Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek régebbi autókat,...

Szerintetek régebbi autókat, hogy lehetne kipróbálni, hogy milyen őket vezetni?

Figyelt kérdés

Az újabbakat ki tudom bérelni 1-1 napokra ugye mert tele vannak velük a kölcsönzők. Pl sixt és társai.

Viszont a 10-15 éves autókat már max a használtautókereskedésekben lehet elvinni 1-1 kisebb próbakörre és sokszor sajnos olyan állapotúak , hogy nem adja vissza az igazi vezetési élményét az adott autó.


Amire én gondoltam, hogy akár a tulajdonossal (eladóval) is de 1-1 órás kört szeretnék menni az adott autóval.

Természetesen fizetném az üzemanyagot és ezen felül mondjuk adnék 5-10e ft-ot az 1 órás körért cserébe.


2018. aug. 16. 00:04
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Amilyen típusokra gondolok:


- Audi A4 2002-es 1.9tdi 130le

- VW golf 5 1.9pdtdi 105le 2005-2009

- VW sharan/ford galaxy/seat alhambra 1.9tdi 116le v 131 le

- VW touran 1.9pdtdi 105le 2008-2010 (ráncfelvarrott)

- Ford focus 1.6 tdci 116 le 2011


Hirtelen ennyi jut eszembe.

2018. aug. 16. 00:08
 2/13 anonim ***** válasza:
33%

Pfff ezek neked régebbi autók? :)


Ezekből még igen csak sok rohangál az utakon....

tök egyszerű, meglátsz egyet a tesco vagy lidl parkolójában és odamész/megvárod a tulajhoz/tulajt és megmondod neki, hogy szeretnéd kipróbálni az autót, fizetsz is érte.


Persze azt felejtsd el, hogy egyedül mész majd az autóval mert a tulaj tuti ott lesz melletted.... és az 1 óra is inkább 30 perc de már az is valami :)


Ha szimpatikus vagy és az illető is ráér akkor akár bele is megy a dologba...


Nekem sokkal öregebb mercim van, ma állt be a parkolóba mellém egy csávó egy "tuningolt" Opellal, hogy cseréljünk kocsit mert ki akarja próbálni az enyém.

(bár szerintem elnézte mert azt hitte E-s merci (benzines, miközben D vagyis dízel merci))

De a lényeg.... gondolhatod, hogy oda adtam-e neki :D


Szóval ha normális vagy és tudsz értelmesen kommunikálni akkor nyugodtan menj oda és kérdezd meg.

Ha hozzám jönne ilyen illető akkor szívesen oda adnám az öreg vasat neki egy 30 percre de persze csak ha ott ülök én is mellette...


Eddig ilyen még nem volt nekem csak

"mennyi idős?"

"nem eladó?"

"be lehet ülni?"


de ha egy normális szimpatikus ember jönne oda akkor simán belemennék pár ezer forintért :)

2018. aug. 16. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%
Mielőtt megnyitottam a kérdést, azt vártam hogy ilyen oldtimer max youngtimer sportautók, szupersportok vagy túra coupék lesznek a kérdésben. Ezek még aránylag fiatal(abb) autók, amik nem mellesleg unalmas tömegcikkek. Mit akarsz ezeken kipróbálni? Még ha a jó kis 4.2 V8 S4-es Audiról vagy GTi esetleg R32 Golfról lenne szó a kérdésben oké. De ezek a kommersz dízelek mindenek csak nem élményautók.
2018. aug. 16. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%
+ annyit még hozzá tennék, hogy sajnos ezek még abban a korban sincsenek, mint pl az előző válaszadó öreg Mercije, hogy egy ritkább, szebb állapotú kuriózumnak számítson. A4-ből meg Golfból rengeteg jó állapotú van az utakon. Bár szerintem ezek sose lesznek olyan kuriózumok mint pl egy 1980 előtti szép állapotú (esetleg restaurált) kis lámpás 1-es Golf, még ha nem is GTI :)
2018. aug. 16. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Én is úgy gondoltam ,hogy bent ülne a tulaj, bár németeknél használtkereskedésben simán odadják úgy tesztkörre az autót , hogy a kereskedő el se jön, csak mondja h kb 1 óra múlva érjünk vissza az autóval :D


De mivel normális tempóban vezetném, nem a gyorsulása érdekel és nem is a végsebessége így nem lenne rosszul ha bent ülne se.


Érdekelnek egyébként a régebbi oldtimerek és a nagyon erős autók is, de azokat szintén ki tudtam próbálni hivatalos kölcsönzőkből is.

2018. aug. 16. 10:39
 6/13 anonim ***** válasza:
86%
#2 nagy lófszt engedném bárkinek is hogy beüljön, még ha fizet se
2018. aug. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Tudnék még a listához bővíteni:


Kia Ceed 1.6crdi 2008 (első széria)

Opel Vectra B 2.0tdi és 1.7tdi

Kis Polski

Régi kocka v kereklámpás lada.


Újabbak közül amik a teljesítményük miatt nem szerepelnek a kölcsönzők kínálatában:


Ford Focus/Mondeo Ecoboost 1.5, 1.6, 2.0 turbo

Golf/Passat GTE

Prius plug in hybrid

2018. aug. 17. 08:05
 8/13 anonim ***** válasza:
48%

Egy 10-15 éves autó nem sokban különbözik a maiaktól. Kb H Astra, Focus II, Golf V és hasonló autókról beszélünk. Ezekhez képest egy hasonló kategóriás 2018-as autó sem űrhajó. Szóval nem tudom milyen élményre gondolsz...

Azt hittem valami veterán autókra gondoltál az 50-60-70-es évekből. Mert azok tényleg eléggé mások.

2018. aug. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ma láttam M5 autópályán egy Yugo Koral 45-öt, na az kinézett vagy 100 évesnek :D


Tisza rozsda volt, füstölt mint a vadbarom, bal hátsó kereke úgy állt mint ami éppen ki akar törni a helyéről....

na ők szerintem tuti szívesen oda adták volna az autót.


Baleset miatt éppen brutál nagy dugó volt, csak kétszer adta meg magát araszolgatás közben a Yugo :)


(Egyébként ritka nagy balfékek mennek az M5-ösön, kamionstop van, sehol egy kamion erre 2 magyar autós megakasztotta egymást, az egyik kirepült a vadrácson át az erdőbe a másik meg a szalagkorláton törte magát ripityára.... gondolom PIT manővert csinált rajta)

2018. aug. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Beviz Elek ***** válasza:
Még simán lehet ilyen autókat bérelni és meg is oldódott a probléma
2018. nov. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!