Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagy ugrás 50-esről 250-es...

Nagy ugrás 50-esről 250-es motorra ülni? Tapasztalt motorosok véleménye érdekelne.

Figyelt kérdés

12 éve motorozom. Az elején Simsonnal kezdtem, de pár éve Robogóval közlekedem a városban. A Simsonba és a robogóba is beletettem 15-15 ezer km-ert.


Elkezdtem gondolkodni egy 250-es motoron. A motorsok átfogó véleményére vagyok kíváncsi, hogy ki mit gondol erről. Jó ötlet-e vagy sem? Nehéz-e megzabolázni egy ilyen motort?


Nem akarok én 300 al menni, teljesen tökéletesnek tartom túrázásra, egyik városból a másikba menetelre egy 300 as motor.


2018. aug. 12. 11:05
 1/6 anonim ***** válasza:

300-zal nem is fogsz menni, talán kétszázzal sem nagyon.

Sokkal nagyobb a teljesítménye, de még élhető.

Ahogy a mondás tartja : Az ismeretlent csak lépésről lépésre.

Tehát mondjuk egy vizes kanyarban nem egyből tőgáz, hanem ésszel ismerkedni.

2018. aug. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nyugodtan átülhetsz 250-esre, nem lesz nehéz megszokni. Egyébként fejben dől el minden. Bármilyeb motorral összetörheted magad, ha nem vagy észnél. Persze erősebb motor könnyebben elveszi az ember eszét, de azért nem vagy már te rutintalan 12 év motorozással a hátad mögött. Ha szem előtt tartod a saját határaidat akkor kicsi az esély rá hogy bármi baj legyen.
2018. aug. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Iróniának szántam a 300-al menést. Nem akarok 1000-res motorra ülni, mert elég nehéz kihasználni és ahhoz már kell sok év tapasztalat nagyobb kategóriából, ami itt nincs meg.
2018. aug. 12. 11:39
 4/6 anonim ***** válasza:
Én kapásból 250-essel kezdtem. Még élek. :)
2018. aug. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én 250-es ETZ-ről ültem át 750-es Kawasakira. Ha észnél marad az ember, akkor semmi baj nem lesz. Én tudtam vele 60-al is menni. Igaz elég volt a 2. fokozat is.:) A sukár gyerekek Simsonnal is össze tudják törni magukat a falusi presszó előtt menőzve.
2018. aug. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Évekig jártam 125-ös robogóval melóba, meg szinte mindenfelé amikor az idő engedte, váltani akartam addig míg viszonylag fiatal vagyok, így vettem egy 600as suzukit, nagy hülyeséget sose csináltam robogóval se, ezzel meg túl nagy a kockázat.


Hozzátenném hogy nekem nem volt pénzem pár évente cserélgetni egyről nagyobbra, így más lehetőségem nem volt, magamtól jöttem rá a dolgokra.

Ha neked belefér a keretbe akkor lépkedj felfelé lassan, de szerintem nem lenne gondod.

2018. aug. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!