alatt megállni, csak azért hogy 15m re a túl oldalt elengedjem a gyalogost aki odaérne 10 mp múlva.

Mennyi idő van kiküldeni a csekket, van-e erre valami jogszabály, illetve mennyire jogos a büntetés. Ha egyszer tényleg kiküldik, fellebbezni fogok.



2018. júl. 31. 15:34
 1/2 anonim ***** válasza:

ha így történt, akkor ne fizess, óvd meg a büntetést. amúgy nem kell a macskakaparást aláírni, jelentsen fel. ha megfenyeget, hogy bevisz, akkor vigyen. egy darabig szopatnak, aztán egy olvasható valamit aláiratnak, és mehetsz.


itt az Eleven center előtt ez percenként ismétLődik, lehetetlen ezt a baromságot betartani. Középen nem véletlenül van egy járdasziget.


nem küldenek csekket, mert a főnöke felülbírálta.

2018. júl. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A legszomorúbb az egészben hogy a sisakomon a kamera út közben lemerült. Azt nem tudom még, hogy a büntetőpontokat csak postai úton lehet lekérdezni?
2018. aug. 1. 09:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!