Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen érzés lehet egy 1000ccm...

Milyen érzés lehet egy 1000ccm/200Le-s motort vezetni, vagy utasként megtapasztalni?

Figyelt kérdés

Nagyon komoly erők hatnak ilyenkor az emberre, vagy az elektronikáknak köszönhetően, van is idő felfogni hogy épp mi történik?

Egy 0km-es Dacia Duster áráért jutnék hozzá, egy 3 éves modellhez, nem tartom soknak, ezért érdekel a dolog, sosem ültem ilyen erős motoron, lehet először valakivel beszélnem kéne hogy némi összegért cserébe vigyen el egy hosszabb körre, városból kifelé, ahol nagyobb tempóval érezhető lenne hogy mit is tud egy ilyen szörny.


2018. aug. 9. 17:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Remélem nem első motor lesz. Ha igen, akkor vigyél váltás nadrágot.
2018. aug. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Egy 125-ös robogó után, mondhatjuk úgy is hogy első lenne.
2018. aug. 9. 17:20
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy halálos élmény lenne számodra.

De lehet más számára is.

2018. aug. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%
Felejtsd el azonnal hogy te azzal mész. Főleg egy robogó után. Ha nem egy gyorsítástól esel el akkor egy fékezéstől majd... Ez egy halálos terv... Véletlen se.
2018. aug. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy 600-as sporttúra motorom van, 78 lóerős, nem viszi le a fejedet, de azért tud menni. 6 éve motorozom vele, 70.000 km-t mentem, és nem vagyok béna, de egy ezres sportmotornak még én is finoman húznám... Fogalmad sincs róla, milyenek. Az a 200 lóerő baromira nem olyan, mint egy 200 lovas autó.
2018. aug. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
85%
Totál más mint amivel eddig mentél és a tapasztalatlanság + gáz kombó (itt nem kell erőlködni azért,hogy durván menjen) szokott nem jól végződni. Gondold jól meg,de ha ez a vágyad akkor hajrá... de egy ilyen előtt nem árt,ha nem egy robogóról pattansz át.
2018. aug. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 dirtboy ***** válasza:

nagy valószínűséggel csattanás lesz a vége,vagy eldőlsz,kicsúszol.


nekem még 2008-11 közt volt egy 200-as dirtbike-om.

inkább nyomtékos volt mint lóerőben sok mert csak 15lóerő volt,áttétel végett 110-et ment,82kg volt a súlya.

pár hónapja van tervben hogy jövőre veszek egy kawasaki z1000-ret.

2008-09-es évjáratot.

953ccm,125lóerő,99,8Nm forgató nyomaték.

221kg súly.

most rakom le az A jogsit de kezdek tartani a motortól.


egy suzuki gsf600s bandittal motorozok és teljesen más mint amire számítottam.

77 lóerő,57Nm forgató nyomaték,204kg

rutinpályához a városon át én vittem a motort de kanyarokban még alig merem megdönteni.

ezeknek a nagymotoroknak a az első fék is olyan hogy két újjal kell fékezni,rá markolsz behúzod ha nincs ABS fejre is állsz.


szóval a kis 200-as 82kilós motoron nagy jampi voltam 8éve,tényleg elég profin toltam terepen,hóban minden körülményben de ezek a 200kg körüli motorok meg az ilyen teljesítményű fékek és motorok totál más.

mindent előröl kell kezdeni.

a gyorsasági meg a kb 200kilós megtankolt súlyával 200pacival kezdőként,hát.

esetleg akkor ha kb úgy mész vele mint egy 125 motorral,de ha meg akarod tapasztalni mit tud a 200ló szerintem bukás lesz belőle.

2018. aug. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon régen motorozok, a szamárlétrát is megmásztam szép fokozatosan, így van most egy GSX-R 1000-res motorom. Nem is a legújabb, hanem 2005-ös. Azthiszem elég, ha annyit mondok, hogy 1esben ha meghúzom neki, akkor még mindig érzem azt a gyomorforgató érzést, és szinte remegek, olyan erős. Ja és közben nagyon kell kapaszkodni és koncentrálni, mert másképp lerepülsz.

Ajánlok átmenetnek egy 500 ccm körüli motort (nem feltétlenül sportgépet), muszáj tanulnod még egy ilyennel is.

2018. aug. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Gyors.
2022. jún. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!