Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mire figyeljek, ha éjjel...

Mire figyeljek, ha éjjel fogok vezetni?

Figyelt kérdés
Éjjel kell hazajönnöm egyedül autóval és még csak 3 hónapja van jogsim. Mire figyeljek,hogy ne menjek neki egy őznek vagy ilyesmi?
2018. aug. 15. 13:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Őzekkel kapcsolatban arra, hogy ahol 1 őz van, ott lehet több is van, magyarul ha messze tőled látsz egyet átrohanni az úton, akkor is lassíts ha nem ütnéd el, mert utána közvetlen még jöhet másik is. De ez nappal is így van mondjuk. Amúgy ugyan azokra kell figyelni éjjel is, meg ha távolsági fényszórót használsz akkor amint látod más autósnak a lámpafényét kapcsolj vissza sima tompítottra.
2018. aug. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen azt tudom, csak nem akarom összetörni az autót.
2018. aug. 15. 13:50
 3/10 Majatom ***** válasza:
Ha hosszú távot kell levezetned éjjel egyedül, akkor a legjobban arra figyelj, hogy ne aludj el. És ezt valóban komolyan kell venni. Ha kicsit is érzed, hogy álmosodsz, két lehetséges megoldás van, egyek, hogy félreállsz, kiszállsz, és mozogsz egy kicsit, a másik, hogy félreállsz, bezárod az autót, állítasz a telefonon egy fél órás ébresztőt, és alszol egyet. Kinek-kinek melyik jön be.
2018. aug. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én is a gyakori (óránkénti) pihenőt javaslom, akár elég egy-két percre kiszállni a kocsiból és tornázni egyet. 12-14 órás, éjszakán átívelő úton nekem nagyon bevált, Coca Cola mellett simán "éber" maradtam.
2018. aug. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha szembe jönnek (lámpával) akkor nézz az út jobb szélé felé, akkor kevésbé vakít, jobban látod mi van előtted az úton.
2018. aug. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Őzek ellen nincs tuti módszer, azt leszámítva hogy nagyon figyelsz és olyan szakaszon ahol várható a felbukkanásuk csökkeneted a sebességet. De ez sem 100%-os védelem, csak a teljes körű Casco.

Ezen kívül azok a dolgok, amiket a többiek is írtak. A látási viszonyokat leszámítva azért ennyira nem más sötétben vezetni, mint nappal.

2018. aug. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem kell igazából figyelni semmire sem jobban, inkább megszokást igényel. A helyzet, hogy éjjel gyakorlatilag vakon megyünk, mert az a 20 méteres fénycsóva nem sokat ér. Emiatt bármikor feltűnhet az utolsó pillanatban egy állat az út közepén, neadjisten egy biciklis, vagy egy sétáló ember. Szóval figyelni kell. Ha bátrabb vagy, a kis forgalom miatt úgy érezheted, hogy kitaposhatod az autó szemé, de ne csináld ezt, a sebességet csökkentsd nappalhoz képest, mert bármi feltűnhet az úton. Meg az sem mindegy, hogy másod-harmadrendű úton mész, vagy valami jól táblázott és felfestett főúton.
2018. aug. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Nem kell igazából figyelni semmire sem jobban... ...Szóval figyelni kell."


Aha, értem. :D

2018. aug. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ezt tényleg jól megmondtam :)) Na de a lényeg remélem érthető volt. Úgy összességében mindenre jobban kell figyelni, nem csak egy adott dologra.
2018. aug. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Majatom ***** válasza:
Még az jutott eszembe, hogy valaki írta, hogy ha szembe jönnek, akkor nézd az út jobb oldalát. Ez nagyon jó tanács, nem csak azért, hogy ne vakítson el a lámpája, hanem azért is, mert ha mondjuk van elől valami, vagy valaki az út jobb oldalán, de a te lámpád még nem világít el addig, akkor azt úgy is észreveheted, hogy a szembejövő lámpája egy pillanatra megvilágítja, mikor elhalad mellette.
2018. aug. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!