Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó elektronika "hiba",...

Autó elektronika "hiba", ilyenkor ki a hibás?

Figyelt kérdés
Egyik kollégám mesélte hogy a nővére nemrég egy kisebb balesetet szenvedett el a pár héttel azelőtt vásárolt Honda Civic autójával. Egy pár éves modell ha jól tudom, és tele van mindenféle segítő elektronikával. Városon belül haladt normális sebességgel majd egy balos kanyar kezdeténél egy gyalogos ki lépett az autó elé, valamilyen vészfék rendszer bekapcsolt benne, ő meg már hiába tekerte el a kormányt szépen orral belecsúszott egyenesen az út melletti viszonylag mély árokba. A gyalogos megúszta, még időben visszaugrott az útról. Az autó majdnem totálkár, úgy kellet kiemelni valamilyen darus autóval onnan. Utána a sofőr azt mondta hogy látta hogy le akar lépni a gyalogos, de ő nem fékezett volna ekkorát mert ha le is lép még simán ki tudta volna kerülni mert szemből nem jöttek és át tudott volna menni a másik sávba. Van fedélzeti kamerás felvétel is, aki azt megnézte ő is azt mondta hogy egy átlagos sofőr is meg tudta volna előzni a balesetet. Akkor itt most ki a hibás? A gyalogos mert úgy lépett az úttestre hogy nem nézett körül? Vagy az autógyártó? Vagy a sofőr mert nem kapcsolta ki ezt a funkciót (már ha ki lehet...) az autóban?

2018. aug. 15. 16:38
1 2
 11/13 Beviz Elek ***** válasza:

Nem igazán hihető hogy 0km-es autót kopott valami névtelen gumikkal árulnak. Esetleg egy leharcolt tesztautónál értem a kopottságot, de arra sem Nankangot meg Salont tesznek.

Ettől függetlenül nem postán rendelte, átvételnél is rajta voltak a gumik (gondolom) és megfelelt neki. 1 hónapot járt vele, volt ideje észrevenni hogy nem jók.

2018. aug. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

"autón: a leggagyibb, legnonameebb gumik voltak rajta, kb. 3 mm-es futófelülettel" + "Azt lehet nem mondtam, de egy zsír új, null kilométeres autóról van szó."

WHAT?

Azért 3mm-re legyalulni egy kereket az legalább 30e km. Főleg úgy hogy ez már valószínű a 2. garnitúra gumi, mert gyárilag a honda asszem hankook gumival jön ki.

2018. aug. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Igen, épp ezért is lett bevonva a kereskedés is, hogy akkor mondjanak már róla valamit.

A legtöbb sofőr meg meg sem próbálja közelíteni az autó határait, így el tudom képzelni hogy nem vette észre hogy egy rossz gumi van alatta. Eddig összesen kicsit több mint 600 kilométer van az autóban, kilométeróra szerint.

2018. aug. 18. 16:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!