Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Új autót vásároltam amire van...

Új autót vásároltam amire van 5 év garancia de szeretnék ültető rugót szereltetni bele, lehetséges vagy akkor a garancia elveszik az autóra?

Figyelt kérdés
Vogtland rugó lenne amit a hivatalos magyar forgalmazótól vásárolnék. Magyar TÜV engedélyel számlával. Ha ezt esetleg maga az eladó szereli be amiről számla is van akkor is elveszik a garancia az autóra. Vagy szereltessem be a márka kereskedés szervízébe. Hallottam már hogy így is lehet de szeritnem ott nem szerelnék be.

2018. aug. 20. 19:29
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
rakd bele mindenképp, remélem egy Dacia vagy egy Lada az autó
2018. aug. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 D. Brasco ***** válasza:
Kell egy szamla a beszerelesrol egy hivatalos auto szerelő műhelyből...tehat az nem opcio higy géza a falu szelén alá dobja osztjóvanazúgy!Az ha van elvileg nem kellene baj legyen a garanciaval de inkabb kerdezd meg a helyet ahonnan vetted az autot
2018. aug. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Elveszik a garancia.

Ha nem a hivatalos szervizben szerelteted be, elvész, ott viszont nem szerelik be.

2018. aug. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Bukod a garanciát.
2018. aug. 21. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Így van ahogy a többiek írják, a garanciát bukod. Viszont szerintem csak a futómű, illetve az olyan elemek vonatkozásában, amiknek a későbbi meghibásodása összefüggésben állhat a gányolással. Tehát mondjuk ha elromlik a központi zár távirányítója, szerintem arra hivatkozva nem tagadhatják meg a garanciális javítást, hogy taknyolt a futómű. Ellenben egy búgó kerékcsapágy vagy egy szivárgó lengéscsillapító esetében már simán.

Én egyébként mindenképp lebeszélnélek erről, hidd el az autógyárban mérnökök hada tervez meg egy futóművet, nem hiszem hogy te vagy én, vagy Józsi bácsi a sarki szervizből okosabb lenne náluk. Még ki sem hoztad szegény autót a szalonból, de már nem jo ahogy van? Akkor minek vetted meg? Egyébként meg, bár nem tudom minek, de ha mindenáron sportfutómű kell, általában lehet kérni opcióként minden márkánál. Add le úgy a gyártásmegrendelést, a gyár eleve úgy építi meg a kocsit, és nincs gond a garanciával.

2018. aug. 21. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Az első kommentelőnek írnám hogy az autó egy Renault Megane GrandCoupe. Intens felszereltséggel.


/Tudom Francia autó de nem rosszabb mint egy Német ,Japán vagy bármilyen nemzetiségű autó. Volt már Seat, Mazda, Renault, Fiat, Kia, BMW, Audi alattam eddig de nekem a Renault tetszett a legjobban és volt is a legmegbízhatóbb. Persze ezek mind használt autók voltak. Mind kb. 100.000-150.000 km között álltak vásárlásnál és viszonylag hihetőek voltak a km állások. Ez lesz az első teljesen új autóm./


Mindenkinek más a nézőpontja de nekem mindegyik autómon volt egy kis “szépítés”.

Pár centi ültetés és felni. Csak hogy dobjon egy kicsit az autó kinézetén de komfortos maradjon. Ami az autó tulajdonságait és dinamikáját érinti. Mondjuk kicsit keményebb a futómű. De viszont használható volt eddig bármelyik autóm így a csodás magyar utakon is.


Csak érdeklődés szempontjából kérdeztem mert csak pár hét múlva tudok menni a szalonba. Telefonban meg nem sok érdemlegeset tudott mondani az értékesítő. Majd utána néz mire viszem kötelezőre és ezzel le is volt rendezve.

2018. aug. 21. 10:34
 7/7 veterán vas ***** válasza:

22-es csapdája.

Ugyanis ha a szakszervizen kívül más nyúl az autóba, akkor garanciavesztést von maga után. Viszont a márkaszerviz, garancia időn belül nem építhet be csak gyári alkatrészt.

Különben az Intens pakkban, 16"-os Silverline felniket adnak. Kíváncsi lennék ezt mivel akarod űberelni? ;)

2018. aug. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!